Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Days 4 and 5 combined for UKOL, 05/08/2021

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C19 (length: 2.725km, climb: 130m, 10 controls)
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C2 (M20,M35) | UKOL C3 (M40,M45) | UKOL C4 (M18,M50) | UKOL C5 (M16,M55) | UKOL C6 (W18,W20,W35) | UKOL C7 (M60,W40,W45) | UKOL C8 (M65,W50) | UKOL C9 (W16) | UKOL C10 (M70,W55) | UKOL C11 (W60) | C12 | UKOL C13 (M75,W65) | C14 | UKOL C15 (W70) | UKOL C16 (M80,M85,W75,W80) | UKOL C17 (W85) | C18 | C20 | C21 | C22 | UKOL C2E (W21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Freya Tryner SYO F 2007 00:31:49
2 Ruth Gooch MAROC F 2007 00:33:05
3 Lyra Medlock WSX F 2007 00:35:08
4 Kate McLuckie MOR F 2007 00:36:50
5 Katie Jones CLOK F 2008 00:37:22
6 Anna Todd SYO F 2008 00:37:26
7 Iona Scott INVOC F 2008 00:38:20
8 Grace French WIM F 2007 00:40:16
9 Ellie Darlow RR F 2007 00:40:23
10 Laura Barrett SN F 2005 00:45:05
11 Leon Ricketts AIRE M 1976 00:47:25
12 Alice Soulsby HH F 2008 00:47:55
13 Michael Pearson TAY M 1948 00:48:40
14 Meredith Moody BOK F 1997 00:50:33
15 Emily Atkinson ELO F 2008 00:50:57
16 Katie Lake SBOC F 2006 00:52:27
17 Stephen Hudson 00:53:39
18 Katie Hensman FVO F 2007 00:53:48
19 Charlotte Slade SN F 2008 00:55:25
20 Sophie Crawford WCOC F 2008 00:56:30
21 Samuel Higginbotham M 00:57:52
22 Milo Parr SO M 2003 00:58:31
23 Heather Hale F 1981 00:59:57
24 Vernon Gayle FVO M 1971 01:00:32
25 Alex Crawford WCOC F 1971 01:00:35
26 Natasha Cattley F 2004 01:01:04
27 Matthew Birkinshaw WCOC M 2006 01:02:31
28 Ellen Simpson LEI F 2008 01:02:39
29 Yolanda Hampshire Wright NN F 2007 01:03:38
30 Maria Gaines BL F 2008 01:04:40
31 Emma Young TINTO F 01:05:01
32 Alison Cracknell MAROC F 1966 01:08:52
33 Scarlett Britain MOR F 2007 01:09:15
34 Susan Hensman FVO F 1974 01:10:04
35 Andrew White HOC M 1956 01:10:29
36 Morven Todd F 01:10:40
37 Anthony Walker TVOC M 1965 01:11:09
38 Gary Gladman M 1961 01:11:59
39 Lorna Young TINTO F 1959 01:13:09
40 Megan Brown ESOC F 2008 01:13:40
41 Rebecca Hammond FVO F 2008 01:15:06
42 Gillian Tuddenham TAY F 1981 01:15:07
43 Pam Brown HALO F 1959 01:15:23
44 Anne Pearson TAY F 1956 01:15:38
45 Jenny Martin CLOK F 1969 01:16:38
46 PETER HOWE NWOC M 1960 01:17:24
47 Kirsty Flint FVO F 2006 01:18:56
48 Clare Skidmore TVOC F 1984 01:20:09
49 Emma Cattley F 1976 01:20:31
50 Lindsay McManamon TAY F 1981 01:23:16
51 Karen White LEI F 1967 01:24:50
52 Henri Shepherd INVOC F 1968 01:30:02
53 Debbie Anderson BOK F 1971 01:35:42
54 Noreen Turner WRE F 1941 01:41:22
55 Ellie Bryce F 01:43:44
56 Sue Williams WIGHTO F 1951 01:45:51
57 Stephen Oneill M 01:46:04
58 Elspeth Hooton EBOR F 1961 01:46:45
59 Jill Stirling F 1966 01:51:04
60 Jessica Cattley F 2002 01:57:29
61 Nina Stimson NWO F 1946 01:58:55
62 Kerry Cooper SN F 1978 02:04:00
63 Susan Twissell INT F 1967 02:05:32
64 Catherine MacColl ESOC F 1972 02:07:54
65 Sharon Warland SOS F 1965 02:09:59
66 Daniele Fawkner-Corbett BOK F 1951 02:15:14
67 Chris Furse STAG M 1971 03:00:04
Showing results 1 - 67 of 67