Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Days 4 and 5 combined for UKOL, 05/08/2021

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C20 (length: 2.6km, climb: 95m, 12 controls)
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C2 (M20,M35) | UKOL C3 (M40,M45) | UKOL C4 (M18,M50) | UKOL C5 (M16,M55) | UKOL C6 (W18,W20,W35) | UKOL C7 (M60,W40,W45) | UKOL C8 (M65,W50) | UKOL C9 (W16) | UKOL C10 (M70,W55) | UKOL C11 (W60) | C12 | UKOL C13 (M75,W65) | C14 | UKOL C15 (W70) | UKOL C16 (M80,M85,W75,W80) | UKOL C17 (W85) | C18 | C19 | C21 | C22 | UKOL C2E (W21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ella Baxter SYO F 2009 00:19:19
2 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:22:03
3 Joshua Coe RSOC M 00:22:17
4 Tobin O'Donnell SLOW M 2008 00:22:31
5 Max Straube-Roth OD M 2009 00:22:32
6 Lawrence Hodgson SYO M 2009 00:23:01
7 Hiroki Holmes WCOC M 2010 00:24:49
8 William Preston SYO M 2009 00:24:53
9 Jake Hilton SN M 2010 00:25:10
10 Matthew Inman FVO M 2009 00:25:12
11 Eoin Simpson LEI M 2010 00:25:25
12 Isabel Hawks HH F 2009 00:25:35
13 Ben Chapman SO M 2009 00:26:19
14 Isaac Dutton M 2006 00:26:35
15 Adam Landels OD M 2009 00:27:23
16 Aidan Bourne EPOC M 2007 00:27:30
17 Toby Rochester CLARO M 2005 00:27:34
18 Lucy Ward INT F 2010 00:27:47
19 Eskarina Medlock WSX F 2009 00:27:54
20 Seb Darlow RR M 2010 00:28:34
21 Alice Pieters SYO F 2009 00:29:37
22 Mark Tuddenham TAY M 1971 00:29:47
23 Ellie Todhunter SROC F 2009 00:30:18
24 Calum Robertson ESOC M 2009 00:30:51
25 Rosie McNamara AYROC F 2008 00:30:59
26 Olly Murphy DEE M 2007 00:31:06
27 Nathan Peel SYO M 2010 00:31:14
28 Hazel Cload INVOC F 2010 00:31:32
29 Erica Cload INVOC F 2008 00:31:48
30 Alexander Hunt FVO M 2009 00:31:54
31 William Cole PFO M 2008 00:33:11
32 Peter Errington HH M 1999 00:33:17
33 Gus Dutton M 2008 00:34:00
34 Kathryn Readhead SN F 2006 00:34:15
35 Hannah Birkinshaw WCOC F 2008 00:34:23
36 Rebecca Muir F 1981 00:35:02
37 Dougal Anderson BOK M 1973 00:35:32
38 Jethro Murray M 2010 00:36:07
39 Rona Laird INVOC F 2008 00:37:12
40 Monty Bratcher-Howard WIM M 2009 00:38:02
41 Charlie Maule-Lidbury HAVOC M 2010 00:38:57
42 Mairi Rathjen ELO F 2010 00:39:42
43 Anna Howard MOR F 2010 00:40:10
44 Daniel Meredith EBOR M 2010 00:40:57
45 Lois Bishop LEI F 2004 00:41:52
46 Jack Brookes RSOC M 00:42:13
47 Lawrie COPE NATO M 2008 00:43:22
48 James Martin CLOK M 2009 00:43:33
49 Anne Palmer BOK F 1950 00:43:47
50 Hazel Clark ESOC F 1976 00:44:16
51 Oskar Woods SYO M 2010 00:44:42
52 Amelia Leishman ELO F 2008 00:45:12
53 Johanna Powell WAOC F 1976 00:45:42
54 Richard Askham SMOC M 2007 00:45:46
55 Rachael Cole PFO F 1994 00:45:58
56 Jude Smith AYROC F 1968 00:49:03
57 Alison Hurford BOK F 1960 00:49:29
58 Freyja Abbott F 00:49:31
59 Erinn Abbott F 00:49:48
60 Glenn Irving TVOC M 2006 00:52:31
61 Oliver Lewis QO M 2008 00:52:59
62 Jane Hunter WCOC F 1967 00:55:36
63 Patrick Fisher TVOC M 2007 00:57:39
64 Sarah Lowe SO F 1970 00:57:56
65 Anne Hoy ESOC F 1958 00:59:31
66 Elizabeth Rochester CLARO F 1971 00:59:54
67 Christine Williams SYO F 1956 01:01:37
68 Dara Tivendale MAROC F 2010 01:05:25
69 Annabelle Lewis QO F 2007 01:06:05
70 Emma Kyd MDOC F 2006 01:08:20
71 Fiona Sneyd KERNO F 1957 01:11:21
72 Sindy Chafer LEI F 1966 01:16:37
73 Barbara Atkinson BL F 1954 01:20:27
74 Davis Tam HH M 2009 01:22:19
75 Robyn Lupton ESOC F 2010 01:26:30
76 Karen Bricknell SAX F 1969 01:28:53
77 David Nixon SOC M 1944 01:30:47
78 Alison Barry TVOC F 1967 01:31:56
79 Alyson Denney OD F 1951 02:03:39
Showing results 1 - 79 of 79