Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Days 4 and 5 combined for UKOL, 05/08/2021

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C5 (M16,M55) (length: 6.1km, climb: 275m, 12 controls)
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C2 (M20,M35) | UKOL C3 (M40,M45) | UKOL C4 (M18,M50) | UKOL C6 (W18,W20,W35) | UKOL C7 (M60,W40,W45) | UKOL C8 (M65,W50) | UKOL C9 (W16) | UKOL C10 (M70,W55) | UKOL C11 (W60) | C12 | UKOL C13 (M75,W65) | C14 | UKOL C15 (W70) | UKOL C16 (M80,M85,W75,W80) | UKOL C17 (W85) | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | UKOL C2E (W21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 James Hammond FVO M 2006 00:48:27
2 Adam Barrie MAROC M 2005 00:54:10
3 Clive Hallett BOK M 1963 00:57:09
4 David Peel SYO M 1966 00:59:05
5 Quentin Harding CLARO M 1962 00:59:33
6 Charlie Adams SYO M 1964 01:01:53
7 Julian Birkinshaw TVOC M 1964 01:03:15
8 David Robertson CLYDE M 1964 01:05:12
9 Billy Reed LVO M 1965 01:05:45
10 Mark Chapman SYO M 1965 01:06:25
11 Phil Murray INT M 1964 01:06:34
12 Simon Martland EPOC M 1965 01:08:23
13 Phil Scarf EPOC M 1963 01:08:42
14 Isla Simmons ESOC F 1992 01:09:00
15 Tommy Heap SO M 2005 01:09:09
16 Michele Dawson MDOC F 1994 01:10:14
17 Jamie Lightfoot SYO M 2005 01:10:25
18 Robert Lee INT M 1962 01:10:30
19 Freddie Lake SBOC M 2006 01:10:59
20 Ben Gostick HH M 2005 01:11:19
21 Dan Parker BL M 1962 01:11:23
22 Jonas Newey MAROC M 2005 01:11:39
23 Conrad Reuber SYO M 2006 01:12:03
24 Adam Methven BKO M 2005 01:12:24
25 Duncan Harris DEE M 1966 01:13:16
26 Lucie Todhunter SROC F 1980 01:14:01
27 John Duckworth DVO M 1966 01:14:06
28 David Lawson OD M 1963 01:15:25
29 Sam Hunt FVO M 2006 01:15:40
30 Peter Scott LOC M 2005 01:16:36
31 Simon Errington HH M 1963 01:16:54
32 Pete Lawrence GRAMP M 1963 01:16:59
33 Angus Laird INVOC M 2006 01:17:17
34 Rozy Shepherd INVOC F 1994 01:17:32
35 Roger Thetford TVOC M 1962 01:17:39
36 Paul Taylor SYO M 1965 01:20:19
37 Paul Fox SN M 1962 01:21:23
38 Ian Jones NGOC M 1966 01:22:12
39 Thomas Rollins SN M 2007 01:22:29
40 Steve Wilson CLYDE M 1965 01:23:00
41 Liam Green CLOK M 2005 01:23:59
42 Reuben Lawson NGOC M 2006 01:24:15
43 Steve Dempsey SYO M 1963 01:25:17
44 Iain Shepherd INVOC M 1963 01:25:32
45 Donald Barrie MAROC M 1966 01:25:41
46 Daniel Heppell WCOC M 2006 01:25:52
47 William Lake SBOC M 2005 01:26:14
48 Dave Chaffey DVO M 1963 01:27:09
49 Robin Galloway INT M 1966 01:28:18
50 Trevor Hindle MDOC M 1964 01:28:50
51 Jon Shepherd INVOC M 1966 01:29:26
52 Nadine Wright OD F 1988 01:29:35
53 Peter Chapman SO M 1964 01:30:08
54 Ewan Bennett MAROC M 2005 01:30:46
55 Martin Skinner WCOC M 1964 01:33:28
56 Dominic Wathey MDOC M 2005 01:35:19
57 Greg Best NGOC M 1962 01:35:41
58 Chris Turner WIM M 1963 01:35:50
59 Phil Smith AYROC M 1963 01:36:01
60 Colin Brash STAG M 1966 01:36:42
61 George Hare NATO M 1964 01:37:42
62 Iain Bell DEE M 1966 01:38:26
63 Paul Chavasse QO M 1964 01:38:40
64 Andy Rimes QO M 1963 01:39:35
65 Sam Todd SYO M 2006 01:39:38
66 Steve Jarvis SO M 1963 01:39:52
67 Gordon Parker SLOW M 1963 01:39:56
68 Ian Murgatroyd SOLWAY M 1962 01:43:18
69 Nigel Owens SYO M 1966 01:43:34
70 Bert Park SUFFOC M 1965 01:44:11
71 Sophie Pruzina LVO F 1999 01:44:44
72 Mark Simmonds LOC M 1963 01:45:09
73 Michael Bishenden MOR M 2006 01:46:04
74 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:46:39
75 Finlay Anderson BOK M 2006 01:46:47
76 Robert Lines SO M 1965 01:47:14
77 Duncan Innes SWOC M 1962 01:47:31
78 Keith Brown ESOC M 1962 01:47:35
79 Anna Lister LOC F 01:49:00
80 Derek Kennedy SOLWAY M 1964 01:49:51
81 David Todd SYO M 1966 01:51:35
82 Steve Webb AIRE M 1962 01:52:04
83 Phil Newall KERNO M 1962 01:52:27
84 Sean Cronin SAX M 1966 01:52:50
85 David Wathey MDOC M 1965 01:53:19
86 Mark Pruzina LVO M 1963 01:55:04
87 Neil Gostick HH M 1962 01:56:25
88 Jo Pickering WIM F 1988 01:56:48
89 Andrew Bradley WCOC M 1963 01:59:25
90 Julian Warren NN M 1963 01:59:34
91 Oliver O'Kane LVO M 2005 01:59:37
92 Dan Murphy LVO M 2005 01:59:52
93 Clive Thomas MWOC M 1966 02:00:27
94 Kate Breed F 1986 02:02:43
95 Richard Rigby CLOK M 1966 02:03:55
96 Benedict Sanderson NATO M 2006 02:04:06
97 Kezia Jukes BAOC F 1989 02:04:07
98 Lyle Fleming LVO M 1963 02:06:19
99 John Robertson STAG M 1964 02:09:07
100 Alan Bennett MAROC M 1966 02:22:45
101 Andrew Ridgway NOC M 1962 02:23:18
102 Matthew McCreadie DEE M 2006 02:25:41
103 Colin Salisbury INVOC M 1965 02:29:58
104 Austin Howe SAX M 2006 02:34:52
105 Ian Marshall AIRE M 1962 02:38:17
106 Klaas Wynne STAG M 1966 02:38:56
107 Joel Atkinson ELO M 2006 02:42:53
108 Barry McElearney SO M 1965 02:43:10
109 Markus Reuber SYO M 1966 02:45:28
110 Peter Gamble LVO M 2006 02:51:45
111 Phil M'Caw HH M 1962 03:06:25
112 Sean Wolstenholme DEVON M 1963 03:07:16
113 Geoffrey Collins LVO M 1963 03:07:28
Showing results 1 - 113 of 113