Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Days 4 and 5 combined for UKOL, 05/08/2021

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C6 (W18,W20,W35) (length: 5.8km, climb: 240m, 12 controls)
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C2 (M20,M35) | UKOL C3 (M40,M45) | UKOL C4 (M18,M50) | UKOL C5 (M16,M55) | UKOL C7 (M60,W40,W45) | UKOL C8 (M65,W50) | UKOL C9 (W16) | UKOL C10 (M70,W55) | UKOL C11 (W60) | C12 | UKOL C13 (M75,W65) | C14 | UKOL C15 (W70) | UKOL C16 (M80,M85,W75,W80) | UKOL C17 (W85) | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | UKOL C2E (W21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Eilidh Campbell EUOC F 2001 00:59:16
2 Evie Conway AIRE F 2002 01:03:35
3 Kirsten Strain AROS F 1986 01:03:51
4 Rachel Duckworth DVO F 2003 01:06:17
5 Tyler Morrison ESOC M 1991 01:07:09
6 James David Errington HH M 1997 01:07:59
7 Pippa Carcas INT F 2003 01:08:16
8 Cerys Manning MDOC F 1986 01:09:41
9 Karen Parker BL F 1963 01:11:00
10 Kirsty Campbell MAROC F 2001 01:11:06
11 Alice Wilson CLYDE F 2002 01:11:30
12 Mairi Eades EUOC F 2001 01:12:22
13 Fiona Berrow FVO F 1985 01:13:42
14 Sarah Scarbrough MV F 1982 01:18:15
15 Kirsty Bryan-Jones FVO F 1970 01:19:00
16 Alex Elliot SYO F 2003 01:19:03
17 James Wilkinson NGOC M 1991 01:20:21
18 Chloƫ Cracknell MAROC F 2001 01:21:22
19 Heather Kieniewicz WRE F 1985 01:22:20
20 Jonathon Hooton EBOR M 1992 01:22:55
21 Scarlet Heap SO F 2003 01:23:21
22 Thomas Jarvis RAFO M 1999 01:23:26
23 Fiona Eades INT F 2004 01:24:35
24 Sarah Duckworth DVO F 2001 01:25:01
25 Lizzie Stansfield EUOC F 2002 01:25:32
26 Jenny Williamson ERYRI F 1983 01:27:20
27 Becky Raftery HH F 1984 01:28:07
28 Rachel Brown EUOC F 2003 01:28:52
29 Jane Chisholm BASOC F 1983 01:29:59
30 Maya Hampshire Wright NN F 2004 01:30:23
31 Julia Preston SROC F 1982 01:30:37
32 Edward Lines SO M 1998 01:30:56
33 Rachel Collins LVO F 2001 01:31:33
34 Alison O'Neil ESOC F 1985 01:33:21
35 Aimee Darley SN F 2003 01:34:06
36 Andrew Stimson NN M 1981 01:34:48
37 Suzy Dixon TVOC F 1984 01:36:03
38 Anya Crocker SOC F 1985 01:37:33
39 Isabelle Hodgson SYO F 2002 01:37:41
40 Vanessa McMillan HH F 1985 01:38:12
41 Stephen Elkington OD M 1997 01:53:21
42 Helen Bickle WAOC F 1982 01:55:14
43 James Fathers ESOC M 01:55:29
44 Ffion Bricknell SAX F 2004 01:55:45
45 Lucy Jarrett CUOC F 2002 01:57:31
46 Emily Turner LOC F 2004 01:57:33
47 Sarah McAdam RR F 1984 01:58:01
48 Sophie Jones UBOC F 2002 02:01:11
49 Megan Ashton RNOC F 1985 02:01:33
50 Euan Marsh SO M 1995 02:05:23
51 Ross Lyall ELO M 1992 02:09:54
52 David Theaker M 02:10:10
53 Ellen Patton FVO F 2002 02:14:39
54 Claudine Hodgson SYO F 2003 02:18:54
55 Joshan Gurung AOA M 02:22:49
56 Alexandra Hare NATO F 2001 02:31:35
57 Dirgha Gurung M 02:33:28
58 Alistair Black ESOC M 02:50:58
59 Thomas Gale DVO M 1994 03:16:44
60 Craig Leyland ESOC M 03:17:02
Showing results 1 - 60 of 60