Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Days 4 and 5 combined for UKOL, 05/08/2021

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C7 (M60,W40,W45) (length: 5.4km, climb: 230m, 11 controls)
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C2 (M20,M35) | UKOL C3 (M40,M45) | UKOL C4 (M18,M50) | UKOL C5 (M16,M55) | UKOL C6 (W18,W20,W35) | UKOL C8 (M65,W50) | UKOL C9 (W16) | UKOL C10 (M70,W55) | UKOL C11 (W60) | C12 | UKOL C13 (M75,W65) | C14 | UKOL C15 (W70) | UKOL C16 (M80,M85,W75,W80) | UKOL C17 (W85) | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | UKOL C2E (W21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Rhys Manning SWOC M 1982 00:54:05
2 Tim Tett SYO M 1960 00:55:39
3 Claire Ward INT F 1977 00:59:17
4 Kim Baxter SYO F 1976 00:59:31
5 Robin Orr CLYDE M 1961 00:59:42
6 Keith Masson MV M 1960 01:01:25
7 Heather Heppenstall LOC F 1981 01:02:21
8 Sarah Rollins SN F 1976 01:03:54
9 Toni O'Donovan LEI F 1978 01:04:29
10 Donald Petrie CLYDE M 1957 01:05:28
11 Keith Tonkin BL M 1958 01:05:51
12 Jonathan Emberton EPOC M 1961 01:06:01
13 Robert Daly GRAMP M 1957 01:07:37
14 Jenny Johnson SYO F 1978 01:08:20
15 Kath Atkins HOC F 1981 01:08:43
16 Janine Inman FVO F 1977 01:10:08
17 Pippa Archer CLOK F 1978 01:10:51
18 Mark Saunders BOK M 1959 01:10:53
19 Sam Gomersall GRAMP M 1961 01:12:13
20 Mike Pedley EPOC M 1960 01:12:52
21 Andrew Quickfall SROC M 1957 01:13:07
22 Duncan Francis FVO M 1959 01:14:06
23 Lindsay McMillan EPOC F 1981 01:14:07
24 Niall Reynolds SBOC M 1961 01:14:25
25 Adrian Moir SWOC M 1961 01:14:35
26 Alastair Mackenzie CLOK M 1958 01:15:23
27 Michelle Spillar WIM F 1979 01:15:56
28 Keith Roberts MAROC M 1959 01:16:34
29 Steve Bailey SN M 1959 01:16:49
30 Andrew Stott NGOC M 1959 01:17:08
31 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 01:17:16
32 Steve Corrigan EBOR M 1958 01:17:51
33 Andrew Hobson AIRE M 1984 01:18:09
34 Clare Baker CLOK F 1980 01:18:47
35 Mary Ross INT F 1972 01:18:59
36 Kevin Harding HH M 1959 01:19:15
37 Michael Rose BOK M 1985 01:21:41
38 Andy Jones SLOW M 1958 01:22:50
39 Josh M'Caw HH M 2001 01:23:08
40 Graham McIntyre INT M 1958 01:23:12
41 Nick Hale MAROC M 1958 01:24:30
42 Helen Meredith EBOR F 1979 01:24:31
43 Maria MacKenzie EBOR F 1976 01:24:46
44 Stephen Gilmore LVO M 1961 01:25:21
45 Ian Maxwell RR M 1960 01:25:47
46 Christopher Wright CLOK M 1958 01:27:07
47 Richard Tiley LOC M 1958 01:27:19
48 Paul Bradbury SYO M 1957 01:27:28
49 John Embrey SROC M 1958 01:27:30
50 Steve Blount SO M 1960 01:28:47
51 Robert King AIRE M 1959 01:30:29
52 Helen Chiswell DVO F 1977 01:30:59
53 Pauline Tryner SYO F 1972 01:31:06
54 Helen Marsden HH F 1976 01:31:24
55 Janette Macleod BASOC F 1981 01:31:36
56 Derek Allison LOC M 1957 01:32:31
57 Anne Straube OD F 1975 01:33:13
58 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 01:34:17
59 Brian Pearson QO M 1960 01:34:29
60 Mike Goldthorpe SOC M 1958 01:35:09
61 Ange Jackson WCOC F 1975 01:35:31
62 Sam Landrigan BOK M 1986 01:36:18
63 Rob Hick WSX M 1960 01:36:33
64 Beccy Osborn FVO F 1972 01:36:40
65 Kerina Lake SBOC F 1978 01:37:18
66 Peter Foster BOK M 1957 01:37:46
67 Christine Farr SWOC F 1975 01:37:54
68 Alison Howe SAX F 1972 01:37:59
69 Christopher Kelsey BOK M 1957 01:39:13
70 Anne Murgatroyd AIRE F 1980 01:39:34
71 Nigel Hulley AIRE M 1959 01:40:14
72 Vesela Chokoeva SLOW F 1973 01:40:19
73 Peter Carter AIRE M 1957 01:41:53
74 Paul Beckett HAVOC M 1961 01:42:28
75 Emma Harrison EPOC F 1972 01:42:58
76 Alex Finch SROC M 1959 01:43:30
77 Judith Havenhand SYO F 1973 01:43:39
78 Dorien James SMOC M 1961 01:44:04
79 Jo Matthew SROC F 1974 01:45:18
80 Hugo Barker FVO M 1961 01:45:49
81 Tim Hulley SO M 1961 01:46:11
82 Morag McLuckie MOR F 1972 01:49:06
83 Sally Calland DVO F 1975 01:50:00
84 Jed Hampshire Wright NN M 2002 01:51:11
85 Katherine Ivory INT F 1973 01:51:24
86 Tony Rutter SROC M 1960 01:54:24
87 Mark Collins DFOK M 1960 01:54:42
88 Kelvin Davies BOK M 1961 01:55:50
89 Jacquie Laird INVOC F 1972 01:57:46
90 Fran Daley ESOC F 1975 01:59:18
91 Freya Askham SMOC F 1974 02:01:40
92 Sarah Covey-Crump SAX F 1976 02:01:54
93 Catherine Isherwood FVO F 1976 02:02:25
94 Chris Gunstone ELO M 1958 02:02:43
95 Chris Low MAROC M 1960 02:02:47
96 Peter Woods WAOC M 1957 02:06:00
97 Will Drewe CLARO M 1981 02:07:06
98 Nikki Howard MOR F 1974 02:10:02
99 Christopher Pritchett WIGHTO M 1959 02:11:46
100 Alexander Campbell MAROC M 1960 02:11:48
101 Ian Byrne SMOC M 1957 02:15:37
102 Colin Swallow SN M 1957 02:15:59
103 James Purves RR M 1957 02:22:47
104 Ingwahang Jabegu RSOC M 1982 02:23:00
105 Anna Chapman SO F 1973 02:23:31
106 Peter Martin MV M 1961 02:29:21
107 Kaisa Oikkonen MOR F 1981 02:36:32
108 David Vincent DVO M 1961 02:37:28
109 Rebecca Medlock WSX F 1974 02:40:53
110 Alex Edelsten M 1986 02:42:29
111 Jenny Hammond FVO F 1975 02:55:15
112 Janusz Holender TVOC M 1959 02:59:30
113 Joseph Bartlett INT M 2001 03:17:12
114 Donal O'Kane LVO M 1961 03:32:21
Showing results 1 - 114 of 114