Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Days 4 and 5 combined for UKOL, 05/08/2021

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C9 (W16) (length: 4.75km, climb: 190m, 10 controls)
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C2 (M20,M35) | UKOL C3 (M40,M45) | UKOL C4 (M18,M50) | UKOL C5 (M16,M55) | UKOL C6 (W18,W20,W35) | UKOL C7 (M60,W40,W45) | UKOL C8 (M65,W50) | UKOL C10 (M70,W55) | UKOL C11 (W60) | C12 | UKOL C13 (M75,W65) | C14 | UKOL C15 (W70) | UKOL C16 (M80,M85,W75,W80) | UKOL C17 (W85) | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | UKOL C2E (W21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 alice kemsley BASOC F 2005 00:45:11
2 Imogen Pieters SYO F 2005 00:55:37
3 Simon Bourne EPOC M 1968 00:58:45
4 Laura Brown LOC F 2005 01:02:50
5 Brad Connor FVO M 1970 01:03:07
6 Iris Macmillan ECKO F 2005 01:05:24
7 Catriona Chapman MAROC F 2005 01:06:44
8 Issy Sunley WCOC F 2005 01:07:18
9 Clive Masson TAY M 1968 01:08:07
10 Harry Thomas MWOC M 2004 01:10:30
11 Alexander Evans POTOC M 2004 01:12:04
12 Rebecca Aspin CLOK F 2000 01:13:14
13 Isobel Howard MOR F 2005 01:15:22
14 Emma Crawford WCOC F 2005 01:16:04
15 Nick Martin CLOK M 1970 01:18:47
16 Mark Wood FVO M 1968 01:18:58
17 Olivia Baxter LVO F 1990 01:20:42
18 Faith Kenyon MOR F 2005 01:21:23
19 Daisy Rennie WCOC F 2006 01:21:40
20 Rachel Scott GRAMP F 1965 01:24:28
21 Maggie Soulsby HH F 2006 01:25:35
22 Emily Thomas MWOC F 01:25:41
23 Shona Masson MV F 1995 01:31:20
24 Duncan Bayliss WRE M 1967 01:31:29
25 Annabel Pickering WIM F 1987 01:33:25
26 George Shread INVOC M 2004 01:36:32
27 David Aspin CLOK M 1969 01:39:35
28 Cate Matthew SROC F 2006 01:40:10
29 Ben O'Donnell DVO M 2004 01:42:49
30 Amelia Thompson LOC F 2006 01:46:19
31 Megan Pekkarinen KFO F 2006 01:46:26
32 Sophie Vincent DVO F 2002 01:46:31
33 Simon Gale DVO M 1970 01:47:12
34 Andrew Macpherson CLYDE M 1967 01:47:27
35 Saskia Warren NN F 2000 01:50:48
36 Chris O'Donnell DVO M 1968 01:51:01
37 Alison Fryer MDOC F 1991 01:51:30
38 Alex Forrest SYO M 1967 01:51:51
39 Laura Hendrie FVO F 1995 01:52:28
40 Matt White LEI M 1967 01:54:48
41 James Williamson AIRE M 2006 01:55:27
42 William Martland EPOC M 2004 01:59:05
43 Matthew Clark KFO M 1967 01:59:54
44 Sasha MacKenzie EBOR F 1995 02:01:28
45 Debbie Manning SWOC F 1992 02:05:04
46 Callum Hudson INVOC M 2004 02:05:27
47 Samantha Vincent DVO F 1992 02:09:41
48 Maja Robertson ESOC F 2006 02:11:00
49 Meg Baker NN F 1992 02:11:14
50 Neil Bricknell SAX M 1967 02:16:07
51 Emma Vincent DVO F 1993 02:16:43
52 Jocie Hilton SN F 2006 02:17:07
53 Holly Hughes WCH F 1999 02:29:19
54 Ciaran Bourne EPOC M 2003 02:30:00
55 Amy Lee-Jones BOK F 2005 02:31:01
56 David Potter BOK M 1962 02:36:06
57 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 02:46:50
58 Jennifer Arthur CLOK F 1994 02:56:55
59 Jennifer Allison ESOC F 1991 05:03:06
Showing results 1 - 59 of 59