Results

Achievements at
orienteering events

South Tyneside Sprint, 03/06/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.northern-navigators.org.uk/results/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

1A (length: 2.5km, climb: 5m, 15 controls)
Other courses: 2A | 3A | 1B | 2B | 3B


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alice Leake AIRE F 1991 00:11:29
2 Charlotte Ward HALO F 1992 00:12:06
3 Martin Ward SYO M 1967 00:13:37
4 Kirstin Maxwell RR F 1992 00:13:44
5 Brendan Anglim CLOK M 1971 00:13:48
6 Duncan Harris DEE M 1966 00:13:49
7 Andrew Campbell MOR M 1967 00:14:04
8 Jeff Powell Davies BL M 1980 00:14:06
9 Paul Murgatroyd LOG M 1967 00:14:09
10 Paul Clatworthy ESOC M 1983 00:14:13
11 David Dixon HH M 1972 00:14:16
12 Jamie Rennie WCOC M 1970 00:14:18
13 John Embrey SROC M 1958 00:14:21
14 James Bryant SYO M 2007 00:14:34
15 Helen Bridle ESOC F 1979 00:14:40
16 Barnaby Warren NN M 1996 00:14:57
17 Matthew Foskett NN M 1997 00:15:15
18 Lewis Balfour NATO M 1980 00:15:30
19 Maya Hampshire Wright NN F 2004 00:15:36
20 Daisy Rennie WCOC F 2006 00:16:12
21 Trevor Hindle MDOC M 1964 00:16:29
22 Robin Mills WIM M 1965 00:16:59
23 George Hare NATO M 1964 00:17:06
24 Stuart Crawford WCOC M 1968 00:17:09
25 Iain Bell SN M 1965 00:17:15
26 Tanya Taylor LOG F 1970 00:17:15
27 Emma Crawford WCOC F 2005 00:17:16
28 Graeme Francis LVO M 1965 00:17:33
29 Bruce Bryant OD M 1957 00:17:48
30 Alastair Mackenzie CLOK M 1958 00:17:55
31 Thomas Athey NATO M 1997 00:18:41
32 Isabel Berry BL F 1981 00:18:49
33 Mike Capper WAOC M 1955 00:18:59
34 Alex Crawford WCOC F 1971 00:19:23
35 Graham Lloyd EPOC M 1962 00:19:52
36 Helen Rennie WCOC F 1973 00:20:00
37 Liz Phillips OD F 1964 00:20:19
38 Allen Banister NN M 1956 00:20:32
39 Patrick Murphy ind M 1957 00:21:19
40 Aki Nalli KNOBOC M 1972 00:21:21
41 James Thomas HOC M 1988 00:22:22
42 Becky King CLOK F 1990 00:22:24
Showing results 1 - 42 of 42