Results

Achievements at
orienteering events

Southern Night Championships, 13/11/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.baoc.info/results/BAOC-Event/2021/11/13/Southern-Nights-TwelseldownLong-Valley-North

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.7km, climb: 50m, 16 controls)
Point calculations
1,080.09 + (79.00 x (3,320.79 - T)) / 676.62
Other courses: Short Brown | Blue | Short Green

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Chris Hooker SO M 1961 00:37:24 1206
2 Rebecca Ward NGOC F 2003 00:39:49 1189
3 Axel Blomquist SN M 1952 00:41:28 1177
4 Ian Ditchfield MV M 1956 00:41:50 1175
5 Andy Creber NGOC M 1958 00:43:00 1167
6 Aimee Darley SN F 2003 00:44:21 1157
7 Peter Jones SN M 1956 00:46:03 1145
8 Alan Rosen HH M 1955 00:46:14 1144
9 Steve Bailey SN M 1959 00:46:18 1143
10 Charles Daniel BOK M 1956 00:46:55 1139
11 Annabel Pickering WIM F 1987 00:47:23 1136
12 Mike Frizzell BADO M 1958 00:49:00 1125
13 Kevin Pickering WIM M 1953 00:49:06 1124
14 Graham McIntyre INT M 1958 00:49:23 1122
15 Phil Conway GO M 1963 00:49:42 1120
16 Rose Taylor NGOC F 2006 00:50:44
17 David Jukes BKO M 1952 00:51:23 1108
18 Toby Huthwaite RNOC M 1999 00:51:26 1108
19 Jon Paton SN M 1960 00:52:21 1101
20 Steve Blount SO M 1960 00:52:48 1098
21 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 00:52:53 1097
22 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:53:55 1090
23 Karen Crawford BOK F 1969 00:54:11 1088
24 Trish Monks BKO F 1975 00:54:54 1083
25 Vesela Chokoeva SLOW F 1973 00:55:03 1082
26 Jocie Hilton SN F 2006 00:55:33
27 Sarah Darley GO F 2005 00:56:00 1076
28 Chris Poole TVOC M 1961 00:57:44 1063
29 Iain Phillips LEI M 1967 00:57:45 1063
30 Sarah Louise Francis SN F 1968 00:58:42 1057
31 Gavin Clegg WSX M 1955 00:59:03 1054
32 Ronan Cleary LOK M 1960 00:59:44 1049
33 Katie Clarke SN F 1971 01:00:44 1042
34 Susan Crickmore SO F 1962 01:02:27 1030
35 Jon Darley GO M 1966 01:02:29 1030
36 Frank Edge SN M 1956 01:05:03 1012
37 Robin Smith SO M 1952 01:05:06 1012
38 Fiona Clough BKO F 1962 01:05:38 1008
39 Julie Cleary LOK F 1964 01:07:17 996
40 Helen Ashenden SN F 1964 01:07:44 993
41 Anne Tynegate BADO F 1961 01:11:50 965
42 Kevin Parkes HH M 1958 01:13:47 951
43 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 01:17:11 927
44 Steve Collins RAFO M 1967 01:18:59 915
45 Clare Lines SO F 1965 01:31:20 828
46 Lisa Methven BKO F 1969 01:31:33 826
Showing results 1 - 46 of 46