Results

Achievements at
orienteering events

Concorde Chase weekend 2022 - Urban UKUL (UKOL), 29/01/2022

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 4 (M65,M70,W55,W60) (length: 4.9km, 17 controls)
Point calculations
1,003.44 + (156.87 x (3,023.95 - T)) / 745.46
Other courses: UKOL 1 (M18,M20,M21,M35) | UKOL 2 (M40,M45,M50,W18,W20,W21,W35) | UKOL 3 (M55,M60,W40,W45,W50) | UKOL 5 (M75,M80,M85,W65,W70,W75,W80) | UKOL 6 (M16,W16) | 7


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 James Crawford GO M 1955 00:34:00 1210
2 Philip Eeles SOC M 1955 00:36:55 1174
3 Paul Lane BAOC M 1957 00:37:21 1168
4 Andrew Evans DFOK M 1955 00:37:30 1166
5 Allan Farrington BAOC M 1954 00:38:16 1157
6 Ruth Ker CLARO F 1967 00:38:28 1154
7 Alan Rosen HH M 1955 00:39:00 1147
8 Mick Smith HH M 1948 00:39:11 1145
9 Don McKerrow SLOW M 1952 00:39:35 1140
10 Axel Blomquist SN M 1952 00:39:44 1138
11 Karen French WIM F 1967 00:39:55 1136
12 Ian Ditchfield MV M 1956 00:40:03 1134
13 Colin Dickson BAOC M 1955 00:40:15 1132
14 Mike Capper WAOC M 1955 00:40:48 1125
15 Robin Smith SO M 1952 00:41:07 1121
16 Mike Bennett HH M 1953 00:42:01 1109
17 Alan Leakey SLOW M 1953 00:42:32 1103
18 Sue Bett SN F 1967 00:42:46 1100
19 Stephen McKinley SN M 1964 00:43:12 1094
20 Dave Chapman SN M 1953 00:43:45 1087
21 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 00:43:52 1086
22 Jill Blount SO F 1960 00:44:25 1079
23 Carol Prosser BAOC F 1961 00:44:33 1077
24 Derick Mercer BKO M 1964 00:46:35 1052
25 David Fisher MV M 1953 00:46:53 1048
26 Richard Bonnett BAOC M 1955 00:46:55 1047
27 Nigel Hoult BKO M 1953 00:48:30 1027
28 Marion Payne-Bird GO F 1958 00:48:32 1027
29 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:48:55 1022
30 Ian Prosser BAOC M 1957 00:49:39 1013
31 Lynne Moore BKO F 1964 00:51:11 994
32 Nicola Trotman HH F 1966 00:51:28 990
33 Rob Askham SMOC M 1974 00:51:32 989
34 David Mullins SARUM M 1949 00:51:55 984
35 Helen Errington HH F 1961 00:52:00 983
36 Susan Crickmore SO F 1962 00:52:23 978
37 Viv Hodson HH F 1964 00:53:17 967
38 Philip Gristwood MV M 1949 00:53:34 963
39 Stephen Fletcher BKO M 1951 00:54:23 953
40 Fiona Clough BKO F 1962 00:54:51 947
41 Leianne Upton MV F 1961 00:54:54 947
42 Sandra Mather SMOC F 1966 00:55:23 941
43 Caroline Potter BOK F 1962 00:55:29 939
44 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:55:59 933
45 Penny Marsh SO F 1963 00:56:45 923
46 Ashleigh Denman NGOC F 1967 00:56:46 923
47 Joanne Leigh HOC F 1967 00:57:21 916
48 Rosie Walklin TVOC F 1959 00:57:22 915
49 Jon Wheatcroft TVOC M 1952 00:58:32 901
50 Joanna Belsey SN F 1964 01:01:15 866
51 Jillian Devine SOC F 1965 01:01:18 866
52 Milly Askham SMOC F 2005 01:02:01 857
53 Gill Sharp SN F 1958 01:04:23 827
54 Katherine Pike WIM F 1963 01:06:28 801
55 Sue Parker BKO F 1960 01:07:47 784
56 Brian Sewell BKO M 1957 01:09:14 766
57 John Turner TVOC M 1952 01:13:58 706
58 Michael Le Marie SN M 1949 01:15:18 689
59 Mike Elliot MV M 1951 01:18:45 645
60 Louise Light SOC F 1967 01:50:06 250
Showing results 1 - 60 of 60