Results

Achievements at
orienteering events

West Harling EAL, 06/02/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.suffoc.co.uk/resources/results-2022

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 5.1km, 16 controls)
Point calculations
916.57 + (124.73 x (3,448.10 - T)) / 882.39
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Peter Woods WAOC M 1957 00:42:01 1048
2 Louise Walker SUFFOC F 1965 00:42:01 1048
3 Emma Jarrett WAOC F 1976 00:42:27 1044
4 Ben Cowley NOR M 1984 00:42:51 1041
5 Tony Farrow BAOC M 1956 00:43:16 1037
6 Hilary Larwood IND F 1987 00:43:56
7 ROGER PARKER NOR M 1957 00:45:14 1020
8 Simon Greenwood SAX M 1955 00:45:31 1018
9 Ian Shephard NOR M 1952 00:45:54 1015
10 Helen Hague WAOC F 1969 00:45:55 1015
11 Taylor Gooding SOS F 2007 00:45:58
12 Julia Baldwin SUFFOC F 1970 00:46:14 1012
13 Edwin Banks SOS M 1952 00:46:22 1011
14 Richard Bonnett BAOC M 1955 00:47:08 1004
15 Nigel Low WAOC M 1970 00:47:24 1002
16 Michael Bickle WAOC M 1948 00:47:28 1001
17 Martin Hore SUFFOC M 1950 00:47:48 999
18 Bob Hill RAFO M 1956 00:48:40 991
19 Stephen Bones LOG M 1980 00:49:13 987
20 Helen Bickle WAOC F 1982 00:49:17 986
21 Mark Fowler NOR M 1968 00:49:39 983
22 Lucy Walker SOS F 2003 00:49:53 981
23 Simon Hooton SUFFOC M 1956 00:51:15 969
24 Stephen Nobbs NOR M 1956 00:51:57 963
25 Ian Smith WAOC M 1956 00:53:20 952
26 Sue Woods WAOC F 1957 00:53:41 949
27 Josh Bones LOG M 2007 00:54:07
28 Harriet Millward WAOC F 1973 00:54:09 945
29 Colin West SOS M 1955 00:54:23 943
30 Phil Halford SUFFOC M 1954 00:55:05 937
31 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 00:55:41 932
32 Hanna Biernacka WAOC F 1976 00:55:50 930
33 Philip Brown NOR M 1953 00:56:07 928
34 Kay Goldsworthy NOR F 1977 00:56:36 924
35 Bruce Marshall WAOC M 1952 00:57:29 916
36 Nicky Nicholls NOR F 1963 00:58:30 908
37 Helen Nisbet SMOC F 1961 01:00:49 888
38 Shona Fairchild BOF F 1955 01:02:41 872
39 Johanna Powell WAOC F 1976 01:03:57 862
40 Philip Hague WAOC M 1969 01:03:59 861
41 Clare Bense BOF F 1958 01:08:03 827
42 Marcus Bateman SUFFOC M 1965 01:08:26 824
43 Karen Goldsworthy NOR F 1965 01:08:47 821
44 Alesha Lowe SUFFOC F 2004 01:11:01 802
45 Melanie Greer-Walker SUFFOC F 1972 01:14:07 775
46 Maria Ionides IND F 1982 01:14:17
47 Helen Satterthwaite HH F 1968 01:15:07 767
48 Anthony Biggs HAVOC M 1949 01:16:53 752
49 Chris Gay SUFFOC F 1950 01:22:59 700
50 Neil Stockham NOR M 1972 01:28:40 652
51 Liz Large NOR F 1966 01:31:40 627
52 Margaret Moody SUFFOC F 1964 01:41:13 546
53 Leanne Bailey NOR F 1979 01:42:09 538
54 Tim Edmonds IND M 1962 01:43:23
Showing results 1 - 54 of 54