Results

Achievements at
orienteering events

Oxford City Race, 12/02/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.ouoc.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

2 (length: 7.5km, 27 controls)
Point calculations
1,113.13 + (125.83 x (4,496.36 - T)) / 723.73
Other courses: 1 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Grace Molloy FVO F 2000 00:54:13 1329
2 Petter Andreas Bergh M 1977 00:55:04
3 Sarah Rollins SN F 1976 00:58:12 1288
4 Simon Ross TVOC M 1980 01:00:20 1265
5 David Dixon HH M 1972 01:02:06 1247
6 Michael Cooke BAOC M 1975 01:02:12 1246
7 Paul Taylor TVOC M 1976 01:03:19 1234
8 Katie Truslove TVOC F 1991 01:03:36 1231
9 Jevgenijs Petrovs SLOW M 1974 01:04:38 1221
10 Katherine Bett SN F 1995 01:04:46 1219
11 Stuart Ebbrell BAOC M 1974 01:04:53 1218
12 Ben Green TVOC M 1977 01:05:19 1214
13 Nat Skidmore TVOC M 1984 01:05:42 1210
14 Alice Tilley OUOC F 1997 01:05:55 1207
15 Mark Wood FVO M 1968 01:06:09 1205
16 Anna Murgatroyd OUOC F 1995 01:06:17 1203
17 Oliver O'Brien SLOW M 1980 01:06:42 1199
18 Doug Stimson NWO M 1982 01:08:00 1186
19 Melanie Slade SN F 1968 01:08:31 1180
20 Jolyon Medlock WSX M 1974 01:09:42 1168
21 Bronwen Mansel SUFFOC F 1998 01:10:15 1162
22 Rachel Sequeira HH F 1987 01:11:01 1154
23 Keith Bennett DFOK M 1972 01:11:30 1149
24 Andy Lawrence TVOC M 1973 01:11:35 1148
25 Keith McCarthy NWO M 1975 01:11:42 1147
26 Colin Smith SYO M 1965 01:11:53 1145
27 Sophie Jones UBOC F 2002 01:12:05 1143
28 Anthony Flick LOK M 1976 01:12:19 1140
29 Rebecca Aspin CLOK F 2000 01:12:20 1140
30 Anna Beever F 2001 01:12:33
31 Ross Maclagan SN M 1974 01:12:49 1135
32 Craig Blackford BADO M 1968 01:13:00 1133
33 Ellie Mills-hicks GO F 2005 01:13:02 1133
34 Keith Belsey SN M 1967 01:13:55 1124
35 Abigail Bateman BOK F 1998 01:14:48 1115
36 Charlotte Coles HH F 1983 01:15:10 1111
37 Tilly Woods TVOC F 1997 01:16:39 1095
38 Alex Elliot SYO F 2003 01:17:00 1092
39 Chris Poole TVOC M 1961 01:18:09 1080
40 Richard Powell WAOC M 1976 01:18:30 1076
41 Ian Hylton TVOC M 1969 01:18:52 1072
42 Nicola Oldroyd F 2001 01:19:03
43 Kieran Macdonell SLOW M 1976 01:19:10 1069
44 Tony Udris SYO M 1969 01:19:20 1067
45 Ben Sharp M 1982 01:19:55
46 Helen Miller TVOC F 1990 01:20:03 1060
47 Steve Fisher TVOC M 1974 01:20:19 1057
48 Carolyn Hindle FVO F 1996 01:20:42 1053
49 Laura Parkes HH F 1992 01:21:13 1048
50 Natasha Gryaznevich TVOC F 2001 01:21:15
51 John Dalton TVOC M 1961 01:21:43 1042
52 Sarah Scarbrough MV F 1982 01:22:43 1032
53 Dickson CY Tam HH M 1976 01:23:14 1027
54 Esther Woods RAFO F 2001 01:24:08 1017
55 Christopher Dalton TVOC M 1995 01:27:28 982
56 Anna Ulrikke Andersen F 2001 01:28:34
57 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:29:05 966
58 Andrea Page LOG F 1976 01:29:43 959
59 Rachel Banham TVOC F 1992 01:31:14 943
60 Clare Skidmore TVOC F 1984 01:40:24 848
61 Fiona Tam SLOW F 1989 01:48:04 768
62 Julia Yeomans TVOC F 1954 02:04:18 598
63 Elizabeth Levitt F 2001 02:12:25
- Lucy Browne OUOC F 1996 00:56:18
- Nigel Bunn TVOC M 1964 01:00:24
- Alun Jones TVOC M 1954 01:04:24
- James Holmes OUOC M 1977 01:06:33
- Rob Woods RAFO M 1969 01:07:25
- Alex Hollingsworth TVOC M 1969 01:11:59
- Cameron Lamond SN M 1970 01:12:32
- Nick Martin CLOK M 1970 01:16:56
- Tim Keogh MV M 1963 01:31:15
- Fengning Yang OUOC F 2001 01:55:31
Showing results 1 - 73 of 73