Results

Achievements at
orienteering events

Duddon Spring Weekend Day 2 Long distance, 20/03/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.7km, 18 controls)
Point calculations
1,141.29 + (71.75 x (5,158.21 - T)) / 984.66
Other courses: Brown | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ruben Razzetti BL M 2006 00:53:46 1282
2 Thomas Rollins SN M 2007 00:56:34
3 Daniel Heppell WCOC M 2006 01:00:03 1255
4 Heather Heppenstall LOC F 1981 01:01:24 1249
5 Lyra Medlock WSX F 2007 01:05:22
6 James Birkinshaw WCOC M 2003 01:05:32 1231
7 Alan Irving WCOC M 1967 01:05:45 1230
8 Derek Ratcliffe LOC M 1955 01:06:28 1227
9 John Slater WCOC M 1971 01:06:54 1225
10 Sarah Rollins SN F 1976 01:06:55 1225
11 Chris Heppenstall LOC M 1979 01:07:13 1223
12 Mark Saunders BOK M 1959 01:09:50 1212
13 Jon Hateley DEE M 1963 01:09:59 1211
14 George Hare NATO M 1964 01:13:09 1197
15 Andy Sykes DVO M 1965 01:13:32 1196
16 Robert Daly GRAMP M 1957 01:13:50 1194
17 Isaac Hunter WCOC M 2007 01:14:13
18 Caitlin Pearson WCOC F 1988 01:14:22 1192
19 Keith Tonkin BL M 1958 01:15:21 1188
20 Alice Bedwell BOK F 1960 01:16:46 1182
21 Andrew Hobson AIRE M 1984 01:16:50 1181
22 Emma Crawford WCOC F 2005 01:17:43 1177
23 Steve Holmes WCOC M 1969 01:18:12 1175
24 Graham Lloyd EPOC M 1962 01:18:14 1175
25 Alison O'Neil ESOC F 1985 01:18:22 1175
26 Nicholas Evans WCOC M 1960 01:18:31 1174
27 Ben Adams AIRE M 1977 01:19:04
28 Ian Porter SROC M 1969 01:20:25 1166
29 Hannah Hateley DEE F 2000 01:20:46 1164
30 Martin Skinner WCOC M 1964 01:21:05 1163
31 Colin Valentine WCOC M 1960 01:22:30 1156
32 Raymond Wren BL M 1946 01:22:31 1156
33 John Embrey SROC M 1958 01:24:15 1149
34 Richard Tiley LOC M 1958 01:24:43 1147
35 Pete Nelson WCOC M 1954 01:24:48 1146
36 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 01:25:28 1143
37 Richard Henderson BL M 1960 01:26:34 1139
38 Pauly-D Jones DEE M 1965 01:26:35 1139
39 Howard Leslie WCOC M 1962 01:26:39 1138
40 Andrew Quickfall SROC M 1957 01:27:27 1135
41 Daisy Rennie WCOC F 2006 01:28:01 1132
42 Andy Lewsley BL M 1955 01:29:52 1124
43 Robert King AIRE M 1959 01:30:29 1122
44 Jed Hampshire Wright NN M 2002 01:30:33 1121
45 Andrew Clough WRE M 1957 01:31:11 1118
46 Rebekah Beadle LOC F 1963 01:31:54 1115
47 Richard Wilson AIRE M 1953 01:32:53 1111
48 Mark Edwards SROC M 1965 01:33:01 1110
49 Joanne Taylor SROC F 1963 01:33:16 1109
50 Helen Chiswell DVO F 1977 01:33:30 1108
51 Christine Goulding BL F 1963 01:33:48 1107
52 Karen Parker BL F 1963 01:34:50 1103
53 Stephen Eastley BL M 1954 01:35:47 1098
54 David McCann MDOC M 1963 01:37:28 1091
55 John Taylor SROC M 1949 01:38:13 1088
56 Julian Warren NN M 1963 01:38:46 1085
57 Angela Jackson WCOC F 1975 01:41:06 1075
58 jane ligema LOC F 1965 01:41:13 1075
59 Trevor Hoey FVO M 1964 01:41:30 1073
60 Lorna Ligema LOC F 2001 01:43:56
61 Jo Matthew SROC F 1974 01:44:08 1062
62 Mike Smithard DEE M 1949 01:45:07 1058
63 Steve Kruger LOC M 1959 01:45:25 1056
64 Debbie Thompson BL F 1956 01:46:04 1053
65 Duncan Conway LOC M 1967 01:49:42 1038
66 Crawford Lindsay ESOC M 1955 02:01:19 987
67 Emily Turner LOC F 2004 02:04:42 972
68 Tania Milnes SROC F 1976 02:18:49 910
69 Ray Johnstone WCOC M 1951 02:21:55 897
- Alison Fryer MDOC F 1991 00:59:26
- Iain Smith-Ward LOC M 1968 01:21:09
- Mike Hind CLARO M 1951 01:31:40
- Tim Field LOC M 1964 01:33:22
Showing results 1 - 73 of 73