Results

Achievements at
orienteering events

Coast and Islands 2022 - Day 2, 26/07/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at coastandislands.com/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Long (length: 4.8km, 31 controls)
Point calculations
1,210.39 + (77.81 x (6,088.64 - T)) / 1,766.81
Other courses: Medium | Orange | Short

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Graham Gristwood FVO M 1984 00:44:55 1360
2 Andrew Llewellyn FVO M 1987 00:53:50 1336
3 Helen Bridle ESOC F 1979 01:07:07 1301
4 Claire Ward INT F 1977 01:08:40 1297
5 Sarah Rollins SN F 1976 01:11:01 1291
6 Mat?j Hnízdil 2003 01:12:55
7 Joseph Goodwin WCOC M 2000 01:14:20 1282
8 Jolyon Medlock WSX M 1974 01:15:09 1280
9 Robin Orr CLYDE M 1961 01:15:12 1280
10 Jamie Lightfoot SYO M 2005 01:16:36 1276
11 Alison O'Neil ESOC F 1985 01:19:41 1268
12 Jonathan Emberton EPOC M 1961 01:20:18 1266
13 Brendan Bolland WAROC M 1968 01:21:33 1263
14 John Embrey SROC M 1958 01:23:38 1258
15 Jeff Powell Davies BL M 1980 01:28:20 1245
16 Mairi Eades EUOC F 2001 01:28:37 1244
17 Jon Cross FVO M 1967 01:33:17 1232
18 Ruben Razzetti BL M 2006 01:33:36 1231
19 Gary Longhurst FVO M 1959 01:33:48 1231
20 Ben Brown ESOC M 2001 01:34:48 1228
21 Walter Clark ESOC M 1976 01:36:34 1223
22 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 01:37:41 1220
23 Robin Galloway INT M 1966 01:37:48 1220
24 Jan Hnízdil 1971 01:40:30
25 Jon Hateley DEE M 1963 01:41:06 1211
26 Robert Daly GRAMP M 1957 01:42:08 1209
27 Samantha Martin 1992 01:42:08
28 Euan Naismith INVOC M 1976 01:42:52 1207
29 Jenny Carlsson WAOC F 1984 01:43:39 1205
30 Daisy May McNamara AYROC F 2005 01:44:30 1202
31 Jon Brooke WSX M 1966 01:45:45 1199
32 George Savell LVO M 1988 01:49:08 1190
33 Mark Collins DFOK M 1960 01:49:52 1188
34 Ray Ward INT M 1975 01:50:30 1187
35 Marc Ebanks SN M 1970 02:01:27 1158
36 Graeme Ross INT M 1973 02:07:26 1142
37 Jonty Goodwin WCOC M 2003 02:08:34 1139
38 David Todd SYO M 1966 02:09:41 1136
39 Stephen Eastley BL M 1954 02:15:04 1122
40 Steven Breeze WCOC M 1971 02:17:02 1116
41 Paul Caban INT M 1964 02:17:36 1115
42 Max Carcas INT M 1968 02:21:45 1104
43 Isabel Berry BL F 1981 02:31:42 1078
44 Sarah Knight LVO F 1989 02:41:23 1052
45 Martin Andersson WAOC M 1988 03:04:20 991
46 Alison Hardy LEI F 1966 03:08:59 979
- Sarah Darley GO F 2005 01:15:15
- Quentin Harding CLARO M 1962 01:16:30
- Alastair Paterson LEI M 1967 01:32:26
- Sam Todd SYO M 2006 01:34:38
- Finlay Raynor INVOC M 2004 01:41:04
- Julia Preston SROC F 1982 02:00:29
- Paul Clatworthy ESOC M 1983 02:08:31
- Peter Martin MV M 1961 02:18:55
Showing results 1 - 54 of 54