Results

Achievements at
orienteering events

The Lakeland Warrior 2022 Long, 06/02/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at masterplanadventure.weebly.com/lakelandwarrior2021-891882.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Men/Long (25 controls)
Point calculations
1,338.82 + (49.80 x (4,912.87 - T)) / 791.89
Other courses: Short | Women/Medium

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alasdair McLeod FVO M 1990 01:02:52 1411
2 Alasdair Pedley EUOC M 1999 01:06:09 1398
3 James Ackland INT M 1999 01:06:39 1396
4 Alan Cherry 01:08:08
5 Philip Vokes OD M 1996 01:08:42 1389
6 Tom Fellbaum MDOC M 1992 01:08:43 1388
7 Ben Stevens INT M 1987 01:09:13 1387
8 Matthew Gooch EUOC M 2002 01:09:25 1386
9 Daniel Spencer EUOC M 2000 01:09:41 1385
10 Luke Fisher DRONGO M 1997 01:12:35 1374
11 Joe Woodley AIRE M 1996 01:13:03 1372
12 Nathan Lawson OD M 1997 01:14:46 1366
13 Thomas Laraia EUOC M 2000 01:15:49 1362
14 Joe Sunley WCOC M 2003 01:15:53 1361
15 Henrik Eijsink 01:15:56
16 Euan Tryner SYO M 2004 01:16:30 1359
17 Jonathan Malley MDOC M 1992 01:17:51 1354
18 Finlay Johnson SROC M 2002 01:18:22 1352
19 Vegard Blomseth Johnston 01:19:15
20 Will Hensman FVO M 1979 01:21:19 1341
21 James Hammond FVO M 2006 01:21:59 1338
22 Duncan Archer CLOK M 1977 01:22:14 1337
23 Alex Wetherill WAOC M 2003 01:23:01 1335
24 Steve Birkinshaw WCOC M 1968 01:25:38 1325
25 Graham Patten WAROC M 1962 01:26:49 1320
26 Matthew Rooke LOC M 1987 01:28:00 1316
27 Frank Townley SN M 2003 01:29:35 1310
28 Oliver Williams MDOC M 1995 01:31:12 1304
29 Scott Collier KERNO M 1986 01:34:42 1290
30 Ben Goodwin 01:36:36
31 Ruben Razzetti BL M 2006 01:37:19 1281
32 Peter Tryner SYO M 1974 01:38:45 1275
33 Peter Scott LOC M 2005 01:47:24 1243
34 Alan Irving WCOC M 1967 01:49:12 1236
35 Joseph Goodwin WCOC M 2000 01:54:57 1214
- Jim Bailey BOK M 2003 00:43:25
- Joe Hudd WCOC M 2003 01:12:22
Showing results 1 - 37 of 37