Results

Achievements at
orienteering events

Coast and Islands 2022 - Day 5 - Race 2, 30/07/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at coastandislands.com/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Long (length: 2.5km, 23 controls)
Point calculations
1,198.10 + (92.86 x (1,352.70 - T)) / 236.36
Other courses: Medium | Orange | Short

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Graham Gristwood FVO M 1984 00:14:21 1391
2 Mat?j Hnízdil 2003 00:15:30
3 Andrew Llewellyn FVO M 1987 00:15:49 1357
4 Laurence Ward INT M 2007 00:16:14
5 Jamie Lightfoot SYO M 2005 00:16:30 1341
6 Thomas Rollins SN M 2007 00:17:25
7 Quentin Harding CLARO M 1962 00:17:37 1314
8 Isobel Howard MOR F 2005 00:17:46 1311
9 Sarah Rollins SN F 1976 00:17:51 1309
10 Helen Bridle ESOC F 1979 00:18:05 1303
11 Lyra Medlock WSX F 2007 00:18:53
12 Jolyon Medlock WSX M 1974 00:19:36 1268
13 Claire Ward INT F 1977 00:19:37 1267
14 George Savell LVO M 1988 00:19:37 1267
15 Daisy May McNamara AYROC F 2005 00:19:56 1260
16 Jeff Powell Davies BL M 1980 00:20:01 1258
17 Ruben Razzetti BL M 2006 00:20:05 1256
18 Robin Orr CLYDE M 1961 00:20:16 1252
19 Paul Clatworthy ESOC M 1983 00:20:39 1243
20 Alison O'Neil ESOC F 1985 00:20:43 1241
21 Ben Brown ESOC M 2001 00:20:54 1237
22 Ray Ward INT M 1975 00:21:22 1226
23 Jon Brooke WSX M 1966 00:21:36 1220
24 Jonty Goodwin WCOC M 2003 00:21:42 1218
25 Fiona Eades INT F 2004 00:21:51 1214
26 Walter Clark ESOC M 1976 00:22:04 1209
27 Max Carcas INT M 1968 00:22:13 1206
28 Joseph Goodwin WCOC M 2000 00:22:17 1204
29 Martin Quirke ESOC M 1977 00:22:29 1200
30 Paul Caban INT M 1964 00:22:34 1198
31 Samantha Martin 1992 00:22:37
32 Fanni Gyurko FVO F 1987 00:22:45 1193
33 Julia Preston SROC F 1982 00:23:13 1182
34 Jon Hateley DEE M 1963 00:23:16 1181
35 Robin Galloway INT M 1966 00:23:55 1166
36 Catriona Chapman MAROC F 2005 00:24:15 1158
37 David Todd SYO M 1966 00:24:18 1157
38 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 00:24:58 1141
39 Gary Longhurst FVO M 1959 00:25:03 1139
40 Robert Daly GRAMP M 1957 00:25:12 1136
41 Stephen Jones 00:25:16
42 Brendan Bolland WAROC M 1968 00:25:44 1123
43 Alastair Paterson LEI M 1967 00:25:46 1122
44 Chris Atkins BOK M 1978 00:26:26 1106
45 Graeme Ross INT M 1973 00:27:01 1093
46 Sarah Knight LVO F 1989 00:27:57 1071
47 Steven Breeze WCOC M 1971 00:28:21 1061
48 Alison Hardy LEI F 1966 00:29:03 1045
49 Peter Martin MV M 1961 00:31:49 980
50 Mark Collins DFOK M 1960 00:31:55 977
51 Phil M'Caw HH M 1962 00:32:30 963
- Jan Hnízdil 1971 00:18:30
- Marc Ebanks SN M 1970 00:21:34
- Isabel Berry BL F 1981 00:28:07
Showing results 1 - 54 of 54