Results

Achievements at
orienteering events

Lakes5 Day 2, 23/08/2010

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk/results.shtml

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge 11 (W50L,W45L,M65L,M50S) (length: 4.6km, climb: 175m, 18 controls)
Other courses: Badge 1 (M21E) | Badge 2 (W21E) | Badge 3 (M21L) | Badge 4 (M35L,M40L,M20E,M18E) | Badge 5 (W21L,M21S) | Badge 6 (M35S,W35L,W20E,M40S,W40L,W18E) | Badge 7 (W21S,W20L) | Badge 8 (M45L,M50L) | Badge 9 (M55L,M60L) | Badge 10 (M16A) | Badge 12 (W16A,W55L,W40S,M70L,W60L,M55S,M60S,W35S) | Badge 13 (W45S,W65L,M65S,M75L,W50S,W70L,M80L) | Badge 14 (W60S,W55S,M70S,W65S) | 15 | Badge 16 (M14A,M16B) | Badge 17 (W14A) | Badge 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge 19 (M10A,W10A) | Badge 20 (M10B,W10B) | 21 | 22


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jo Shepherd INVOC F 1992 00:39:19 1242
2 Kirstin Maxwell RR F 1992 00:42:16 1217
3 Fiona Claxton LEI F 1992 00:45:05 1192
4 Joanna Halliday OD F 1989 00:45:46 1186
5 Abi Longhurst FVO F 1992 00:45:46 1186
6 Kirsty Coombs MAROC F 1992 00:45:57 1185
7 Sophie Kirk OD F 1992 00:46:45 1178
8 Charlotte Ward HALO F 1992 00:46:47 1178
9 Charlotte Turner SLOW F 1986 00:49:30 1154
10 Sarah Tullie FVO F 1992 00:50:37 1145
11 Olivier Boucher VALMO M 1975 00:50:38
12 Christine Buechner LG-Ost F 1989 00:51:45
13 Sophie Horrocks PFO F 1993 00:52:48 1126
14 James Todhunter SROC M 1979 00:53:04 1123
15 Claire Clarke LOC F 1981 00:54:15 1113
16 Rachel Collins DFOK F 1993 00:54:36 1110
17 Mike Kinge DEE M 1992 00:54:40
18 Sara Andersson MDOC F 1984 00:55:13 1105
19 Delyth Darlington ERYRI F 1993 00:56:08 1097
20 Andrew CAIRNS SN M 1993 00:56:26 1095
21 Jennie Warner SO F 1979 00:56:37 1093
22 Charlotte Daniel BOK F 1989 00:57:06
23 Jo Pickering WIM F 1988 00:59:09 1071
24 Rachel Ellis RAFO F 1989 00:59:47
25 Harriet Batten OD F 1992 01:00:17 1061
26 Anais Eudier COBS F 1992 01:00:35
27 Jonathon Hooton EBOR M 1992 01:00:49 1056
28 David Wallis PFO M 1993 01:00:58 1055
29 Sian Fryer LUUOC F 1987 01:02:29 1042
30 Kati Tschischkale OLV Potsdam F 1989 01:02:33
31 Jessica Milne BOK F 1992 01:02:57 1038
32 Stephanie Bryant CUOC F 1992 01:02:58 1038
33 Jess Nixon AIRE F 1985 01:03:35 1032
34 Penny Bickle EBOR F 1980 01:04:08 1027
35 Alexander Roach SLOW M 1993 01:04:42 1023
36 Lucy Fryer AROS F 1989 01:05:53 1012
37 Paul Redstone DEE M 1992 01:07:13
38 Helen Bickle WAOC F 1982 01:07:55 995
39 Cerys Jones LOC F 1992 01:08:36 989
40 emily wood AIRE F 1992 01:09:19 983
41 Lowri Jones AIRE F 1990 01:10:56 969
42 Fionne Lynch SYO F 1980 01:11:14 967
43 Sam Bourne DEE 01:11:33
44 Jen Graham-Taylor WESTERN NOMADS F 1989 01:15:00
45 Beth Emberton EPOC F 1989 01:15:30 929
46 David Pal WRE M 1966 01:16:30 921
47 Ryan Wilson SYO M 1992 01:17:28 913
48 Ulrike Pischke LG-Ost F 1989 01:17:32
49 Eva Maria Primus NF Villach F 1989 01:21:03
50 Eleanor Davies DEE F 1992 01:24:16 854
51 Calan Norris COBOC 01:28:56
52 Nicola Boon AIRE F 1980 01:29:11 811
53 James Todhunter SROC M 1979 01:29:27 810
54 Claire Macpherson CLYDE F 1979 01:37:54 736
55 Gavin Cairns LVO M 1968 01:37:57 736
56 Ruth Wilson NATO F 1978 01:42:00 701
57 Jonathan Scott OD M 1992 01:53:40
58 Carys James SMOC F 1993 01:56:36 575
59 Charlotte Boden OD F 1989 02:09:34 463
- Oliver Farren DEE M 1992 01:14:37
Showing results 1 - 60 of 60