Results

Achievements at
orienteering events

Lakes5 Day 2, 23/08/2010

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk/results.shtml

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge 20 (M10B,W10B) (length: 3.1km, climb: 125m, 14 controls)
Other courses: Badge 1 (M21E) | Badge 2 (W21E) | Badge 3 (M21L) | Badge 4 (M35L,M40L,M20E,M18E) | Badge 5 (W21L,M21S) | Badge 6 (M35S,W35L,W20E,M40S,W40L,W18E) | Badge 7 (W21S,W20L) | Badge 8 (M45L,M50L) | Badge 9 (M55L,M60L) | Badge 10 (M16A) | Badge 11 (W50L,W45L,M65L,M50S) | Badge 12 (W16A,W55L,W40S,M70L,W60L,M55S,M60S,W35S) | Badge 13 (W45S,W65L,M65S,M75L,W50S,W70L,M80L) | Badge 14 (W60S,W55S,M70S,W65S) | 15 | Badge 16 (M14A,M16B) | Badge 17 (W14A) | Badge 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge 19 (M10A,W10A) | 21 | 22


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sarah Jones LOC F 1996 00:29:56
2 Steve McLean DEE M 1960 00:30:16 1182
3 Megan Carter-Davies MWOC F 1996 00:30:36
4 Lucy Harris MDOC F 1988 00:30:54 1176
5 Rebecca Rooke SROC F 1987 00:31:44 1166
6 Stuart Parker WAROC M 1964 00:32:23 1160
7 Katherine Hall SYO F 1996 00:34:27
8 Jim Evans 00:35:33
9 Darren Baker DEE M 1967 00:35:53 1122
10 Natalie Beadle LOC F 1996 00:36:19
11 Christian Mason BAOC M 1990 00:36:57
12 Carolyn Hindle FVO F 1996 00:37:10
13 Aimee Morse OD F 1997 00:37:39
14 Rick Houghton SROC M 1961 00:37:42 1103
15 Anna Dowling Wellington Ranges F 1996 00:38:26
16 Helen Ockenden EUOC F 1997 00:38:52
17 Lisa White SARUM F 1996 00:39:28
18 Mike Turnham 00:39:39
19 Helen Wood AIRE F 1996 00:39:44
20 Matt White LEI 00:40:48
21 Mike Purcell BAOC M 1989 00:41:11
22 Lisa Quickfall SROC F 1995 00:41:20
23 Graham Horrocks NWO M 1961 00:42:34 1051
24 Penny Oliver OD F 1996 00:43:53
25 Chris Owen MDOC M 1957 00:43:55 1037
26 Matthew Rooke LOC M 1987 00:44:15 1034
27 David Binks WAROC M 1947 00:44:50 1027
28 Lea Boucher VALMO F 1996 00:44:50
29 Andrew Fraser BAOC M 1989 00:45:13
30 Becky Young HH F 1996 00:45:21
31 Kat Evans WARROC F 1989 00:45:25
32 Hannah Skinner WCOC F 1994 00:45:30 1020
33 Fay Walsh MWOC F 1997 00:45:43
34 Hannah Cleary-Hughes LOC F 1997 00:48:49
35 Chris Cockbain HOC 00:49:04
36 Nathan Townshend POTOC M 1956 00:49:26 979
37 Jack Victor DEE 00:49:31
38 Zoe Walsh MWOC F 1997 00:49:34
39 Hendrikus Van Rossum AIRE M 1950 00:50:34 967
40 Alexandra Smith WCH F 1996 00:52:34
41 Bob Alderson NOC M 1941 00:53:42 933
42 Paul Van Dam HALO M 1965 00:54:59 920
43 Ian Weaver DEE 00:55:10
44 Kevin Gallagher LEI M 1949 00:55:12 917
45 Arthur Clarke CLARO M 1950 00:56:24
46 Ella Milne BOK F 1996 00:56:38
47 Romane Salathe MDOC F 1996 00:56:40
48 Jock Turnham KERNO 00:56:54
49 Helen Elmes DEE F 1994 00:57:29 893
50 Rebecca Cummings WCOC F 1996 00:57:36
51 Andrew Tomkinson SELOC 00:57:50
52 Rachel Lee SO F 1989 00:58:19
53 George Farren DEE 00:59:55
54 Jessica Beresford NOC F 1997 01:01:36
55 Marieke Dale ECKO F 1978 01:04:25 819
56 Steph Young SYO F 1961 01:05:39 806
57 Amrit Loksom BAOC M 1989 01:06:04
58 Charlotte Rogers OD F 1992 01:07:19 789
59 Neil Stevens AIRE M 1948 01:07:19 789
60 Hazel Browne F 1996 01:07:28
61 Ian Martin OD M 1982 01:07:59 782
62 Peter Allen WAOC M 1948 01:08:12 779
63 Steve Taverner WIGHTO 01:09:07
64 Nicola Harding 01:09:44
65 Tim Stott 01:10:37
66 Zoe Nicolson OD F 1997 01:10:40
67 Anthony Baynam DEE 01:10:53
68 Johanna Wilson OD F 1984 01:11:29 744
69 Peter Firth NATO M 1945 01:12:09 737
70 David Barwick HOC M 1947 01:12:55 729
71 Gary Gladman 01:13:00
72 Sarah Smyth BAOC F 1989 01:13:23
73 Kirsty Mon-Williams BOF F 1994 01:14:19 714
74 Katharine Melville TAY F 1943 01:15:25 703
75 Ron Smith LOC M 1939 01:15:33 701
76 Emily Jesson PFO F 1995 01:15:40
77 Robert Ian Robb CLOK M 1939 01:16:07 695
78 Hayley Collins DFOK F 1991 01:16:22 692
79 Ruth Harris DEE 01:19:18
80 Phoebe Jesson PFO F 1996 01:19:20
81 Amber Harris HALO 01:20:41
82 Andrea Sohlerova RBK F 1989 01:22:45
83 Isoldt Harris HALO 01:23:57
84 Lorna Hills SAX F 1958 01:25:05 600
85 Debra Hoyle PFO F 1970 01:25:31 595
86 Louisa Kippin TVOC F 1969 01:25:49 592
87 Sally Capewell WAROC F 1958 01:26:03 589
88 Maureen Webb LEI F 1953 01:26:44 582
89 Judith Robb CLOK F 1945 01:28:17
90 Pete & Lisa Kidd SELOC 01:32:03
91 Henrike Nash SV TURBINE NEUBRANDENBURG 01:32:35
92 Maria Van Dam HALO F 1970 01:33:35 509
93 Pat Cameron NGOC F 1947 01:35:33 489
94 Becky Greenwood 01:40:16
95 Margaret Murphy DEE F 1947 01:46:39 371
96 Jan Dahlberg HASSLEHOLMS OK 01:47:23
97 Ros James SMOC F 1961 01:50:52 326
98 Diana Gannod 01:52:03
99 Adrian Dawson SARUM M 1958 02:08:23 298
100 David Tomkinson SELOC 02:28:34
101 Sheila Howse 02:41:12
102 Iris Fay 02:41:20
- Luke Houghton SROC M 1995 00:41:40
- Tim Faulkner DEE 01:05:28
- Jane Richardson WIM F 1967 01:18:44
Showing results 1 - 105 of 105