Results

Achievements at
orienteering events

Lakes5 Day 4, 26/08/2010

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk/results.shtml

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge 10 (M16A) (length: 4.425km, climb: 220m, 12 controls)
Other courses: Badge 1 (M21E) | Badge 2 (W21E) | Badge 3 (M21L) | Badge 4 (M35L,M40L,M20E,M18E) | Badge 5 (W21L,M21S) | Badge 6 (M35S,W35L,W20E,M40S,W40L,W18E) | Badge 7 (W21S,W20L) | Badge 8 (M45L,M50L) | Badge 9 (M55L,M60L) | Badge 11 (W50L,W45L,M65L,M50S) | Badge 12 (W16A,W55L,W40S,M70L,W60L,M55S,M60S,W35S) | Badge 13 (W45S,W65L,M65S,M75L,W50S,W70L,M80L) | Badge 14 (W60S,W55S,M70S,W65S) | 15 | Badge 16 (M14A,M16B) | Badge 17 (W14A) | Badge 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge 19 (M10A,W10A) | Badge 20 (M10B,W10B) | 21 | 22


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Bruce Woodley AIRE M 1964 00:42:03 1265
2 Mike Brett BAOC M 1964 00:43:03 1257
3 Steve Dempsey SYO M 1963 00:43:07 1256
4 Jane Morgan SOC F 1960 00:46:32 1228
5 Stella Lewsley BL F 1954 00:50:20 1197
6 Caroline Moran SOC F 1963 00:50:27 1196
7 Christine Goulding BL F 1963 00:53:07 1174
8 Paul Wood AIRE M 1962 00:54:20 1164
9 Heather Cairns LVO F 1964 00:55:54 1151
10 Jaana Eronen Pihkaniskat F 1965 00:57:19
11 Rebekah Beadle LOC F 1963 00:59:15 1124
12 Janet Adams SYO F 1963 01:00:42 1112
13 jane malley NATO F 1961 01:00:45 1112
14 Heather Fellbaum FVO F 1963 01:01:15 1107
15 Kath Broatch ERYRI F 1964 01:01:26 1106
16 Susan Skinner WCOC F 1964 01:02:24 1099
17 Johanna Cleary LOC F 1964 01:03:47 1087
18 David Averill EPOC M 1964 01:05:58 1069
19 Alison Smith TVOC F 1964 01:06:03 1068
20 Paul Taylor SYO M 1965 01:07:10 1059
21 Graham Farley LOC M 1961 01:07:22 1058
22 Martin Pickering DEE M 1964 01:07:33 1056
23 Gill Adams AIRE F 1961 01:08:57 1045
24 Debby Warren NN F 1963 01:09:44 1039
25 MIKE EDWARDS RAFO M 1965 01:11:23 1025
26 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:12:08 1019
27 Karen Farley LOC F 1961 01:12:13 1018
28 Jonathon Counsell SN M 1965 01:12:45
29 Ian Milne BOK M 1961 01:14:41 998
30 Isabelle Dermine Dauphine Orientation F 1965 01:14:51
31 Kim Buxton DVO F 1961 01:15:18 993
32 Serena Ludford BADO F 1964 01:15:23 992
33 Jill Emmerson OD F 1964 01:15:42 990
34 David Potter BOK M 1962 01:16:15 985
35 Claire Leitch SO F 1965 01:17:53 972
36 Sian Calow SROC F 1961 01:18:04 970
37 Helen Livesey LOC F 1964 01:19:34 958
38 eunice carter MWOC F 1964 01:20:08 953
39 Louise Benjamin BOK F 1963 01:21:38 941
40 Frances Cooper WAOC F 1964 01:22:07 937
41 Louise Longhurst FVO F 1964 01:22:15 936
42 Alison Corbett POTOC F 1965 01:22:39 932
43 Martine Taffeiren HAMOK F 1960 01:22:47
44 Caroline Gregson DEE F 1964 01:23:25 927
45 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:26:28 901
46 Janet Evans WCOC F 1961 01:30:11 871
47 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:31:25 861
48 Caroline Mackenzie CLOK F 1963 01:33:40 843
49 Louise Sylva DFOK F 1964 01:34:49 834
50 Robin Stevens LOG M 1963 01:36:46 818
51 Anne Tynegate BADO F 1961 01:41:47 776
52 Isla Mathieson CLOK F 1965 01:45:13 748
53 Jenny Gostick HH F 1965 01:49:10 716
54 Clare Lines SO F 1965 01:50:06 708
55 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 02:02:58 604
56 Erica Pilkinton LOG F 1963 02:11:48 531
- Julie Webster NOC F 1964 01:22:40
- Pam Hemingway WAOC F 1962 01:45:23
Showing results 1 - 58 of 58