Results

Achievements at
orienteering events

White Rose Regional Event (EBOR Prize Event), 29/08/2010

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blu (length: 5.925km, climb: 270m, 21 controls)
Other courses: Bla | Brown | Green | Light Green | Orange | SBlu | SBr | SG | VSG | W | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dane Blomquist AIRE M 1996 00:43:17
2 Julia Blomquist BAOC F 1991 00:44:09 1298
3 ZACHARY FIELD SHUOC M 1995 00:44:14
4 Tristan Bloemen M 1994 00:45:33
5 Simon Bradbury LEI M 1994 00:45:57 1283
6 Tony Udris SYO M 1969 00:48:58 1257
7 Andrew Reynolds BAOC M 1966 00:49:00 1257
8 Craig Thomson FVO M 1994 00:49:10 1256
9 Lev Chechik OUOC M 1995 00:49:45
10 Axel Blomquist SN M 1952 00:50:41 1242
11 Hamish Rogers OD M 1996 00:50:58
12 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 00:52:27 1228
13 Sam Wood BOF M 1995 00:55:13
14 Mark Libby UBOC M 1994 00:55:19 1203
15 John Butler EBOR M 1953 00:55:31 1201
16 Salvador Martinez M 1970 00:55:48
17 Steve Whitehead EBOR M 1951 00:56:09 1197
18 Paul Beresford HALO M 1970 00:56:17 1195
19 Andy Lewsley BL M 1955 00:56:20 1195
20 Chris Moncaster KERNO M 1954 00:56:20 1195
21 Andy Sykes DVO M 1965 00:56:31 1193
22 Julian Lailey SROC M 1946 00:56:34 1193
23 Phil Smithard KFO M 1947 00:57:03 1189
24 Michael Adams SYO M 1996 00:57:37
25 Paul Johnson SYO M 1951 00:58:41 1175
26 David Palmer BOK M 1946 00:59:34 1167
27 Joshua Cooper EBOR M 1994 01:00:25 1160
28 Joe House SO M 1954 01:00:34 1159
29 Michelle Mackervoy DVO F 1970 01:00:39 1158
30 Nicholas Jarvis SO M 1996 01:01:11
31 Martin Checkley M 1955 01:01:39
32 Stan Foster HH M 1949 01:01:51 1148
33 Alistair Tinto EPOC M 1966 01:02:54 1139
34 Lucy Wiegand SYO F 1968 01:03:43 1132
35 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:03:46 1132
36 Stephen Eastley BL M 1954 01:03:56 1130
37 David Saunders HH M 1959 01:03:57 1130
38 Mike Wimpenny DEVON M 1948 01:03:57 1130
39 Fiona Forrest RR F 1974 01:04:17 1127
40 Andrew Graham SARUM M 1955 01:04:18 1127
41 Judith Checkley F 1955 01:04:40
42 Natasha Conway AIRE F 1971 01:04:45 1123
43 Stan Alexander OD M 1952 01:04:54 1122
44 Phillip Batts CLOK M 1961 01:05:05 1121
45 Richard Payne EPOC M 1950 01:05:10 1120
46 Toby Fisher SMOC M 1975 01:05:38 1116
47 Michael Bickle WAOC M 1948 01:05:56 1114
48 Anna Chapman SO F 1973 01:06:13 1111
49 Jeff Harris EBOR M 1955 01:07:18 1102
50 Rod Postlethwaite WRE M 1954 01:07:24 1101
51 John Dempsey SYO M 1996 01:07:36
52 Roy Dawson NATO M 1948 01:07:37 1099
53 Mike Godfree DVO M 1949 01:07:51 1097
54 Emma Harrison EPOC F 1972 01:08:00 1096
55 James Hartley NGOC M 1988 01:08:08 1095
56 Shirley Wood AIRE F 1958 01:08:11 1095
57 Colin Matheson FVO M 1954 01:09:22 1084
58 Tim Wiegand SYO M 1967 01:09:37 1083
59 Mark Jesson PFO M 1966 01:09:45 1081
60 Eva Wheeler RAFO F 1970 01:10:29 1075
61 Mike Hampton OD M 1946 01:10:31 1075
62 Martyn Andrews EBOR M 1955 01:11:01 1071
63 Paul Langston HH M 1953 01:11:05 1070
64 Stephen Round SELOC M 1951 01:11:10 1069
65 Robert Brandon OD M 1949 01:11:18 1068
66 Maria Teresa Barcelo F 1975 01:11:56
67 Peter Ross MDOC M 1947 01:12:01 1062
68 Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:12:01 1062
69 Richard Spendlove EPOC M 1946 01:12:30 1058
70 Mike Ridealgh EBOR M 1949 01:12:31 1058
71 Karen Crawford BOK F 1969 01:12:52 1055
72 Paddy Neligan HALO M 1948 01:13:24 1051
73 Kelvin Dawson WCH M 1974 01:13:47 1047
74 Mike Cope CLARO M 1947 01:14:44 1039
75 Chris Petre CLOK M 1962 01:14:49 1039
76 David Downes WCOC M 1954 01:16:27 1024
77 Maria Romero F 1975 01:16:43
78 David Harrison EPOC M 1971 01:18:09 1010
79 Ange Jackson WCOC F 1975 01:19:24 1000
80 John Marriott LEI M 1948 01:19:39 997
81 Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:20:21 992
82 Philip Brown NOR M 1953 01:22:21 975
83 Brian Slater HALO M 1947 01:22:29 973
84 Ray Waight SYO M 1955 01:23:18 967
85 Richard Worrin BOK M 1971 01:23:37 964
86 Ricardo Fernandes HALO M 1973 01:24:32 956
87 Michael Hill HAVOC M 1954 01:25:00 952
88 Raymond Stone EPOC M 1952 01:25:33 948
89 Tracey Barker SOS F 1968 01:26:53 936
90 Rob Tooze CLOK M 1949 01:27:28 931
91 David Cooke NOC M 1948 01:27:55 928
92 Julie Laverock F 1970 01:28:29
93 Kieran Huggan NOC M 1995 01:28:54
94 Nicola Melville FVO F 1969 01:30:06 909
95 James Head NWO M 1972 01:30:33 905
96 Samuel Taunton NGOC M 1986 01:34:00 876
97 Judy Johnson BL F 1951 01:34:30 872
98 Helen Powell BOK F 1954 01:34:56 868
99 Paul Taunton NGOC M 1950 01:35:17 865
100 Simon Firth ESOC M 1974 01:38:20 839
- Steve Dempsey SYO M 1963 00:51:25
- Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:54:49
- Tim Sands BOK M 1949 00:55:49
- Jim Prowting TVOC M 1946 01:00:25
- Ian Cooper SYO M 1947 01:05:52
- emily wood AIRE F 1992 01:09:11
- David Jukes BKO M 1952 01:15:05
- David Battison SARUM M 1946 01:15:26
- Barry McGowan HOC M 1947 01:15:50
- Keith MacDermott EBOR M 1949 01:16:52
- Peter O'Connell EBOR M 1955 01:21:57
- Heather Phipps OD F 1969 01:24:53
- Neil Croasdell EPOC M 1948 01:34:11
Showing results 1 - 113 of 113