Results

Achievements at
orienteering events

MV Regional Event, 17/01/2010

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.mvoc.org/Results%20main%20page.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 6.9km, climb: 250m, 19 controls)
Other courses: Brown | Blue | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Stephen Keyes SN M 1961 00:48:23 1320
2 Neil Crickmore SO M 1962 00:51:39 1296
3 Ian Ditchfield MV M 1956 00:55:09 1270
4 James Crawford GO M 1955 00:56:35 1260
5 Chris Young HH M 1994 00:57:57 1249
6 Abi Weeds SLOW F 1977 00:58:57 1242
7 Axel Blomquist BAOC M 1952 00:59:28 1238
8 Peter Chapman SO M 1964 00:59:48 1236
9 Mark Smith GO M 1955 01:00:21 1232
10 Simon Thraves SO M 1961 01:00:47 1229
11 Alan Leakey SLOW M 1953 01:01:04 1227
12 Roger Thetford TVOC M 1962 01:02:11 1219
13 Simon Errington HH M 1963 01:02:48 1214
14 Neil Gostick HH M 1962 01:03:46 1207
15 Chris Hooker SO M 1961 01:06:07 1190
16 Dave Ryder SN M 1961 01:06:25 1188
17 Robert Sweatman SOC M 1961 01:06:52 1185
18 Alan Hickling SAX M 1964 01:08:09 1175
19 Mike Goldthorpe SOC M 1958 01:09:15 1167
20 Neil Brooks LOK M 1960 01:09:20 1166
21 David Howarth SO M 1959 01:09:27 1166
22 Andrea Rebora SLOW M 1969 01:10:15 1160
23 Paul Street SLOW M 1954 01:10:51 1155
24 David Funnell SO M 1964 01:10:59 1154
25 Ian Buxton TVOC M 1965 01:11:11 1153
26 Andy Bridge SO M 1956 01:11:47 1149
27 Bryn Taylor GO M 1965 01:12:50 1141
28 Colin Swallow SN M 1957 01:13:18 1138
29 David Watkins BADO M 1958 01:13:29 1136
30 Nigel Bush MV M 1955 01:14:41 1127
31 John Dalton TVOC M 1961 01:17:03 1110
32 Iain Bell SN M 1965 01:17:33 1106
33 Alan Phillips BKO M 1961 01:18:10 1102
34 Ken Jones SAX M 1959 01:18:28 1100
35 Rory Percival HH M 1964 01:19:08 1095
36 Michael Merritt SO M 1957 01:20:04 1088
37 John Walton SO M 1959 01:21:51 1075
38 Graham Sutton MV M 1947 01:22:07 1073
39 David Dawson DFOK M 1958 01:23:04 1067
40 Adam Leaf HH M 1962 01:25:47 1047
41 Raffaella Marin SLOW F 1967 01:27:36 1033
42 Mike Bray SN M 1955 01:27:46 1032
43 Peter Martin MV M 1961 01:28:09 1029
44 Paul Wilson SO M 1962 01:30:51 1009
45 Mark Thompson TVOC M 1955 01:31:25 1005
46 Edward Cox SO M 1959 01:32:00 1001
47 Katherine Evans SLOW F 1980 01:38:20 955
48 Stephen Malkin IOC 01:49:35
49 Konstantin Ulrich IOC 01:49:39
50 Zipeng Zhou IOC 01:51:01
51 Peter Riches TVOC M 1950 01:56:52 819
52 Neville Young HH M 1957 02:10:42 719
Showing results 1 - 52 of 52