Results

Achievements at
orienteering events

CompassSport Cup Final, 17/10/2010

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue Women (length: 6.6km, climb: 200m, 14 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange Men | Light Green Men | Green Men | Brown | Green Women | Blue Men Cup | Blue Men Trophy | Short Green Veterans | Light Green Women | Orange Women

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Grace Crane BOK F 1983 00:55:44 1308
2 Rachael Rothman SYO F 1980 01:00:54 1275
3 Tessa Strain WAOC F 1987 01:01:21 1273
4 Jenny Johnson SYO F 1978 01:01:27 1272
5 Laura Goy SYO F 1983 01:03:31 1259
6 Jessica Halliday OD F 01:04:42 1251
7 Jaimie Buckley SYO F 1978 01:05:04 1249
8 Amy Sarkies OD F 1978 01:05:04 1249
9 Janine Inman FVO F 1977 01:06:57 1237
10 Viv Barraclough EPOC F 1974 01:09:26 1221
11 Hanne Bown CLOK F 1982 01:09:53 1219
12 Clare Dallimore SWOC F 1988 01:11:19 1209
13 Kim Baxter SYO F 1976 01:11:25 1209
14 Toni O'Donovan LEI F 1978 01:15:15 1186
15 Carys Morgan SLOW F 1976 01:15:32 1183
16 Sophie Brown AIRE F 1971 01:15:36 1183
17 Ronny Falk WAOC M 1970 01:15:55 1181
18 Lucy Wiegand SYO F 1968 01:17:29 1171
19 Mary Ross INT F 1972 01:17:29 1171
20 Lesley Ross OD F 1966 01:18:10 1167
21 Fiona Berrow FVO F 1985 01:18:49 1163
22 Ruth Ker AIRE F 01:18:49 1163
23 Anya Crocker SOC F 1985 01:18:56 1162
24 Lorna Eades INT F 1967 01:20:02 1155
25 Ruth Hambleton SYO F 1972 01:21:03 1149
26 Jo Buckley AIRE F 1976 01:21:59 1143
27 Anne Straube OD F 1975 01:22:25 1140
28 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:24:27 1127
29 Charlotte Daniel BOK F 1982 01:24:57 1124
30 Claire Clarke LOC F 1981 01:26:08 1117
31 Helen Ashton PFO F 1979 01:26:35 1114
32 Sarah Noot EPOC F 1972 01:26:35 1114
33 Judith Havenhand SYO F 1973 01:29:04 1099
34 Emma Harrison EPOC F 1972 01:29:50 1094
35 Melanie Slade SN F 1968 01:30:44 1088
36 Rachel Pocock WAOC F 1967 01:31:35 1083
37 Edward Calow DEE M 1996 01:32:13
38 Karen Williams LOG F 1969 01:32:52 1075
39 Tanya Taylor LOG F 1970 01:33:01 1074
40 Rachel Wilson CLYDE F 1966 01:33:13 1073
41 Elizabeth Hughes DEE F 1988 01:35:26 1059
42 Karen Crawford BOK F 1969 01:35:41 1057
43 Laura Britton BOK F 1979 01:35:58 1055
44 Christine Currie SOC F 1977 01:36:12 1054
45 Penny Bickle WAOC F 01:36:24 1053
46 Judith Wood PFO F 1962 01:36:34 1051
47 Annemieke Silk SWOC F 1967 01:38:03 1043
48 Moira Chapman SYO F 1971 01:38:51 1037
49 Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:41:43 1019
50 Tamsin Horsler WIM F 1967 01:41:53 1019
51 Lauren Ferrand SWOC F 01:42:09 1017
52 Rachel White NOC F 1981 01:42:31 1015
53 Natasha Conway AIRE F 1971 01:42:33 1014
54 Lisa Broadest AIRE F 1975 01:45:12 998
55 Carol White AIRE F 1987 01:45:25 996
56 Helen Bickle WAOC F 1982 01:46:34 989
57 Lesley Ward SYO F 1969 01:50:12 966
58 Heather Phipps OD F 1969 01:50:51 962
59 Madeleine White WAOC F 1979 01:52:58 949
60 Emma Martin SYO F 1973 01:56:06 929
61 Stephanie Banister CLARO F 1985 02:00:40 901
62 Lisa James SOC F 1968 02:00:46 901
63 Andrea Page LOG F 1976 02:00:55 899
64 Sophie Louth WAOC F 1992 02:04:22 877
65 Jeanne Gaudin LOG F 02:06:18
66 Dawn Goddard FVO F 1967 02:06:41 863
67 Catherine Hill DEE F 1966 02:08:00 855
68 Daniel Roth OD M 1971 02:08:21 853
69 Jemima Parker CLARO F 1968 02:14:59 811
70 Carolyn Blanc MV F 1966 02:15:46 806
71 Alison Hooper LOC F 1973 02:17:58 793
72 Alison Wright LOG F 1984 02:30:05 717
73 Marion Bowman AIRE F 1969 02:30:08 716
74 Hayley Fox LOG F 1974 02:31:34 707
75 Caroline Louth WAOC F 1961 02:31:57 705
76 Claire Macpherson CLYDE F 1979 02:40:21 652
- Elizabeth White HOC F 1988 00:47:35
- Jenny Lightfoot SYO F 1970 01:12:38
- Michelle Gardner SYO F 1969 01:47:08
- Wendy Bullen WIM F 1968 01:50:12
- Anna Chapman SO F 1973 02:58:14
- Sandra Vogel MV F 1964 01:55:09
- Eva Watson AIRE F 1969 02:10:16
- Helen Alcock AIRE F 1982 02:51:22
- Pauline Tryner SYO F 1972 03:27:29
Showing results 1 - 85 of 85