Results

Achievements at
orienteering events

JAN KJELLSTROM ORIENTEERING FESTIVAL, 24/04/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.siresults.co.uk/2011/JK/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge 1 (M21E) (length: 13km, climb: 700m, 29 controls)
Other courses: Badge 2 (W21E) | Badge 3 (M21L) | Badge 4 (M35L,M40L,M20E,M18E) | Badge 5 (W21L,M21S) | Badge 6 (M35S,W35L,W20E,M40S,W40L,W18E) | Badge 7 (W21S,W20L) | Badge 8 (M45L,M50L) | Badge 9 (M55L,M60L) | Badge 10 (M16A) | Badge 11 (W50L,W45L,M65L,M50S) | Badge 12 (W16A,W55L,W40S,M70L,W60L,M55S,M60S,W35S) | Badge 13 (W45S,W65L,M65S,M75L,W50S,W70L,M80L) | Badge 14 (W60S,W55S,M70S,W65S) | 15 | Badge 16 (M14A,M16B) | Badge 17 (W14A) | Badge 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge 19 (M10A,W10A) | Badge 20 (M10B,W10B) | 21 | 22 | 23 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Hector Haines AROS M 1989 01:14:46 1350
2 Matthew Crane BOF M 1981 01:16:38 1344
3 Douglas Tullie RR M 1988 01:17:16 1343
4 Anthony Squire NOC M 1977 01:18:26 1339
5 Murray Strain INT M 1983 01:18:46 1338
6 Richard Robinson NOC M 1981 01:19:06 1337
7 Nick Barrable SYO M 1974 01:20:51 1332
8 Mark Nixon FVO M 1984 01:20:53 1332
9 Dave Schorah NOC M 1988 01:21:29 1330
10 Oleg Chepelin INT M 1986 01:21:51 1329
11 Alasdair McLeod FVO M 1990 01:21:55 1328
12 Ian Nixon AIRE M 1982 01:22:03 1328
13 Nicolas Simonin Bishopstown Orienteering Club M 1990 01:22:04
14 John Rocke MAROC M 1988 01:22:29 1327
15 Duncan Coombs WAOC M 1987 01:23:56 1322
16 Duncan Archer CLOK M 1977 01:24:40 1320
17 David Brickhill-Jones SYO M 1981 01:25:27 1318
18 Edward Catmur SLOW M 1982 01:25:36 1317
19 Ed Nash Turbine NB M 1990 01:25:52
20 Chris Smithard FVO M 1989 01:26:13 1315
21 David Healy GEN M 1990 01:26:16
22 Marcus Pinker FVO M 1974 01:26:20 1315
23 Neil Northrop SYO M 1982 01:27:16 1312
24 David Abrams SYO M 1990 01:27:39 1311
25 Michael Soerensen Pan-Kristianstad M 1990 01:27:39
26 Darren Burke CORKO M 1990 01:27:43
27 Ben Stevens AIRE M 1987 01:28:30 1308
28 Todd Oates Wellington OC M 1990 01:29:30
29 Colm Hill CNOC M 1990 01:30:30
30 Soeren Riechers Bielefelder TG M 1990 01:30:37
31 Romualdas Stupelis HOC M 1986 01:32:07 1297
32 Mark Saunders LOC M 1984 01:32:34 1296
33 Shane Lynch SYO M 1979 01:33:01 1295
34 Mark Bown CLOK M 1980 01:33:30 1293
35 Albin Pettersson OK Tisaren M 1990 01:35:29
36 Gerard Butler 3ROC M 1990 01:35:45
37 Andrew Quin 3ROC M 1990 01:36:24
38 Vegard Brox IL Tyrving M 1976 01:36:53
39 Matthew Franklin BOK M 1986 01:38:52 1277
40 Daniel Zwiker OLG Galgenen M 1990 01:39:00
41 Andrew Powell DVO M 1982 01:39:26 1275
42 Tom Beasant DEE M 1990 01:39:42 1274
43 Oldrich Janecek MFF UK Praha M 1990 01:42:36
44 Josh Beech EBOR M 1989 01:43:14 1264
45 Keith Agmen BOK M 1983 01:43:37 1262
46 Kyle Heron STAG M 1987 01:44:07 1261
47 Saku Asikainen Hiisirasti -Finland M 1990 01:44:22
48 Per Wirehn Byåsen IL M 1990 01:44:45
49 Ben Chesters DEVON M 1978 01:45:10 1258
50 Will Hensman FVO M 1979 01:46:18 1254
51 Duncan Grassie SLOW M 1983 01:46:52 1253
52 Soeren Skaarup Larsen OK Oest Birkeroed M 1990 01:49:23
53 Ross McLennan FVO M 1978 01:49:28 1245
54 Declan Gray SARUM M 1990 01:50:15 1242
55 Jon Marsden FVO M 1974 01:50:17 1242
56 Hugh Cashell CNOC M 1990 01:50:28
57 Ruairi Short CNOC M 1990 01:50:31
58 Scott Collier KERNO M 1986 01:50:34 1241
59 Alex Rothman SYO M 1979 01:51:11 1240
60 Arnis Saltums CorkO M 1990 01:55:10
61 Joe Taunton SYO M 1987 01:57:14 1221
62 Brian Flannelly CorkO M 1990 01:59:35
63 Glen Richardson NOR M 1978 02:10:55 1180
64 Rune Olsen Bækkelaget SK M 1990 02:12:34
65 Jeremy Colgan Hudson Valley Orienteering M 1976 02:25:38
66 Steffen Hartmann TGV Horn M 1990 02:26:41
67 Simon Reeve FERMO M 1975 02:27:49 1128
- Pierre Kaltenbacher HSV OL Wiener Neustadt M 1990 01:33:38
- Kieran Rocks LVO M 1976 01:55:56
- Jonny Gallier INT M 1982 02:05:13
Showing results 1 - 70 of 70