Results

Achievements at
orienteering events

Regional Event, 08/11/2009

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 9.4km, climb: 270m, 21 controls)
Other courses: Short Green | Green | Short Blue | Blue | Black


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sarah Rollins SN F 1976 00:59:09 1305
2 Colin Dickson BAOC M 1955 01:00:19 1300
3 Philip Eeles SOC M 1955 01:04:10 1279
4 Ian Hargreaves SOS M 1976 01:05:02 1274
5 Axel Blomquist BAOC M 1952 01:06:14 1268
6 Paul Couldridge SLOW M 1974 01:06:21 1268
7 Roger Thetford TVOC M 1962 01:06:38 1266
8 Ian Ditchfield MV M 1956 01:06:53 1265
9 Kevin Harding HH M 1959 01:07:40 1261
10 Stephen McKinley SN M 1964 01:08:07 1258
11 Tim Street AIRE M 1989 01:08:14 1257
12 Chris Huthwaite SARUM M 1968 01:08:28 1257
13 Ian Marsden HH M 1976 01:09:02 1253
14 Neville Baker TVOC M 1953 01:09:39 1250
15 Simon Errington HH M 1963 01:09:39 1250
16 David Averill EPOC M 1964 01:11:33 1240
17 Dave Kingham TVOC M 1956 01:12:24 1236
18 Neil Crickmore SO M 1962 01:12:31 1235
19 Mark Adams HH M 1963 01:12:43 1234
20 Peter Chapman SO M 1964 01:12:57 1233
21 Rachael Holmes SLOW F 1982 01:13:32 1229
22 Alan Rosen HH M 1955 01:14:44 1223
23 Chris Hooker SO M 1961 01:15:11 1221
24 Paul Fox SN M 1962 01:15:16 1221
25 Mike Frizzell BADO M 1958 01:15:18 1220
26 Nick Green GO M 1962 01:15:34 1219
27 Nigel Bush MV M 1955 01:15:42 1218
28 Tom Murphy BAOC M 1968 01:16:16 1215
29 Pete Couldery GO M 1959 01:16:49 1212
30 Alan Hickling SAX M 1964 01:17:32 1209
31 Simon Thraves SO M 1961 01:17:37 1208
32 Mark Collins DFOK M 1960 01:18:22 1204
33 Anne Edwards TVOC F 1989 01:18:48 1201
34 Graeme Beavers HOC M 1959 01:18:53 1201
35 Kevin Bracher SOC M 1955 01:20:04 1195
36 Andy Bridge SO M 1956 01:21:21 1188
37 Helen Marsden HH F 1976 01:23:09 1179
38 Elizabeth Bridge CLOK F 1985 01:23:09 1179
39 Jon Steed BADO M 1963 01:23:13 1178
40 Dave Ryder 01:23:59
41 John Franklin SYO M 1951 01:24:52 1170
42 Alice Bedwell BOK F 1960 01:25:09 1168
43 Anya Crocker SOC F 1985 01:26:36 1161
44 Jes Dickin SOC M 1960 01:27:30 1156
45 Tim Hughes TVOC M 1952 01:31:22 1135
46 Thomas Lindeborg SLOW M 1958 01:31:59 1132
47 Blanka Collis TVOC F 1982 01:33:04 1126
48 Simon Bevan SOC M 1965 01:34:20 1120
49 John Walton SO M 1959 01:35:13 1115
50 James Crichton BAOC M 1952 01:35:30 1114
51 Rob Hick WSX M 1960 01:36:17 1110
52 Carys Morgan SLOW F 1976 01:36:44 1107
53 Adam Leaf HH M 1962 01:37:20 1104
54 Graham Sutton MV M 1947 01:37:45 1102
55 Alan Wallis SN M 1956 01:37:54 1101
56 Yehuda Alon SLOW M 1954 01:38:16 1099
57 Eric Heritage LEI M 1959 01:38:31 1098
58 Andrew Evans DFOK M 1955 01:40:17 1088
59 David Funnell SO M 1964 01:40:25 1087
60 Andrew Graham SARUM M 1955 01:40:42 1086
61 Colin Swallow SN M 1957 01:40:50 1086
62 Jeremy Hill TVOC M 1954 01:40:56 1085
63 Simon Deeks SAX M 1969 01:42:08 1079
64 Andy Jones SLOW M 1958 01:42:35 1076
65 Bohdan Rainczuk SAX M 1961 01:42:40 1075
66 Steve Halligan BAOC M 1955 01:43:26 1071
67 Jerry Purkis LOC M 1956 01:43:29 1071
68 Martin Hime LOK M 1961 01:44:25 1067
69 Laura Parkes HH F 1992 01:45:28 1061
70 John Walmsley WIM M 1955 01:46:31 1055
71 Kevin Parkes HH M 1958 01:48:16 1046
72 Mike Bray SN M 1955 01:49:56 1037
73 Peter Riches TVOC M 1950 01:50:18 1035
74 Mark Thompson TVOC M 1955 01:50:28 1035
75 Barry McElearney SO M 1965 01:50:47 1033
76 David Marsh SO M 1963 01:52:40 1023
77 Paul Hearn HH M 1964 01:54:40 1012
78 Simon Poole TVOC M 1987 01:56:38 1002
79 James McAlpin SAX M 1947 01:57:51 996
80 Peter Martin MV M 1961 02:05:28 956
81 Paul Emmerson SN M 1955 02:06:09 952
82 Paul Wilson SO M 1962 02:07:29 944
83 Charles Cook 02:09:18
84 Neil Brooks LOK M 1960 02:09:38 933
85 Andy Elliott DFOK M 1947 02:14:33 908
86 Andrew Bonnett 02:18:13
87 Neville Young HH M 1957 02:49:02 726
88 Ken Wickham SO M 1940 02:51:19 713
- Charles Daniel BOK M 1956 01:16:08
- Emma Cannings LEI F 1979 01:36:34
Showing results 1 - 90 of 90