Results

Achievements at
orienteering events

JK Day 3 Middle/Long, 12/04/2009

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.jk2009.org.uk/results.php

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 8 (M18L-M21S-W21L) (length: 7.57km, climb: 250m, 18 controls)
Other courses: Course 1 (M21E) | Course 2 (M20E) | Course 3 (W21E) | Course 4 (W20E) | Course 5 (M21L) | Course 6 (M35L) | Course 7 (M20L-M40L) | Course 9 (M35S-W35L) | Course 10 (M20S-M40S-W20L-W40L) | Course 11 (M18S-M21V-W18L-W21S) | Course 12 (W20S-W35S-W40S) | Course 13 (M45L) | Course 14 (M50L) | Course 15 (M55L) | Course 16 (M16A-M60L) | Course 17 (M45S-W45L) | Course 18 (M65L-M50S-W50L) | Course 19 (M55S-W55L) | Course 20 (M70L-M60S-W16A-W60L-W65L) | Course 21 (M75L-M80-M65S-W70L-W18S-W21V-W45S-W50S) | Course 22 (M70S-M75S-W75-W80-W55S-W60S-W65S-W70S) | Course 23 (M21N) | Course 24 (W21N) | Course 25 (M14A-M16B) | Course 26 (W14A-W16B-Light Green) | Course 27 (M12A-M14B-W12A-W14B-Orange) | Course 28 (M10A-M12B-W10A-W12B-Yellow) | Course 29 (M10B-W10B-White)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Daniel Pfulg OLV_ZUG M 1974 01:02:18
2 Matthew Franklin BOK M 1986 01:02:40 1292
3 Will Hensman FVO M 1979 01:04:35 1281
4 Ian Marsden HH M 1976 01:07:05 1269
5 Becky Carlyle FVO F 1983 01:07:22 1267
6 David Aldridge HOC M 1978 01:07:23 1267
7 Tim Patterson AIRE M 1981 01:10:01 1253
8 Adam Bradbury SYO M 1992 01:11:11 1247
9 Matthew Evans HOC M 1988 01:11:13 1246
10 Elliot Malkin MDOC M 1991 01:11:26 1245
11 Andrew Nash SOC M 1976 01:11:30 1245
12 Alex Bedwell MDOC M 1988 01:12:27 1240
13 Matt Ryder BAOC M 1992 01:12:42 1239
14 Fiona Berrow FVO F 1985 01:13:28 1235
15 Robert Browne LOC M 1988 01:13:35 1234
16 Jonathan Cronk WAOC M 1992 01:13:41 1233
17 Kirsten Strain AROS F 1986 01:14:12 1231
18 David Thacker OD M 1977 01:14:43 1228
19 Sam Thompson EPOC M 1989 01:14:52 1227
20 Sarah O'Neil ESOC F 1986 01:15:02 1226
21 Robert Jones SLOW M 1992 01:15:17 1225
22 Jamie Hayward BOK M 1992 01:15:17 1225
23 David Maliphant DRONGO M 1992 01:15:24 1225
24 Jacob Sharpe HH M 1974 01:15:42 1223
25 Stuart Clayton AIRE M 1992 01:16:10 1221
26 Robbie Unsworth CLOK M 1990 01:16:45 1217
27 Declan Gray SARUM M 1990 01:16:48 1217
28 Chris Shaw INT M 1980 01:17:29 1213
29 Michael Hudson LOC M 1992 01:17:38 1213
30 Steven Bragg LOC M 1990 01:17:48 1212
31 David Josefsen Fredrikstad M 1991 01:18:13
32 Christopher Wroe SLOW M 1986 01:18:30 1208
33 Aki Nalli Pihkaniskat M 1969 01:18:40
34 Peter Murphy DEE M 1977 01:19:17 1204
35 Stefan Hess OLV_ZUG M 1974 01:19:20
36 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 01:19:32 1203
37 Michelle Spillar WIM F 1979 01:20:09 1200
38 Christopher Rye RNRMOC M 1989 01:20:16 1199
39 Ben Kelsey BOK M 1991 01:20:21 1198
40 Amund Josefsen Fredrikstad M 1989 01:21:19
41 Maeve O'Grady DFO Ireland F 1988 01:24:12
42 James Todhunter SROC M 1979 01:24:41 1176
43 Helen Marsden HH F 1976 01:25:56 1169
44 Thomas Lawson LOC M 1991 01:26:01 1169
45 Elizabeth Bridge CLOK F 1985 01:26:05 1169
46 Joanna Abbott NATO F 1976 01:26:33 1166
47 Paul Todd LOK M 1975 01:27:35 1161
48 Ian Elder TVOC M 1984 01:28:43 1154
49 Phil Metcalfe LOC M 1992 01:28:57 1154
50 Nick Pullen NOR M 1987 01:28:57 1154
51 Alex Willis PFO M 1991 01:29:38 1150
52 Anya Crocker SOC F 1985 01:29:56 1148
53 Sarah Hutton HH F 1985 01:30:29 1146
54 Tyler Morrison ESOC M 1991 01:30:51 1143
55 Rachel White NOC F 1981 01:31:10 1142
56 Daniela Brohm SOS F 1981 01:31:10 1142
57 Simon Goodwin HOC M 1979 01:31:17 1141
58 Charles McMillan SLOW M 1991 01:31:48 1138
59 Per Henrik Kristiansen Fredrikstad M 1991 01:31:55
60 Matthew Goode NUFOC M 1985 01:32:25 1135
61 Fran Daley ESOC F 1975 01:33:01 1132
62 Callum Crocker DEE M 1991 01:33:13 1130
63 Kevin Randall SYO M 1982 01:33:52 1127
64 Thomas Honniball OD M 1979 01:34:11 1126
65 Russell Flynn HOC M 1979 01:34:51 1122
66 Tim Kieniewicz WRE M 1983 01:35:48 1117
67 Jack Baker DEVON M 1992 01:35:53 1117
68 Ingrid Franklin SYO F 1988 01:36:12 1115
69 Luis Perdigao HOC M 1976 01:36:32 1114
70 Russell Baldwin EBOR M 1987 01:36:38 1113
71 Paul Redstone DEE M 1991 01:36:56 1111
72 Simon Austin LOC M 1990 01:36:58 1111
73 Chris Lee AIRE M 1979 01:37:16 1110
74 Emily Wall WING OK F 1988 01:37:46
75 Edward Barnard DEE M 1979 01:37:48 1106
76 Gianreto Schaad OLV_ZUG M 1988 01:39:04
77 Claire Clarke LOC F 1981 01:39:24 1099
78 James Stops DEE M 1992 01:41:03 1090
79 Andrew Marr OD M 1983 01:41:11 1089
80 James Baldwinson SLOW M 1978 01:41:16 1088
81 Paul Wilson HH M 1977 01:41:57 1085
82 Andrew Thompson EPOC M 1987 01:42:10 1084
83 Nicola Elder TVOC F 1984 01:42:32 1082
84 Joakim Sanna Fredrikstad M 1991 01:42:33
85 Helen Chiswell DVO F 1977 01:42:54 1080
86 Rachel McTurk SOS F 1988 01:42:55 1080
87 Gillian Martin ESOC F 1980 01:43:00 1079
88 Kerstin Leslie DUOC F 1988 01:43:12 1079
89 peter Moseley SYO M 1977 01:43:23 1077
90 Stuart Gall SOLWAY M 1978 01:46:36 1060
91 John Wilson SLOW M 1979 01:46:38 1060
92 Farina Freigang Bielefelder TG F 1988 01:49:38
93 Daniel Kimberley DVO M 1987 01:50:51 1038
94 Clare Woods WAOC F 1988 01:51:28 1035
95 Anthony Covey-Crump SLOW M 1974 01:57:15 1004
96 Alison High SO F 1977 01:57:22 1004
97 Douglas Tickner WCOC M 1992 01:59:04 995
98 Sean Mitchell HH M 1972 02:00:01 990
99 Neil Carter SUFFOC M 1977 02:00:12 989
100 Penny Bickle EBOR F 1980 02:01:13 984
101 Ian Williams SELOC M 1981 02:03:07 973
102 Danielle Buckley DFO Ireland F 1988 02:10:05
103 Edward Wicks SLOW M 1977 02:10:59 932
104 Samuel Taunton NGOC M 1986 02:11:04 932
105 Jenny Hands BAOC F 1981 02:11:05 932
106 Chloe Bell DUOC F 1988 02:16:38 902
107 Gretta O'Connor DFO Ireland F 1988 02:18:16
108 Alan Murphy FIN (Fingal Orienteers) M 1989 02:23:13
109 Neil McMillan ELO M 1985 02:28:09 842
110 Ian Coe NGOC M 1981 02:48:08 737
- Heather Kieniewicz WRE F 1985 01:09:02
- Harry Nicholson NOC M 1992 01:09:14
- Adam Mackridge DEE M 1979 01:39:32
Showing results 1 - 113 of 113