Results

Achievements at
orienteering events

Day 2 (Individual), 03/04/2010

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.jk2010.co.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course No 6 (M18L, M20L, M21S, W21L) (length: 6.87km, climb: 180m, 21 controls)
Other courses: Course No 1 (M18E, M20E, M21E) | Course No 2 (W18E, W20E, W21E) | Course No 3 (M21L) | Course No 4 (M35L) | Course No 5 (M40L) | Course No 7 (M35S, W35L) | Course No 8 (M40S, W40L) | Course No 9 (M18S, M20S, M21V, W18L, W20L, W21S) | Course No 10 (W35S, W40S) | Course No 11 (M45L) | Course No 12 (M50L) | Course No 13 (M55L) | Course No 14 (M16A, M60L) | Course No 15 (M45S, W45L) | Course No 16 (M65L) | Course No 17 (M55S, W55L) | Course No 18 (M60S, M70L) | Course No 19 (M65S, M75L, M80, W18S, W20S, W21V, W45S, W50S, W70L) | Course No 20 (M70S, W55S, W60S, W65S, W70S, W75, W80, W85) | Course No 21 (M14A, M16B) | Course No 22 (W14A, W16B) | Course No 23 (M12A, M14B, W12A, W14B) | Course No 24 (M10A, M12B, W10A, W12B) | Course No 25 (M10B, W10B) | Course No 26 (M50S, W50L) | Course No 27 (W16A, W60L, W65L) | Red | Long Orange | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Andreas Konring Søllerød OK M 2001 00:53:26
2 Jonny Gallier INT M 1982 00:54:31 1271
3 Andreas Proschowsky Alleroed OK M 2001 00:54:39
4 Gianreto Schaad olvzug M 2001 00:56:01
5 Tim Street AIRE M 1989 00:56:36 1259
6 Daniel Hartmann SYO M 1989 00:58:30 1249
7 Ivan Millar LVO M 1971 00:58:34 1248
8 Vaclav Simon SK Kamenice M 2001 00:59:00
9 Ian Hargreaves SOS M 1976 00:59:35 1242
10 Vaclav Nespor SK Kamenice M 2001 01:00:16
11 Ian Marsden HH M 1976 01:00:54 1235
12 Phil Winskill WCOC M 1978 01:02:13 1228
13 David Thacker OD M 1977 01:02:29 1226
14 Gustav Jonsson Søllerød OK M 2001 01:03:16
15 Marshall Kinnear RAFO M 1977 01:03:37 1220
16 Martin Pigott POTOC M 1975 01:04:04 1217
17 Daniel Fopma TVOC M 1991 01:04:50 1213
18 Andrew Nash SOC M 1976 01:04:52 1213
19 Mark Burley MDOC M 1987 01:04:58 1212
20 Ian Elder TVOC M 1984 01:05:14 1210
21 Fiona Berrow FVO F 1985 01:06:26 1204
22 Josh Beech EBOR M 1989 01:06:37 1203
23 Robert Browne LOC M 1988 01:07:17 1199
24 James Haynes TVOC M 1993 01:07:33 1197
25 Adam Hajek SK Kamenice M 2001 01:07:39
26 Elizabeth Bridge CLOK F 1985 01:07:42 1197
27 Matt Palmer BOK M 1980 01:07:47 1196
28 Samuel Horsewill NOC M 1993 01:07:52 1196
29 David Godfrey BAOC M 1980 01:08:02 1195
30 Ben Scarf EPOC M 1990 01:08:08 1194
31 Robert Jones SLOW M 1992 01:09:13 1188
32 Thomas Stubbs SARUM M 1992 01:09:19 1187
33 Marnoch Hamilton-Jones GRAMP M 1992 01:09:29 1186
34 Anya Crocker SOC F 1985 01:10:10 1182
35 Helen Marsden HH F 1976 01:10:40 1180
36 Ben Mitchell SBOC M 1993 01:10:49 1179
37 Jenny Thornton HH F 1989 01:10:52 1179
38 Brian Armstrong FERMO M 1989 01:12:03 1172
39 Rose Burden AIRE F 1985 01:12:38 1169
40 Harry Nicholson NOC M 1992 01:12:40 1169
41 Ruth Beale SN F 1987 01:13:47 1162
42 James Stops DEE M 1992 01:14:19 1159
43 Becky Raftery HH F 1984 01:14:31 1158
44 Maria Itkonen Espoon Suunta F 2001 01:14:40
45 Blanka Collis TVOC F 1982 01:15:08 1154
46 Elizabeth Britton CLYDE F 1988 01:15:16 1154
47 Heather Findlay SLOW F 1978 01:16:00 1150
48 Sam Brown AIRE M 1991 01:16:29 1147
49 Nicola Elder TVOC F 1984 01:16:38 1146
50 Brian Flannelly CorkO M 2001 01:17:14
51 Mark Collis TVOC M 1977 01:17:41 1140
52 Gillian Martin ESOC F 1980 01:18:40 1134
53 Michael May SLOW M 1989 01:19:34 1130
54 Hanne Merete Vefsnmo NTNUI F 2001 01:20:09
55 Erinna Cave BOK F 1988 01:20:35 1124
56 Sarah Scarbrough MV F 1982 01:21:33 1118
57 Jamie Hayward BOK M 1992 01:22:18 1114
58 Claire Clarke LOC F 1981 01:22:19 1114
59 Paul Redstone DEE M 1991 01:22:26 1114
60 Brendan O'Reilly FERMO M 1993 01:23:30 1107
61 Premysl Prasek SK Kamenice M 2001 01:23:40
62 Sarah Haines AIRE F 1959 01:23:50 1106
63 Elizabeth White HOC F 1988 01:24:57 1099
64 Dryden Williams BOF M 1991 01:25:14 1098
65 Richard Purkis AROS M 1993 01:25:21 1097
66 Peter Ford HOC M 1988 01:25:25 1097
67 Nick Pullen NOR M 1987 01:25:31 1096
68 Rachel Findlay-Robinson WCH F 1989 01:25:35 1096
69 Ian Farrell MDOC M 1981 01:26:47 1089
70 Carys Morgan SLOW F 1976 01:26:49 1089
71 Jan Nemecek SK Kamenice M 2001 01:27:17
72 Emma Cannings LEI F 1979 01:27:31 1085
73 Ingrid Franklin SYO F 1988 01:27:52 1083
74 Alison High SO F 1977 01:29:16 1075
75 Penny Bickle EBOR F 1980 01:30:07 1071
76 Sam Thompson EPOC M 1989 01:32:24 1058
77 Anthony Cross OD M 1984 01:33:08 1053
78 Elizabeth Hughes DEE F 1988 01:33:32 1051
79 Sarah Hutton HH F 1985 01:33:43 1050
80 Beth Emberton EPOC F 1989 01:34:19 1047
81 Kate Breed BOF F 1985 01:35:03 1043
82 Julian Green EPOC M 1976 01:36:37 1034
83 Suzy Dixon TVOC F 1984 01:37:39 1027
84 John O'Reilly CLYDE M 1991 01:38:22 1023
85 Gearoid Ryan CorkO M 2001 01:38:37
86 Anne Honkanen Tampereen Pyrintö F 2001 01:40:10
87 Daniel Kimberley DVO M 1987 01:45:02 986
88 Sarah Covey-Crump SAX F 1976 01:45:10 985
89 Doug Stimson NWO M 1982 01:48:18 968
90 Andrew Thompson EPOC M 1987 01:49:34 960
91 Christophe Mutricy BOK M 1980 01:52:15 945
92 Ezra Lutton OD M 2001 01:52:56 942
93 Katherine Evans SLOW F 1980 01:53:58 936
94 Richard Cronin NGOC M 1989 01:55:37 927
95 Peter Bell SAX M 1978 01:55:54 925
96 Olwen Rowlands BOK F 1987 01:56:44 921
97 Jack Kelsey BOK M 1993 02:14:03 823
98 Samuel Taunton NGOC M 1986 02:15:12 816
99 Christopher Hill HOC M 1989 02:40:26 674
- Matthew Collins SROC M 1984 00:36:29
- Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 01:07:04
- Jeremy Oakenfull SLOW M 1975 02:31:34
Showing results 1 - 102 of 102