Results

Achievements at
orienteering events

BKO Concorde Chase Level B Regional Event, 29/01/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.bko.org.uk/content/results-concorde-chase-level-b-event-29th-january-2011-barossa

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 8.4km, climb: 190m, 21 controls)
Other courses: Black | Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dale Paget WSX M 1964 00:51:20 1308
2 Clive Hallett BOK M 1963 00:51:57 1304
3 Stephen Keyes SN M 1961 00:57:04 1265
4 Anne Edwards TVOC F 1989 00:57:08 1265
5 Alvaro Corral SLOW M 00:57:23
6 Peter Chapman SO M 1964 00:58:42 1253
7 Ian Marsden HH M 1976 01:00:50 1237
8 Ian Moran SOC M 1958 01:04:07 1213
9 Paul Todd LOK M 1975 01:04:12 1212
10 Hanne Bown CLOK F 1982 01:05:20 1204
11 Richard Parkin DVO M 1968 01:05:24 1203
12 Andy Jones SLOW M 1958 01:06:27 1195
13 Paul Lane BAOC M 1957 01:06:32 1195
14 Pete Couldery GO M 1959 01:07:07 1190
15 Richard Freeman HH M 1962 01:07:15 1189
16 Rachael Holmes SLOW F 01:07:18
17 Peter Smith SOC M 1965 01:08:03 1183
18 Alan Honey BOK M 1960 01:09:18 1174
19 Richard Sharp TVOC M 1964 01:09:33 1172
20 Mike Frizzell BADO M 1958 01:09:42 1171
21 Robert Lines SO M 1965 01:10:03 1169
22 Neil Brooks LOK M 1960 01:11:43 1156
23 Helen Marsden HH F 1976 01:12:09 1153
24 Robert Sweatman SOC M 1961 01:12:21 1151
25 Carys Morgan SLOW F 1976 01:12:27 1150
26 Tom Murphy BAOC M 1968 01:12:38 1149
27 David Hunt BOK M 1960 01:14:09 1138
28 Tim Sands BOK M 1949 01:15:09 1130
29 Simon Bevan SOC M 1965 01:15:17 1130
30 Woo Allen BAOC F 1965 01:15:18 1129
31 Charles Gook BADO M 1967 01:15:22 1129
32 Andrew Evans DFOK M 1955 01:15:26 1128
33 Mike Goldthorpe SOC M 1958 01:15:34 1127
34 Dave Ryder SN M 01:16:04 1123
35 Dave Chapman SN M 1953 01:16:19 1122
36 Mike Bennett HH M 1953 01:17:22 1114
37 David Watkins BADO M 1958 01:17:27 1113
38 John Franklin SYO M 1951 01:17:59 1109
39 Iain Bell SN M 1965 01:18:44 1103
40 David Funnell SO M 1964 01:20:09 1093
41 Eric Heritage LEI M 1959 01:21:00 1087
42 Gordon Parker SLOW M 1963 01:21:18 1084
43 Alan Phillips BKO M 1961 01:22:30 1075
44 Jon Chandler LOK M 1967 01:23:22 1069
45 John Walton SO M 1959 01:23:35 1067
46 Kevin Parkes HH M 1958 01:25:11 1055
47 Adam Leaf HH M 1962 01:26:49 1043
48 Hanna Tuomisto SLOW F 1982 01:26:54 1043
49 Michael Merritt SO M 1957 01:27:07 1041
50 Mark Thompson TVOC M 1955 01:27:29 1038
51 Tim Smith SLOW M 1979 01:28:31 1030
52 Keith Ellis BKO M 1964 01:29:19 1024
53 Sarah Louise Francis SN F 1968 01:29:19 1024
54 Edward Cox SO M 1959 01:29:57 1019
55 Peter Riches TVOC M 1950 01:30:56 1012
56 Paul Wilson SO M 1962 01:39:58 944
57 Colin Duckworth TVOC M 1957 01:43:43 917
58 Jon Moore MV M 1948 02:03:59 765
- James Averill BAOC M 1993 01:09:39
- Peter Foster BOK M 1957 01:38:01
Showing results 1 - 60 of 60