Results

Achievements at
orienteering events

November Classic Regional Event, 06/11/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southampton-orienteers.org.uk/event/2011/11/06/november-classic/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Green (length: 4.575km, climb: 45m, 11 controls)
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Long Blue | Blue | Short Blue | Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Peter Hambleton SARUM M 1943 00:48:25 981
2 Bill Vigar QO M 1935 00:50:05 970
3 Jill Green DEVON F 1944 00:51:11 962
4 John Thompson TVOC M 1935 00:51:59 956
5 Pauline Ward DVO F 1944 00:53:53 943
6 Peter Hubberstey NOC M 1944 00:54:05 942
7 Trevor Bridle WIM M 1943 00:57:10 920
8 John Farren TVOC M 1936 00:57:53 915
9 Hilary Palmer NOC F 1947 00:58:27 912
10 Kay Sayer WSX F 1946 00:58:34 911
11 Jenny Collyer SOS F 1945 00:58:35 911
12 Roger Hills WIM M 1933 01:00:44 896
13 Janet Gibson BKO F 1940 01:00:58 894
14 Clare Fletcher BOK F 1942 01:01:36 890
15 Brian Watkins TVOC M 1932 01:02:27 884
16 Robin Barris HH M 1935 01:02:31 883
17 Hilary Simpson OD F 1939 01:03:51 874
18 Ali Kempson TVOC F 1965 01:04:00 873
19 John Palmer NOC M 1946 01:04:28 870
20 Elsie Hargreaves KERNO F 1946 01:05:01 866
21 Clare Hutchison SOC F 1978 01:05:40 861
22 Susan Marsden HH F 1944 01:06:00 859
23 Charlotte Thornton SARUM F 1945 01:06:17 857
24 Vikki Crawford WIM F 1941 01:06:46 854
25 Heather Walton SLOW F 1962 01:07:26 849
26 Donald Moir LEI M 1933 01:07:39 848
27 Jen Gale DVO F 1946 01:08:32 842
28 Julie Collins DFOK F 1960 01:10:27 828
29 Macarthur Gollifer SN M 1931 01:12:11 816
30 Mike Bowden NN M 1935 01:12:41 813
31 Tim Booth BKO M 1953 01:14:33 800
32 Doug Peel WCH M 1936 01:15:51 791
33 Roger Baker TVOC M 1932 01:16:07 789
34 Alan Yeadon SARUM M 1936 01:17:30 779
35 Robert Jackson SOC M 1933 01:18:05 775
36 Bridget Hooper SO F 1944 01:18:26 773
37 Malcolm Kendrick SBOC M 1939 01:20:41 757
38 Lucy Paton SN F 1961 01:22:10 747
39 Barbara Lugton GO F 1957 01:22:15 746
40 Anne Kimberley DVO F 1960 01:23:07 740
41 Richard Arman WSX M 1929 01:23:32 737
42 Helen Bolton WIM F 1964 01:23:34 737
43 Michael Gammon SO M 1932 01:24:26 731
44 Gillian Cross WIM F 1945 01:26:44 715
45 Gill Bennett BKO F 1943 01:27:41 709
46 Helen Parkinson NOC F 1966 01:29:29 696
47 Jennifer Gebka HAVOC F 1963 01:30:19 690
48 Susan Hateley DEVON F 1945 01:30:21 690
49 Alan Hooper WSX M 1943 01:30:28 689
50 Richard Keighley WIM M 1945 01:30:38 688
51 Joan Hambleton SARUM F 1942 01:33:21 669
52 Patricia Walker BOK F 1942 01:34:32 661
53 Linda Cairns SYO F 1958 01:34:59 658
54 Jennifer Taylor CHIG F 1943 01:35:40 653
55 Brian Ward DVO M 1934 01:35:58 651
56 Sally Pribul CHIG F 1954 01:36:29 648
57 Ruth Ellis DVO F 1951 01:36:54 645
58 Nicola Pettet IND F 01:37:03
59 Melanie Elkington OD F 1961 01:39:20 628
60 Nina Stimson NWO F 1946 01:40:07 622
61 John Symonds BOK M 1942 01:42:47 604
62 Marion Bond SAX F 1964 01:43:56 596
63 Helen Wheelwright SOC F 1958 01:44:04 595
64 Geoff Bristow TVOC M 1938 01:44:48 590
65 Mary Kite WIM F 1945 01:45:16 587
66 Margaret Thompson TVOC F 1937 01:48:44 562
67 Colin Curtis WAOC M 1934 01:48:51 562
68 Sue Couldery GO F 1963 01:52:53 534
69 Ruby Campbell CHIG F 1937 01:54:58 519
70 Clare Crocker DEE F 1959 01:56:59 505
71 Caroline Morris WIM F 1955 02:01:00 477
72 Iris Fay WIGHTO F 1936 02:03:48 458
73 Keith Mitchell WIM M 1942 02:04:12 455
74 Bob Cheesewright TVOC M 1936 02:04:45 451
75 Denis Hamment M 1926 02:05:58 443
76 Freda Peirce SARUM F 1941 02:09:19 420
77 Barry Sowerbutts SOC M 1954 02:15:50 374
78 Chris Brown WSX F 1940 02:33:35 251
- David Lee NGOC M 1936 00:17:58
- David Parkin DVO M 1933 01:00:27
- Judith Bland WIM F 1939 01:43:49
- John Grenfell BOK M 1932 01:44:53
Showing results 1 - 82 of 82