Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day1 (Incorporating UKOL14), 28/07/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C3 (length: 2.8km, climb: 10m, 11 controls)
Other courses: C1 | C2 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85) | UKOL C7 (M80,W75) | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M18) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Klara Andersson OK Orion W 00:24:05
2 Nora Aegler OL Regio Wil W 00:24:39
3 Megan Keith INVOC F 2002 00:25:17
4 Mairi Weir MOR F 2001 00:26:34
5 Eilidh Shearer ECKO F 2001 00:26:54
6 Tuva Aas Straete Ringerike O-lag W 00:28:11
7 Eilidh Campbell MAROC F 2001 00:28:39
8 Lizzie Stansfield EUOC F 2002 00:28:58
9 Anna Pryce FWOC (Calgary, Canada) W 00:29:39
10 Sarah Duckworth DVO F 2001 00:30:02
11 Sarah Pedley EPOC F 2001 00:30:53
12 Anne Oettli OLG Säuliamt W 00:31:41
13 Rosie Spencer WCOC F 2002 00:32:28
14 Moa Hill Tumba Mälarhöjden OK W 00:32:36
15 Johanna von Essen OK Linné W 00:35:00
16 Alice Wilson CLYDE F 2002 00:35:03
17 Kerry Wood ESOC F 2001 00:35:03
18 Rebecca Nisbet SMOC F 2001 00:35:37
19 Jennifer Spencer MOR W 00:36:02
20 Eloise Lardet FVO F 2000 00:37:00
21 Sara Marlene Nystrøm Olsen Stavanger O-klubb W 00:37:05
22 Sunniva Torvund GNEIST W 00:37:16
23 Mairi Eades INT F 2001 00:37:38
24 Emily Nicholson FVO F 1999 00:37:58
25 Evie Conway AIRE F 2002 00:38:09
26 Rachel Collins LVO F 2001 00:39:21
27 Laura Harrison EPOC F 2001 00:39:24
28 Mari F. Johannesen Gular W 00:40:15
29 Kirsty Campbell MAROC F 2001 00:40:46
30 Nina Probst OLG Bern W 00:41:24
31 Livia Wright CLOK F 2001 00:41:33
32 Catherine Mole SOS F 1999 00:43:16
33 Kajsa Homann OK Orinto W 00:44:22
34 Jed Hampshire Wright NN M 2002 00:44:40
35 Sonia Mann BOK F 1999 00:44:53
36 Kirsty Smith AYROC F 2000 00:44:54
37 Eirin Sudboe Sivertsen Gneist W 00:44:57
38 Elena Kippin TVOC F 2002 00:45:19
39 Josie Gomersall GRAMP F 2001 00:47:29
40 Isabel Hill DEE F 2001 00:47:29
41 Anna Campbell MOR F 1999 00:49:20
42 Holly White LEI F 1999 00:50:27
43 Saskia Jones DEE F 2001 00:54:11
44 Holly Craig F 2002 00:57:29
45 Emily Hunter ECKO F 2001 00:58:25
46 Laura Bayne HH F 2000 01:03:48
47 Amy Smethurst PFO F 1999 01:22:17
48 Erica Oxley FVO F 1999 01:49:08
- Annie Brown AIRE F 2002 00:34:50
- Tamara Nystrøm Banjai Stavanger O-klubb W 00:39:23
- Elsie Ross Coma W 01:05:44
Showing results 1 - 51 of 51