Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day2, 29/07/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C29 (length: 6.275km, climb: 15m, 20 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Lina Karlberg Tullinge SK W 00:48:33
2 Stephen Middleton HAVOC M 1978 00:49:44 1218
3 Jenny Peel SYO F 1968 00:50:08 1215
4 Paul Todd LOK M 1975 00:50:09 1215
5 Walter Clark ESOC M 1976 00:51:05 1206
6 Graham Padget M 00:54:32
7 Kjersti Straete Ringerike O-lag W 00:55:19
8 Ann Haley INT F 1964 00:55:32 1171
9 Owen Lindsell SLOW M 1976 00:55:50 1169
10 Sarah Dunn MAROC F 1968 00:56:12 1166
11 Lorna Eades INT F 1967 00:56:59 1160
12 Keith McCarthy NWO M 1975 00:57:25 1157
13 Susan Skinner WCOC F 1964 00:57:32 1156
14 Matthew Grant SN M 1973 00:57:43 1155
15 Melanie Slade SN F 1968 00:57:45 1155
16 Ragnhild Balsvik Osterøy IL W 00:58:05
17 Eija Sipponen Paimion Rasti W 00:58:39
18 Sindre Loever Hovden Stord Orientering M 00:58:40
19 Sue Bett SN F 1967 00:58:57 1145
20 Ruth Ker CLARO F 1967 00:59:00 1145
21 Rona Molloy FVO F 1968 00:59:01 1145
22 Hélène Serrand TOAC Orientation W 00:59:05
23 Kath Broatch ERYRI F 1964 00:59:50 1139
24 Carolyn McLeod GRAMP F 1964 00:59:55 1139
25 Kathleen Inch FVO F 1968 01:00:59 1129
26 Neil Carter SUFFOC M 1977 01:01:07 1128
27 Vera Anders OLG Säuliamt W 01:01:17
28 Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:02:10 1120
29 Lesley Ross OD F 1966 01:02:30 1117
30 Maria Henkes-Johanns ARDOC W 01:02:37
31 Ross MacLagan SN M 1974 01:02:56 1114
32 Alison Hardy LEI F 1966 01:02:56 1114
33 Matthew Parkes GRAMP M 1975 01:04:28 1103
34 Elaine Gillies TAY F 1964 01:06:04 1091
35 Ian Griffiths AIRE M 1976 01:06:20 1089
36 Tessa Stone QO F 1966 01:06:28 1088
37 Kate Brett BAOC F 1965 01:06:53 1085
38 Lise Christensen TIF Viking W 01:07:00
39 Michael Cranny AIRE M 1974 01:07:15 1082
40 Kathrin Borner OLV Zug W 01:07:32
41 Sarah Louise Francis SN F 1968 01:07:38 1079
42 Sabine Richter USV TU Dresden W 01:08:47
43 Stuart Hanstock BOK M 1994 01:08:59 1069
44 Liz Phillips OD F 1964 01:09:00 1068
45 Johanna Cleary LOC F 1964 01:09:07 1067
46 Jane Ackland INT F 1964 01:09:15 1066
47 Helene Fol TOAC ORIENTATION W 01:09:45
48 Katherine Kirk ESOC F 1968 01:09:59 1061
49 Louise Longhurst FVO F 1964 01:10:26 1057
50 Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:10:53 1054
51 Judith Hughes WCH F 1966 01:11:21 1050
52 Lisa James SOC F 1968 01:12:22 1042
53 Julie Ferris-Worth BL F 1967 01:12:28 1041
54 Gabriella Walsh MWOC F 1967 01:12:38 1040
55 Paul Watson MDOC M 1974 01:12:47 1039
56 Nina Djerf Lerums SOK W 01:12:51
57 Diane Jacks WRE F 1968 01:13:07 1036
58 Deb Murrell SROC F 1966 01:13:09 1036
59 Helena Nolan ESOC F 1966 01:13:29 1033
60 Lucy Shearer ECKO F 1968 01:13:55 1031
61 Barbara Keenan DEVON F 1966 01:13:59 1030
62 Catherine Hill DEE F 1966 01:15:04 1023
63 Rachel Wilson CLYDE F 1966 01:15:07 1022
64 Jonathan Austin LOC M 1993 01:15:33 1018
65 Jartrud Steinsli Østmarka OK W 01:16:50
66 Karen French WIM F 1967 01:17:38 1002
67 Clare Claxton BOF F 1960 01:17:43 1002
68 Caroline Gregson DEE F 1964 01:18:18 997
69 Rachel Scott GRAMP F 1965 01:18:46 994
70 Heather Cairns LVO F 1964 01:18:56 992
71 Rossend Bruch UEVIC-O M 01:20:37
72 Jane McCann MDOC F 1966 01:21:00 977
73 Helen Rowlands GRAMP F 1966 01:21:01 977
74 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 01:21:14 975
75 Matthew Dammers M 01:21:57
76 Elaine Sutton DEE F 1967 01:22:12 968
77 Cathy Mayne BASOC F 1965 01:22:23 966
78 eunice carter MWOC F 1964 01:22:53 962
79 Sue Garr Parawanga Orienteers W 01:23:27
80 Jill Emmerson OD F 1964 01:23:48 954
81 Anne-Kathrine Torvund GNEIST W 01:24:00
82 Stephanie Maclean Bay Area OC W 01:24:14
83 Laura Farquharson GRAMP F 1967 01:24:41 947
84 Tessa Lewis SWOC F 1965 01:24:49 946
85 Janet Walton INVOC F 1964 01:25:04 944
86 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 01:25:17 942
87 Julie Watson ECKO F 1967 01:25:27 941
88 Rachel Spoonley DEE F 1967 01:26:02 937
89 Lucy Galloway INT F 1966 01:26:35 932
90 Simon Firth ESOC M 1974 01:27:08 928
91 Carolyn Rigby CLOK F 1966 01:27:19 926
92 Alison Smith TVOC F 1964 01:28:08 920
93 Rachel Davis DVO F 1965 01:29:19 911
94 Carol Burnapp ECKO F 1967 01:31:33 892
95 Jane Anderson TAY F 1966 01:32:39 884
96 Rebecca Perring DVO F 1965 01:33:56 873
97 Rachel Dennis BOK F 1967 01:35:01 865
98 Clare Lines SO F 1965 01:36:07 856
99 Sue Buxton TVOC F 1964 01:36:43 852
100 Marianne Berrard CO2 Dieulefit W 01:40:13
101 Nicole Revencu ASUB W 01:41:35
102 Fiona O'Riordan CorkO W 01:49:37
103 Murielle Loterie Tous Azimuts DOUAI W 01:50:23
104 Louise Sylva DFOK F 1964 01:50:38 747
105 Victoria Harvey NGOC F 1966 01:54:56 712
106 Greta De Bock hamok W 02:16:56
- Helen Livesey LOC F 1964 01:46:53
Showing results 1 - 107 of 107