Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day2, 29/07/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

White (length: 1.975km, climb: 5m, 13 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Lukas Meier OLG Pfäffikon M 00:13:29
2 Elmin Hovmöller Söders Tyresö M 00:13:30
3 Felix Laurantsen Gneist M 00:14:10
4 Andrew Oxley FVO M 2002 00:14:17
5 James Thompson HOC M 2005 00:15:34
6 Nicolas Mohn OLC Kapreolo 00:15:51
7 Annika Wirz OLG Basel W 00:16:02
8 Bruce Evans MOR M 2005 00:16:12
9 Matthew Ross INT M 2003 00:16:23
10 James Hartman INT M 2005 00:17:12
11 Samuel Bartlett INT M 2005 00:17:45
12 Matthew Crawford Wellington Orienteering Club M 00:17:59
13 Douglas Anderson 00:18:00
14 Jil Luedin OLG Basel Switzerland W 00:18:20
15 Natasha Cattley FVO 00:18:39
16 Blake Boswell Waikato 00:19:06
17 Michael Finch SROC M 2004 00:19:07
18 Kirsty Flint FVO F 2006 00:19:41
19 Emma Ashwell W 00:19:49
20 Abbie Lockett KERNO F 2005 00:19:51
21 Campbell Spenceley FVO M 2006 00:19:59
22 Anne Frøisland Vang OL W 00:20:01
23 Hannah Nicoll BOK F 2001 00:20:36
24 Elli Heikkinen Espoon Suunta W 00:20:43
25 Beate Ehms SG LVB Leipzig 00:21:27
26 Monica Anderson 00:21:35
27 Freya Tryner SYO F 2007 00:21:41
28 Harriet Keenan DEVON F 2007 00:21:54
29 Molly Pilling BOK F 2004 00:22:39
30 Charlotte Squire NOC F 2006 00:22:50
31 Imogen Noot-Williams EPOC F 2007 00:23:13
32 Alida Minty LOK F 2006 00:23:51
33 Eva Wiseman 00:24:39
34 Chantelle Eisma-Clinch F 2003 00:25:08
35 Iris Macmillan ECKO F 2005 00:25:11
36 Barney Steventon-Barnes SUFFOC M 00:25:27
37 Mikhail Bereslavskiy 00:25:52
38 Miles Padget IND 00:25:55
39 Antonia Jubb HH F 2005 00:26:28
40 Susanne Becker OCG Basel 00:26:35
41 Ayden Baird 00:26:56
42 Consoli Alberico 00:27:33
43 Scarlett Britain MOR W 00:27:59
44 Jack Eisma-Clinch M 2001 00:28:48
45 Emily Finch SROC M 2006 00:28:48
46 James Hayman Varese Orienteering 00:32:51
47 Megan Brown ESOC F 2008 00:33:30
48 Olly Murphy 00:33:58
49 Rosannah Metcalfe NATO F 2005 00:34:07
50 Ryan Anderson 00:34:53
51 Karen Lau 00:35:53
52 Susanne Aegler OL Regiv Wil 00:36:05
53 Freddie Walker TVOC M 2005 00:36:23
54 Monty Theo M 00:36:39
55 Craig Thompson HOC M 2009 00:37:43
56 Jessie Cattley FVO 00:38:52
57 Yolanda Hampshire Wright NN F 2007 00:40:53
58 Daniel Walker TVOC M 2009 00:41:13
59 Hazel Laverack WAROC F 2004 00:47:55
60 Mary Davies W 01:00:56
- Emily-Rose Coupe WRE F 2002 00:26:28
- Rory Masson 00:26:33
Showing results 1 - 62 of 62