Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day3 (Incorporating UKOL15), 30/07/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottis6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C29 (W45) (length: 5.825km, climb: 80m, 18 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85) | UKOL C7 (M80,W75) | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M18) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Stephen Middleton HAVOC M 1978 00:44:47 1228
2 Lina Karlberg Tullinge SK W 00:46:59
3 Walter Clark ESOC M 1976 00:47:25 1210
4 Kath Broatch ERYRI F 1964 00:48:35 1201
5 Paul Todd LOK M 1975 00:50:05 1190
6 Jenny Peel SYO F 1968 00:50:38 1186
7 Rona Molloy FVO F 1968 00:51:32 1180
8 Carolyn McLeod GRAMP F 1964 00:52:30 1173
9 Matthew Grant SN M 1973 00:52:32 1172
10 Ross MacLagan SN M 1974 00:52:37 1172
11 Sarah Dunn MAROC F 1968 00:53:07 1168
12 Kjersti Straete Ringerike O-lag W 00:53:07
13 Graham Padget M 00:53:16
14 Sue Bett SN F 1967 00:53:21 1167
15 Matthew Parkes GRAMP M 1975 00:54:10 1161
16 Melanie Slade SN F 1968 00:54:19 1160
17 Ragnhild Balsvik Osterøy IL W 00:54:54
18 Lorna Eades INT F 1967 00:57:11 1141
19 Alison Hardy LEI F 1966 00:57:18 1141
20 Susan Skinner WCOC F 1964 00:57:38 1137
21 Kathleen Inch FVO F 1968 00:57:59 1135
22 Eija Sipponen Paimion Rasti W 00:58:10
23 Maria Henkes-Johanns ARDOC W 00:58:29
24 Sindre Loever Hovden Stord Orientering M 00:59:18
25 Stuart Hanstock BOK M 1994 00:59:20 1125
26 Kate Brett BAOC F 1965 00:59:29 1124
27 Hélène Serrand TOAC Orientation W 01:00:01
28 Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:00:43 1115
29 Kelvin Dawson WCH M 1974 01:00:45 1115
30 Ruth Ker CLARO F 1967 01:01:00 1113
31 Lesley Ross OD F 1966 01:01:12 1112
32 Ann Haley INT F 1964 01:02:00 1107
33 Lisa James SOC F 1968 01:03:50 1094
34 Michael Cranny AIRE M 1974 01:04:25 1091
35 Nina Djerf Lerums SOK W 01:04:45
36 Helena Nolan ESOC F 1966 01:05:15 1085
37 Owen Lindsell SLOW M 1976 01:05:15 1085
38 Kathrin Borner OLV Zug W 01:05:49
39 Lise Christensen TIF Viking W 01:05:59
40 eunice carter MWOC F 1964 01:06:19 1078
41 Neil Carter SUFFOC M 1977 01:07:28 1069
42 Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:08:48 1060
43 Vera Anders OLG Säuliamt W 01:10:15
44 Liz Phillips OD F 1964 01:10:37 1047
45 Katherine Kirk ESOC F 1968 01:10:40 1047
46 Heather Cairns LVO F 1964 01:10:53 1045
47 Lucy Galloway INT F 1966 01:11:00 1044
48 Helene Fol TOAC ORIENTATION W 01:11:12
49 Tessa Stone QO F 1966 01:11:34 1040
50 Louise Longhurst FVO F 1964 01:11:36 1040
51 Jonathan Austin LOC M 1993 01:11:47 1039
52 Laura Farquharson GRAMP F 1967 01:11:49 1038
53 Jane Ackland INT F 1964 01:11:59 1037
54 Elaine Gillies TAY F 1964 01:12:12 1036
55 Marsela McLeod INVOC F 1964 01:12:59 1031
56 Jartrud Steinsli Østmarka OK W 01:13:34
57 Gabriella Walsh MWOC F 1967 01:13:46 1026
58 Ian Griffiths AIRE M 1976 01:14:15 1023
59 Maire Convery HH F 1967 01:14:24 1022
60 Sarah Louise Francis SN F 1968 01:15:15 1015
61 Paul Watson MDOC M 1974 01:15:43 1012
62 Deb Murrell SROC F 1966 01:16:14 1008
63 Diane Jacks WRE F 1968 01:16:16 1008
64 Sue Buxton TVOC F 1964 01:16:26 1007
65 Elaine Sutton DEE F 1967 01:16:41 1005
66 Catherine Hill DEE F 1966 01:16:42 1005
67 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 01:16:54 1003
68 Barbara Keenan DEVON F 1966 01:17:05 1002
69 Julie Watson ECKO F 1967 01:17:17 1002
70 Helen Rowlands GRAMP F 1966 01:17:51 998
71 Judith Hughes WCH F 1966 01:17:57 997
72 Lucy Shearer ECKO F 1968 01:18:02 996
73 Rachel Spoonley DEE F 1967 01:19:01 989
74 Rachel Scott GRAMP F 1965 01:19:09 988
75 Gillian Edgar HAVOC F 1966 01:19:41 985
76 Julie Ferris-Worth BL F 1967 01:20:13 981
77 Matthew Dammers M 01:20:45
78 Rachel Davis DVO F 1965 01:21:19 974
79 Tessa Lewis SWOC F 1965 01:21:42 971
80 Marianne Berrard CO2 Dieulefit W 01:21:58
81 Jane McCann MDOC F 1966 01:22:02 969
82 Karen French WIM F 1967 01:23:04 961
83 Sabine Richter USV TU Dresden W 01:24:05
84 Rachel Dennis BOK F 1967 01:24:32 950
85 Jill Emmerson OD F 1964 01:24:47 948
86 Caroline Gregson DEE F 1964 01:26:29 936
87 Alison Smith TVOC F 1964 01:27:40 928
88 Janet Walton INVOC F 1964 01:28:07 925
89 Victoria Harvey NGOC F 1966 01:29:03 918
90 Murielle Loterie Tous Azimuts DOUAI W 01:29:45
91 Louise Sylva DFOK F 1964 01:31:09 902
92 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 01:31:56 896
93 Helen Livesey LOC F 1964 01:32:00 896
94 Carolyn Rigby CLOK F 1966 01:32:29 893
95 Rachel Wilson CLYDE F 1966 01:32:47 890
96 Carol Burnapp ECKO F 1967 01:32:51 890
97 Nicole Revencu ASUB W 01:33:39
98 Sue Garr Parawanga Orienteers W 01:37:33
99 Jane Anderson TAY F 1966 01:39:53 841
100 Simon Firth ESOC M 1974 01:41:10 834
101 Rebecca Perring DVO F 1965 01:43:37 817
102 Clare Lines SO F 1965 01:46:40 797
103 Daniel Hodson HH M 1994 01:50:11 772
104 Stephanie Maclean Bay Area OC W 01:51:52
105 Fiona O'Riordan CorkO W 02:04:54
106 Greta De Bock hamok W 02:07:15
- Rossend Bruch UEVIC-O M 00:45:19
- Anne-Kathrine Torvund GNEIST W 01:09:22
- Clare Claxton BOF F 1960 01:18:46
Showing results 1 - 109 of 109