Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day4 (Incorporating EuroMeeting Middle Distance - A World Ranking Event), 01/08/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C29 (length: 5.525km, climb: 190m, 14 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Lina Karlberg Tullinge SK W 1968 00:43:23
2 Stephen Middleton HAVOC M 1978 00:43:44 1222
3 Walter Clark ESOC M 1976 00:45:37 1210
4 Paul Todd LOK M 1975 00:49:03 1185
5 Jenny Peel SYO F 1968 00:49:31 1182
6 Ragnhild Balsvik Osterøy IL W 1968 00:50:23
7 Melanie Slade SN F 1968 00:51:57 1165
8 Rona Molloy FVO F 1968 00:52:10 1163
9 Kjersti Straete Ringerike O-lag W 1968 00:53:29
10 Lise Christensen TIF Viking W 1968 00:54:30
11 Lesley Ross OD F 1966 00:54:43 1146
12 Kathleen Inch FVO F 1968 00:55:10 1143
13 Carolyn McLeod GRAMP F 1964 00:55:12 1143
14 Kelvin Dawson WCH M 1974 00:55:19 1143
15 Owen Lindsell SLOW M 1976 00:55:21 1143
16 Ann Haley INT F 1964 00:55:38 1141
17 Susan Skinner WCOC F 1964 00:55:56 1137
18 Jane Ackland INT F 1964 00:55:59 1137
19 Susannah Macmillan ECKO F 1968 00:56:06 1136
20 Eija Sipponen Paimion Rasti W 1968 00:56:29
21 Ruth Ker CLARO F 1967 00:56:31 1133
22 Marsela McLeod INVOC F 1964 00:56:55 1131
23 Sabine Richter USV TU Dresden W 1968 00:59:15
24 Neil Carter SUFFOC M 1977 00:59:41 1111
25 Stuart Hanstock BOK M 1994 01:00:00 1109
26 Louise Longhurst FVO F 1964 01:00:23 1107
27 Sindre Loever Hovden Stord Orientering M 1993 01:01:19
28 Kate Brett BAOC F 1965 01:01:28 1100
29 Barbara Keenan DEVON F 1966 01:03:36 1086
30 Heather Cairns LVO F 1964 01:03:51 1084
31 Sue Bett SN F 1967 01:03:58 1083
32 Karen French WIM F 1967 01:04:06 1082
33 Katherine Kirk ESOC F 1968 01:04:17 1081
34 Cathy Mayne BASOC F 1965 01:04:24 1080
35 Tessa Stone QO F 1966 01:05:03 1075
36 Lisa James SOC F 1968 01:05:22 1073
37 Johanna Cleary LOC F 1964 01:05:30 1072
38 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 01:06:45 1063
39 Lucy Galloway INT F 1966 01:06:49 1063
40 Helena Nolan ESOC F 1966 01:07:05 1061
41 Anne-Kathrine Torvund GNEIST W 1968 01:07:39
42 eunice carter MWOC F 1964 01:08:10 1053
43 Nina Djerf Lerums SOK W 1968 01:08:12
44 Kathrin Borner OLV Zug W 1968 01:08:15
45 Anne Salisbury WAROC F 1955 01:08:23 1052
46 Maria Henkes-Johanns ARDOC W 1968 01:08:47
47 Matthew Grant SN M 1973 01:08:59 1048
48 Kath Broatch ERYRI F 1964 01:09:02 1047
49 Helene Fol TOAC ORIENTATION W 1968 01:09:19
50 Gillian Edgar HAVOC F 1966 01:09:22 1045
51 Gabriella Walsh MWOC F 1967 01:09:33 1044
52 Hélène Serrand TOAC Orientation W 1968 01:09:52
53 Judith Hughes WCH F 1966 01:09:57 1041
54 Rachel Wilson CLYDE F 1966 01:10:26 1037
55 Alison Hardy LEI F 1966 01:10:28 1037
56 Ian Griffiths AIRE M 1976 01:11:30 1031
57 Deb Murrell SROC F 1966 01:12:02 1027
58 Julie Ferris-Worth BL F 1967 01:12:02 1027
59 Maire Convery HH F 1967 01:12:35 1023
60 Liz Phillips OD F 1964 01:12:39 1023
61 Jonathan Austin LOC M 1993 01:13:19 1018
62 Julie Watson ECKO F 1967 01:13:55 1014
63 Paul Watson MDOC M 1974 01:14:22 1011
64 Laura Farquharson GRAMP F 1967 01:14:34 1009
65 Diane Jacks WRE F 1968 01:15:01 1006
66 Rachel Davis DVO F 1965 01:15:03 1006
67 Sarah Louise Francis SN F 1968 01:15:16 1004
68 Lucy Shearer ECKO F 1968 01:15:45 1002
69 Carolyn Rigby CLOK F 1966 01:15:52 1001
70 Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:16:45 995
71 Jane McCann MDOC F 1966 01:17:36 989
72 Clare Claxton BOF F 1960 01:17:41 988
73 Catherine Hill DEE F 1966 01:18:01 986
74 Rachel Spoonley DEE F 1967 01:19:04 979
75 Elaine Gillies TAY F 1964 01:19:22 977
76 Stephanie Maclean Bay Area OC W 1968 01:19:33
77 Jartrud Steinsli Østmarka OK W 1968 01:19:48
78 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 01:19:50 974
79 Rachel Scott GRAMP F 1965 01:20:14 972
80 Helen Rowlands GRAMP F 1966 01:20:41 968
81 Simon Firth ESOC M 1974 01:21:56 960
82 Carol Burnapp ECKO F 1967 01:22:31 954
83 Elaine Sutton DEE F 1967 01:23:15 949
84 Matthew Dammers M 1993 01:24:13
85 Janet Walton INVOC F 1964 01:26:16 928
86 Sue Buxton TVOC F 1964 01:27:55 916
87 Rachel Dennis BOK F 1967 01:28:58 909
88 Marieke Dwarshuis BASOC F 1966 01:29:36 904
89 Caroline Gregson DEE F 1964 01:30:17 899
90 Alison Smith TVOC F 1964 01:32:53 880
91 Clare Lines SO F 1965 01:34:04 872
92 Helen Livesey LOC F 1964 01:34:12 871
93 Rossend Bruch UEVIC-O M 1978 01:34:46
94 Sue Garr Parawanga Orienteers W 1968 01:35:13
95 Louise Sylva DFOK F 1964 01:36:28 855
96 Fiona O'Riordan CorkO W 1968 01:37:37
97 Murielle Loterie Tous Azimuts DOUAI W 1968 01:37:43
98 Tessa Lewis SWOC F 1965 01:38:37 841
99 Victoria Harvey NGOC F 1966 01:52:49 745
100 Greta De Bock hamok W 1968 02:03:25
101 Nicole Revencu ASUB W 1968 02:14:45
- Ross MacLagan SN M 1974 01:00:37
- Marianne Berrard CO2 Dieulefit W 1968 01:19:48
- Jill Emmerson OD F 1964 01:22:04
Showing results 1 - 104 of 104