Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day6 (Incorporating EuroMeeting Long Distance), 03/08/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C29 (length: 5.95km, climb: 325m, 20 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Lina Karlberg Tullinge SK W 00:49:25
2 Paul Todd LOK M 1975 00:52:37 1225
3 David Cope MV M 1976 00:53:38 1218
4 Marsela McLeod INVOC F 1964 00:55:20 1206
5 Lorna Eades INT F 1967 00:58:22 1187
6 Rona Molloy FVO F 1968 00:58:34 1186
7 Carolyn McLeod GRAMP F 1964 00:58:35 1186
8 Sue Bett SN F 1967 00:58:56 1184
9 Kath Broatch ERYRI F 1964 00:59:22 1181
10 Stephen Middleton HAVOC M 1978 00:59:37 1179
11 Jenny Peel SYO F 1968 01:00:16 1175
12 Walter Clark ESOC M 1976 01:00:42 1173
13 Ragnhild Balsvik Osterøy IL W 01:00:45
14 Sarah Dunn MAROC F 1968 01:00:46 1172
15 Kathleen Inch FVO F 1968 01:01:20 1169
16 Ann Haley INT F 1964 01:02:56 1160
17 Owen Lindsell SLOW M 1976 01:03:55 1154
18 Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:05:42 1142
19 Ross MacLagan SN M 1974 01:06:04 1139
20 Melanie Slade SN F 1968 01:06:17 1138
21 Susan Skinner WCOC F 1964 01:07:15 1132
22 Lise Christensen TIF Viking W 01:07:44
23 Louise Longhurst FVO F 1964 01:08:38 1123
24 Johanna Cleary LOC F 1964 01:09:11 1120
25 Anne-Kathrine Torvund GNEIST W 01:09:15
26 Lesley Ross OD F 1966 01:09:24 1118
27 Jane Ackland INT F 1964 01:10:36 1111
28 Karen French WIM F 1967 01:10:40 1111
29 Nina Djerf Lerums SOK W 01:11:19
30 Cathy Mayne BASOC F 1965 01:13:43 1094
31 Hélène Serrand TOAC Orientation W 01:13:48
32 Helena Nolan ESOC F 1966 01:15:06 1085
33 Matthew Grant SN M 1973 01:15:38 1082
34 Eija Sipponen Paimion Rasti W 01:15:48
35 Heather Cairns LVO F 1964 01:15:49 1081
36 Ruth Ker CLARO F 1967 01:16:58 1072
37 Julie Watson ECKO F 1967 01:18:06 1065
38 Sarah Louise Francis SN F 1968 01:18:16 1064
39 Sabine Richter USV TU Dresden W 01:19:08
40 Stephanie Maclean Bay Area OC W 01:20:35
41 Jane McCann MDOC F 1966 01:21:01 1047
42 Marieke Dwarshuis BASOC F 1966 01:21:09 1046
43 Keith McCarthy NWO M 1975 01:21:18 1045
44 Maria Henkes-Johanns ARDOC W 01:21:34
45 Ian Griffiths AIRE M 1976 01:21:35 1044
46 Paul Watson MDOC M 1974 01:21:38 1043
47 Judith Hughes WCH F 1966 01:21:47 1042
48 Gabriella Walsh MWOC F 1967 01:22:01 1041
49 Alison Hardy LEI F 1966 01:22:14 1040
50 Rachel Scott GRAMP F 1965 01:22:23 1039
51 Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:22:24 1039
52 Caroline Gregson DEE F 1964 01:22:49 1036
53 Julie Ferris-Worth BL F 1967 01:23:47 1031
54 Lisa James SOC F 1968 01:23:58 1030
55 Barbara Keenan DEVON F 1966 01:24:10 1029
56 Elaine Gillies TAY F 1964 01:24:42 1025
57 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 01:24:48 1025
58 Rachel Spoonley DEE F 1967 01:24:48 1025
59 Rachel Wilson CLYDE F 1966 01:25:12 1023
60 Deb Murrell SROC F 1966 01:26:40 1013
61 Kate Brett BAOC F 1965 01:26:45 1012
62 Sue Garr Parawanga Orienteers W 01:27:35
63 Neil Carter SUFFOC M 1977 01:28:32 1001
64 Helen Rowlands GRAMP F 1966 01:28:32 1001
65 Liz Phillips OD F 1964 01:29:05 998
66 Carol Burnapp ECKO F 1967 01:29:49 993
67 Catherine Hill DEE F 1966 01:30:21 990
68 Clare Claxton BOF F 1960 01:30:37 988
69 Diane Jacks WRE F 1968 01:30:43 988
70 Kathrin Borner OLV Zug W 01:30:57
71 Alison Smith TVOC F 1964 01:31:16 984
72 Gillian Edgar HAVOC F 1966 01:32:09 979
73 Maire Convery HH F 1967 01:32:32 977
74 Carolyn Rigby CLOK F 1966 01:32:45 976
75 Laura Farquharson GRAMP F 1967 01:32:47 976
76 Janet Walton INVOC F 1964 01:32:57 975
77 Helene Fol TOAC ORIENTATION W 01:33:29
78 eunice carter MWOC F 1964 01:34:06 968
79 Murielle Loterie Tous Azimuts DOUAI W 01:34:34
80 Katherine Kirk ESOC F 1968 01:36:04 956
81 Jartrud Steinsli Østmarka OK W 01:36:06
82 Tessa Lewis SWOC F 1965 01:36:58 949
83 Rachel Davis DVO F 1965 01:37:45 944
84 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 01:38:24 940
85 Lucy Galloway INT F 1966 01:40:28 926
86 Tessa Stone QO F 1966 01:44:49 898
87 Elaine Sutton DEE F 1967 01:46:18 889
88 Clare Lines SO F 1965 01:46:55 885
89 Simon Firth ESOC M 1974 01:49:20 870
90 Victoria Harvey NGOC F 1966 01:49:26 869
91 Rossend Bruch UEVIC-O M 01:50:10
92 Marianne Berrard CO2 Dieulefit W 01:50:42
93 Matthew Dammers M 01:50:50
94 Lucy Shearer ECKO F 1968 01:51:05 858
95 Jill Emmerson OD F 1964 01:55:46 832
96 Sue Buxton TVOC F 1964 02:10:39 740
97 Fiona O'Riordan CorkO W 02:10:41
98 Nicole Revencu ASUB W 02:33:29
- Stuart Hanstock BOK M 1994 00:33:42
- Sindre Loever Hovden Stord Orientering M 01:04:30
- Helen Livesey LOC F 1964 02:17:46
Showing results 1 - 101 of 101