Results

Achievements at
orienteering events

Individual Championships, 19/03/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at orienteering.eusu.ed.ac.uk/home

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

MenA (length: 9km, 28 controls)
Other courses: MenC/WomenB | Novice | WomenA/MenB

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Mark Nixon FVO M 1984 00:56:56 1363
2 Duncan Coombs INT M 1987 00:58:22 1355
3 Oleg Chepelin INT M 1986 00:58:34 1354
4 Ola Martner EUOC 00:58:46
5 Ralph Street SLOW M 1990 01:00:44 1340
6 Alasdair McLeod FVO M 1990 01:01:11 1338
7 Dave Schorah NOC M 1988 01:01:28 1336
8 Peter Hodkinson EUOC M 1991 01:01:47 1334
9 Hector Haines AROS M 1989 01:03:09 1325
10 David Abrams SYO M 1990 01:03:20 1324
11 Matthew Halliday MOR M 1991 01:03:43 1322
12 John Rocke MAROC M 1988 01:04:08 1320
13 Robert Gardner OD M 1991 01:05:59 1308
14 Kristian Jones FVO M 1991 01:06:02 1308
15 Jamie Stevenson FVO M 1992 01:06:26 1305
16 Ben Stevens INT M 1987 01:07:21 1300
17 Matthew Franklin BOK M 1986 01:07:31 1299
18 Jonathan Malley MDOC M 1992 01:09:34 1286
19 Tim Gomersall BOF M 1992 01:10:49 1279
20 Alan Cherry EBOR M 1991 01:11:19 1276
21 Tom Beasant DEE M 1990 01:11:24 1275
22 Jack Wood AIRE M 1989 01:12:55 1266
23 Nicholas Barber CLOK M 1988 01:13:25 1263
24 Matthew Vokes DRONGO M 1992 01:15:12 1252
25 Kristopher Smith M 1982 01:16:04 1247
26 Huw Stradling BAOC M 1991 01:16:51 1242
27 Geoffrey Ellis RAFO M 1976 01:17:01 1241
28 Mikey Hopkins WCH M 1989 01:21:54 1211
29 Mark McLeod ESOC M 1991 01:21:57 1211
30 Daniel Hartmann SYO M 1989 01:23:40 1200
31 Alexander Fullbrook EUOC M 1985 01:25:21 1190
32 Mark Bentley WIM M 1967 01:25:54 1186
33 Paul Lane BAOC M 1957 01:26:09 1185
34 Jonathan McCloy NWOC M 1986 01:26:14 1185
35 Robert Kelly AIRE M 1992 01:26:27 1183
36 Chris Huthwaite BAOC M 1968 01:27:56 1174
37 Scott Collier KERNO M 1986 01:28:21 1172
38 Davey Avrill COMB SERVICES 01:28:40
39 Keith McCarthy NWO M 1975 01:29:13 1166
40 Chris Sanderson COMB SERVICES 01:31:30 1152
41 Adam Poole TVOC M 1989 01:32:19 1147
42 Eirik Eik Svanes OUOC M 1986 01:37:40 1114
43 Alexander Moore WAOC M 1992 01:37:45 1114
44 Dai Wilson RAFO M 1978 01:37:51 1114
45 Ben Windsor DRONGO M 1990 01:47:36 1054
46 Tin Wong WAOC M 1988 01:52:47 1022
47 Norbert Linke OUOC 01:53:19
48 Luke O'Driscoll UDOC 01:54:42
49 Patrick Low MAROC M 1991 01:54:50 1010
50 Oli Fowke EXUOC 01:55:29
51 Ben Selby SROC M 1992 01:59:01 984
52 Chris Lambert SYO M 1991 01:59:47 980
53 John Alexander QUBOC M 1984 02:07:38 932
54 Scott Lowe UDOC 02:11:55
55 Ben Roberts EXUOC 02:25:01
56 Chris Beasant GRAMP M 1990 02:35:12 763
- Douglas Tullie RR M 1988 01:02:41
- Duncan Birtwistle OD M 1992 01:06:06
- Yasha Chechik SLOW M 1992 01:15:15
- James Lyne SN M 1988 01:29:09
- James Wilkinson NGOC M 1991 02:11:29
- Charles Rey EXUOC 02:48:03
- Chris Hardy EXUOC 03:59:44
Showing results 1 - 63 of 63