Results

Achievements at
orienteering events

WCOC Regional Event, 20/03/2011

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 4.3km, climb: 210m, 14 controls)
Other courses: Black+ | Black | Brown | Short Brown | Blue | Green | Short Green | V Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Vicky Thornton FVO F 1961 45:26:00 1211
2 Roger Thomas WCOC M 1960 49:17:00 1178
3 Martyn Roome SROC M 1952 50:21:00 1169
4 Terry O'Brien, BEM STAG M 1958 52:43:00 1148
5 Blair Young TINTO M 1957 53:44:00 1139
6 Rebekah Beadle LOC F 1963 53:47:00 1139
7 Judy Burge LOC F 1957 54:28:00 1133
8 Jackie Chapman LOC F 1958 55:25:00 1125
9 Carol McNeill LOC F 1944 56:07:00 1119
10 Christine Goulding BL F 1963 57:43:00 1105
11 Susan Skinner WCOC F 1964 59:43:00 1088
12 Mary Ockenden SROC F 1959 60:16:00 1083
13 Dave McQuillen SOLWAY M 1943 61:20:00 1074
14 Julia Laverack WAROC F 1962 62:59:00 1059
15 Jason Simpson STAG M 1975 64:28:00 1047
16 Gerry Thomson STAG 64:37:00 1046
17 Debbie Watson WCOC F 1958 65:05:00 1042
18 Deb Murrell SROC F 1966 65:34:00 1037
19 David Binks WAROC M 1947 66:15:00 1031
20 Mike Ormerod SROC M 1943 68:22:00 1013
21 Rose Lord WAROC 68:33:00
22 Susan Harding SROC F 1962 69:45:00 1001
23 Jenny Wren BL F 1950 71:37:00 985
24 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 72:18:00 979
25 Bethan Mason LOC F 1984 72:37:00 976
26 Kim Leslie WCOC F 1963 73:13:00 972
27 Jonathan Eaton WCOC M 1958 73:44:00 967
28 Bill Hyslop SROC M 1942 74:05:00 964
29 Eileen Maxwell RR F 1963 75:58:00 948
30 Steve Burge LOC M 1942 76:55:00 940
31 Jan Clenaghan SOLWAY F 1950 79:31:00 917
32 Mike Atherton LOC M 1942 81:13:00 902
33 Richard Moss BL M 1942 81:36:00 899
34 Anne Wilson AIRE F 1952 81:43:00 898
35 Robert Forster NGOC M 1943 82:53:00 888
36 Carol Emmons WCOC 91:14:00
37 Philip Nichols BL M 1957 96:29:00 770
38 Heather Walton SLOW F 1962 103:06:00 713
39 Hazel Hindle MDOC F 1963 106:56:00 680
Showing results 1 - 39 of 39