Results

Achievements at
orienteering events

SROC Regional Event & NWOL, 13/02/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.sroc.org/menu2/2011/Feb/130211.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 6.8km, climb: 300m, 17 controls)
Other courses: Black | Brown | Blue | Short Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Martin Bagness WAROC M 1960 57:10:00 1328
2 Charlie Adams SYO M 1964 57:47:00 1324
3 Jonathan Emberton EPOC M 1961 61:19:00 1304
4 Chris Owens DEE M 1994 62:07:00 1299
5 Jack Wright LOC M 1993 62:23:00 1297
6 Mike Beasant BOK M 1993 62:28:00 1296
7 Andrew Lindsay ESOC M 1994 62:29:00 1296
8 Quentin Harding CLARO M 1962 66:24:00 1273
9 Mark Seddon SELOC M 1962 69:31:00 1256
10 Heather Roome SROC F 1983 71:20:00 1245
11 Martin Dean FVO M 1957 72:40:00 1237
12 Charlotte Watson WCOC F 1993 73:37:00 1231
13 Andrew Bradley WCOC M 1963 74:27:00 1226
14 Jeff Colbert SYO M 1982 74:45:00 1225
15 Toni O'Donovan LEI F 1978 75:35:00 1220
16 Andy Thornton MDOC M 1960 75:57:00 1217
17 Kirstin Maxwell RR F 1992 77:03:00 1211
18 Tommy Horton MDOC M 1993 77:34:00 1208
19 Anwen Darlington FVO F 1990 77:59:00 1205
20 Howard Leslie WCOC M 1962 78:07:00 1205
21 David McCann MDOC M 1963 80:00:00 1194
22 Gavin Smith SROC M 1958 80:15:00 1193
23 Kenneth Daly INT M 1962 80:35:00 1190
24 Paul Bradbury SYO M 1957 80:41:00 1190
25 Ian Maxwell RR M 1960 80:53:00 1189
26 Matthew Penellum LOC M 1994 82:12:00 1181
27 Jo Shepherd INVOC F 1992 83:31:00 1174
28 David Mainwaring BL M 1962 86:16:00 1158
29 Andrew Quickfall SROC M 1957 87:18:00 1151
30 Max O'Hara LOC M 2001 87:30:00
31 Chris Pollitt WCOC M 1961 89:11:00 1140
32 Trevor Hindle MDOC M 1964 91:03:00 1129
33 Adrian Picicles AIRE M 2001 93:01:00 1118
34 Graham Watson WCOC M 1962 93:48:00 1113
35 Tomoko Hoshino SYO F 1990 94:24:00 1110
36 Martin Skinner WCOC M 1964 95:12:00 1105
37 Rowena Browne SROC F 1962 95:34:00 1103
38 Pete Owens DEE M 1960 96:01:00 1100
39 Eric Burton SELOC M 1959 96:07:00 1099
40 Ian Selby SROC M 1961 96:22:00 1098
41 Andrew Clark EBOR M 1961 98:17:00 1087
42 Matthew Nash SROC M 1993 100:58:00 1071
43 Kevan Latham SELOC M 1956 103:03:00 1059
44 Steve Wrigley SROC M 1963 104:50:00 1048
45 Nick Campbell DEE M 1957 107:00:00 1035
46 Mike Johnson SROC M 1960 113:18:00 999
47 Stephen Fellbaum MDOC M 1960 116:02:00 983
48 Tim Mallon MDOC M 1960 117:08:00 976
49 Alastair Bramwell WAROC M 1964 117:19:00 976
50 Karl Kingsman HOC M 1964 120:59:00 954
51 Graham Hemingway WCOC M 1993 126:13:00 923
52 Darren Baker DEE M 1967 131:10:00 894
53 Haydn Washington IND M 2001 132:04:00
54 Ray Humphreys MDOC M 1959 137:04:00 860
- Mark Edwards SROC M 1965 105:01:00
Showing results 1 - 55 of 55