Results

Achievements at
orienteering events

SROC Regional Event & NWOL, 13/02/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.sroc.org/menu2/2011/Feb/130211.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 4.3km, climb: 200m, 12 controls)
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 John Kewley MDOC M 1963 54:28:00 1221
2 Richard Tiley LOC M 1958 56:29:00 1201
3 Bruce Woodley AIRE M 1964 59:26:00 1171
4 Jack Perry LOC M 2001 59:36:00
5 Robert King AIRE M 1959 62:19:00 1142
6 Robert Forster NGOC M 1943 62:39:00 1139
7 Judy Burge LOC F 1957 63:12:00 1134
8 Susan Skinner WCOC F 1964 65:29:00 1111
9 Debbie Watson WCOC F 1958 65:55:00 1107
10 Rebekah Beadle LOC F 1963 66:47:00 1099
11 Mark Jesson PFO M 1966 68:36:00 1080
12 Lindsey King AIRE F 1962 68:40:00 1079
13 Marcia Bradbury SYO F 1957 69:02:00 1076
14 Mary Ockenden SROC F 1959 69:08:00 1075
15 Jane Campbell DEE F 1957 69:39:00 1070
16 Jackie Chapman LOC F 1958 69:41:00 1070
17 Sally Lindsay ESOC F 1956 70:44:00 1059
18 Johanna Cleary LOC F 1964 70:51:00 1058
19 John Padget DEE M 1943 71:21:00 1053
20 David Wilson SROC M 1964 72:10:00 1045
21 Margaret Mackenzie WCOC F 1960 73:39:00 1030
22 Julia Simpson MDOC F 1965 74:25:00 1023
23 Carole Pilling PFO F 1934 74:30:00 1022
24 Barbara Majumdar DEE F 1947 74:56:00 1017
25 Austin Farr POTOC M 1944 75:19:00 1013
26 Eileen Maxwell RR F 1963 75:27:00 1012
27 Joyce Marshall AIRE F 1960 75:48:00 1008
28 Caroline Gregson DEE F 1964 76:21:00 1004
29 Susan Harding SROC F 1962 76:22:00 1003
30 Steve Burge LOC M 1942 77:39:00 990
31 Dave Fenwick WCOC M 1944 78:24:00 983
32 Philip Nichols BL M 1957 78:28:00 982
33 Simon Lewis LOC M 1965 78:41:00 980
34 Mark Jones LOC M 1965 80:45:00 960
35 Martin Pickering DEE M 1964 81:19:00 954
36 Jim Mitchell PFO M 1942 81:49:00 948
37 Kim Leslie WCOC F 1963 83:25:00 932
38 Pat Moody DEE F 1957 86:35:00 901
39 Hazel Hindle MDOC F 1963 86:49:00 899
40 Bill Hyslop SROC M 1942 87:12:00 895
41 Richard Moss BL M 1942 87:22:00 893
42 Anne Wilson AIRE F 1952 87:41:00 890
43 Simon Crocker DEE M 1959 87:42:00 890
44 Sara Andersson MDOC F 1984 88:47:00 880
45 Deb Murrell SROC F 1966 88:51:00 879
46 Mike Atherton LOC M 1942 89:18:00 874
47 Graham Farley LOC M 1961 89:25:00 873
48 Richard Llewellyn NOC M 1954 91:29:00 853
49 Joanne Taylor SROC F 1963 94:12:00 826
50 Jenny Mallon MDOC F 1960 94:13:00 826
51 Robert Verity DEE M 1942 99:15:00 775
52 Jonathon Hooton EBOR M 1992 102:45:00 740
53 Elaine Baker DEE F 1967 103:28:00 734
54 Marie Roberts MDOC F 1958 103:50:00 730
55 Gill Adams AIRE F 1961 108:29:00 683
56 Jonathan Eaton WCOC M 1958 122:50:00 541
- Clare Crocker DEE F 1959 90:48:00
- David Aitken LOC M 1961 108:15:00
- Diana Mitchell BL F 1947 111:55:00
Showing results 1 - 59 of 59