Results

Achievements at
orienteering events

LOC Cumbrian Galoppen - Graythwaite, 17/04/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

BROWN (length: 8.2km, climb: 410m, 20 controls)
Other courses: Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alasdair McLeod AIRE M 1990 00:47:03 1344
2 Mark Nixon FVO M 1984 00:48:38 1336
3 Jegor Kostylev FVO M 1982 00:48:53 1334
4 Hector Haines AROS M 1989 00:49:06 1333
5 Duncan Coombs WAOC M 1987 00:49:59 1328
6 Steve Birkinshaw WCOC M 1968 00:51:38 1320
7 Duncan Archer CLOK M 1977 00:51:38 1320
8 Jonathan Malley MDOC M 1992 00:55:43 1300
9 Alastair Buckley SYO M 1974 00:56:55 1293
10 Aidan Smith SYO M 1995 00:58:01 1288
11 Josh Beech EBOR M 1989 00:58:27 1286
12 Tessa Strain WAOC F 1987 00:59:01 1283
13 Claire Ward INT F 1977 00:59:13 1282
14 Michael Noblett WCOC M 1990 00:59:13
15 Pippa Archer CLOK F 1978 01:02:20 1266
16 Michael Billinghurst WCOC M 1960 01:02:32 1265
17 Toni Lowhison INT M 1990 01:02:34
18 Heather Heppenstall LOC F 1981 01:04:15 1257
19 Helen Bridle ESOC F 1979 01:04:32 1255
20 Heather Roome SROC F 1983 01:04:43 1254
21 Helen Winskill WCOC F 1974 01:04:57 1253
22 Christopher MacKenzie CLOK M 1993 01:05:03 1253
23 Chris Heppenstall LOC M 1979 01:06:01 1248
24 Matthew Penellum LOC M 1994 01:09:17 1231
25 Paul Thornton CLOK M 1959 01:09:30 1230
26 John Slater WCOC M 1971 01:10:14 1226
27 Alistair Wood AIRE M 1952 01:10:29 1225
28 Alex McCann MDOC M 1995 01:11:24 1221
29 Mark Mon-Williams AIRE M 1965 01:12:21 1216
30 Julian Lailey SROC M 1946 01:12:35 1214
31 Robert Daly GRAMP M 1957 01:12:46 1213
32 Alan Irving WCOC M 1967 01:13:12 1211
33 Nicholas Evans WCOC M 1960 01:14:50 1203
34 Nick Howlett LOC M 1967 01:15:10 1201
35 Carl Edmonds LOC M 1993 01:15:58 1197
36 David Smyth NATO M 1991 01:16:45
37 Derek Ratcliffe LOC M 1955 01:20:56 1172
38 Andrew Quickfall SROC M 1957 01:20:59 1172
39 Christopher Calow DEE M 1952 01:22:25 1165
40 David McCann MDOC M 1963 01:23:07 1161
41 Mark Edwards SROC M 1965 01:23:13 1161
42 Mike Harrison WCOC M 1970 01:23:38 1158
43 Darren Baker DEE M 1967 01:24:15 1155
44 Calum Barnetson OD M 1993 01:24:50 1152
45 Trevor Hindle MDOC M 1964 01:28:46 1132
46 Joshua Cooper EBOR M 1994 01:29:02 1131
47 John Britton MDOC M 1951 01:30:47 1122
48 Malcolm Campbell MA M 1947 01:32:52 1112
49 Rowena Browne SROC F 1962 01:33:51 1106
50 Jeremy Hill TVOC M 1954 01:38:35 1083
51 Graham Watson WCOC M 1962 01:38:43 1082
52 DOROTHY PELLY LOC F 1958 01:40:50 1071
53 Mike Hind CLARO M 1951 01:43:11 1059
54 David Thomas SYO M 1958 01:44:04 1055
- Rebecca Rooke SROC F 1987 00:48:51
Showing results 1 - 55 of 55