Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival - Sprint (UKOL5), 29/03/2013

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 14 (length: 1.5km, climb: 10m, 14 controls)
Other courses: UKOL Badge Course 1 (M21E,M20E,M18E) | UKOL Badge Course 2 ((W18E,W20E,W21E) | UKOL Badge Course 2 (W18E,W20E,W21E) | UKOL Badge Course 3 (MOpen,M35,M40) | UKOL Badge Course 4 (M45) | UKOL Badge Course 5 (M16) | UKOL Badge Course 6 (M50) | UKOL Badge Course 7 (M55,W35) | UKOL Badge Course 8 (W16) | UKOL Badge Course 9 (M60,WOpen) | UKOL Badge Course 10 (W40,W45) | UKOL Badge Course 11 (M65,W50) | UKOL Badge Course 12 (M70,W55,W60) | UKOL Badge Course 13 (M75,M80,M85,W65,W70,W75,W80,W85)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Oliver Tonge BOK M 2003 00:09:21
2 Joe Hudd WCOC M 2003 00:09:28
3 Karum Sangha VIMM 00:10:05
4 Anton Uller KilsOK M 2003 00:10:38
5 Sam Davison BAOC F 1978 00:11:07
6 Erik Bovallius JARFAL M 2003 00:11:34
7 Nicolas Barrett SN M 2003 00:12:03
8 Joshua Allan SN 00:13:10
9 Aimee Darley SN F 2003 00:13:15
10 Andrew Giddis DEE 00:13:16
11 Daniel Hague M 2003 00:13:29
12 Emile Zsak WAOC M 2003 00:14:22
13 Samuel Ljungqvist TOLU M 2003 00:14:49
14 Carys Thomas WCOC F 2003 00:15:22
15 Alex Fielding HH M 2003 00:15:26
16 Will Shardlow BOK M 2005 00:15:47
17 Juulia Tala HS F 2003 00:15:55
18 Holly Stodgell BOF F 2003 00:15:59
19 John Hatton BKO M 2002 00:16:26
20 Siriol Butterworth SBOC 00:16:33
21 Neil Watts SO 00:17:02 877
22 Holly Freer KERNO 00:17:08
23 Emilia Tala HS F 2003 00:17:13
24 Naomi Lamey 00:17:56
25 Grace French WIM F 2007 00:18:18
26 Arthur Mitchell HOC M 2006 00:18:43
27 Anna Harris DEE F 2003 00:18:44
28 Hannah Thomas MWOC F 2004 00:18:46
29 Lucy Perren BKO 00:18:50
30 Anna Methven BKO F 2003 00:19:11
31 Hharriet Oates BAOC 00:19:14
32 Esther Bateman SN 00:19:24
33 Carys Sharp TVOC F 2005 00:19:36
34 Caitlin Irving WCOC F 2003 00:19:51
35 Miia Roller JARFAL F 2004 00:19:57
36 Fredrik Westlund KilsOK M 2005 00:20:07
37 Jamie Gostick 00:20:38
38 Ben Gostick HH M 2005 00:21:07
39 Lina Uller KilsOK F 2006 00:21:13
40 Ben Partridge SOS M 2005 00:21:48
41 Sebastian Mitchell HOC M 2004 00:21:59
42 Adam Oldfield HH 00:22:23
43 Isak Holmgard KilsOK M 2005 00:22:34
44 Lisa Olm KilsOK F 2003 00:23:39
45 Jonathan Cunnane TVOC M 2005 00:23:58
46 Louisa Brammer DEE F 2004 00:24:15
47 Philip Couldery GO M 2004 00:25:01
48 Emily Oates BAOC 00:25:22
49 M Gosick C Gostick 00:27:32
50 Esther Lamey 00:27:57
51 Freya Milne BOK 00:28:01
52 Anna Thorpe EPOC F 2004 00:28:48
53 Noah Lamey 00:28:49
54 Rebecka Westlund KilsOK F 2003 00:29:41
55 Harrington Leake LEI M 2005 00:29:55
56 Tommy Rollins BAOC 00:30:09
57 Robin Purves FVO M 2004 00:30:16
58 Oliver Wells SOC 00:31:19
59 Klara Nordstrom KilsOK F 2003 00:32:12
60 Tate Modica QO M 2004 00:32:42
61 Kirsten Robertson CLYDE F 2004 00:33:13
62 Pippa Carcas INT F 2003 00:33:25
63 Oscar Sanderson NATO M 2008 00:33:43
64 Ira Thompson BOK M 2003 00:34:32
65 Tom Butterworth SBOC 00:35:07
66 Benedict Sanderson NATO M 2006 00:35:25
67 Darren Whittingham WIM M 2003 00:35:44
68 Lucy Warland SOS F 2003 00:35:54
69 Georgina Oates BAOC 00:36:17
70 Elizabeth Ambler BOK F 2003 00:39:36
71 Adam Methven BKO M 2005 00:40:06
72 Jess Miller BADO 00:41:36
73 Sarah Darley GO F 2005 00:42:37
74 Faith Robinson DEVON 00:42:39
75 Daire O'Brien KerryO M 2005 00:43:25
76 Finn Miller BADO 00:43:38
77 Laura Barrett SN F 2005 00:46:26
78 Jennifer Ellis BKO F 2005 00:50:50
79 Jonathan Ambler BOK M 2005 00:51:32
80 Dominic Ellis BKO M 2011 00:59:07
- Elli Salonen mp HS F 2003 00:10:39
- Rachel Duckworth DVO F 2003 00:11:07
- Channan sangha mp VIMMER 00:12:11
- Jim Bailey BOK M 2003 00:12:12
- Harry Thomas MWOC M 2003 00:14:07
- Jamie Goddard FVO M 2004 00:15:32
- Emma Giddis mp DEE 00:17:00
- George + Cha Wells mp SOC 00:26:17
- Matthew Couldery GO M 2004 00:37:07
Showing results 1 - 89 of 89