Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (Day 2), 30/03/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.thejk.org.uk/jk2013/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge Course 26 (M12A,M14B,W12A,W14B) (length: 4.1km, climb: 125m, 12 controls)
Other courses: Badge Course 1 | UKOL Badge Course 2 | Badge Course 3 | Badge Course 4 | Course Badge 5 (M20L,M18L,M21S,W21L) | Badge Course 6 | Badge Course 7 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 8 (M20L,M18L,M21S,W21L) | Badge Course 9 | Badge Course 10 | Badge Course 11 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 12 (W35S,W40S) | Badge Course 13 | Course 14 | Course 15 | Badge Course 16 (M14A,M16B) | Badge Course 17 (W14A,W16B) | Badge Course 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge Course 19 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Badge Course 20 (M10B,W10B) | Course 21 | Course 22 | Course 23 | Badge Course 24 (M14A,M16B) | Badge Course 25 (W14A,W16B) | Badge Course 27 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Badge Course 28 (M10B,W10B) | Course 29 | Course 30

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alistair Chapman MAROC M 2001 00:27:30
2 Thomas Howell SN M 2001 00:27:31
3 Peter Molloy FVO M 2002 00:28:19
4 George Van Dam HALO M 2001 00:29:17
5 Maret Vaher OK POV 00:29:35
6 Lizzie Stansfield EUOC F 2002 00:30:03
7 Tom Chapman RAF 00:30:06
8 Sam Landrigan BOK M 1986 00:32:20 973
9 Flurry Grierson DEVON M 2002 00:32:22
10 Grant McMurtrie MAROC M 2002 00:33:19
11 David Bunn EUOC M 2001 00:33:43
12 Alasdair Lilley ECKO M 2001 00:33:54
13 Matthew Clarke SUFFOC M 2001 00:34:27
14 William Thomas MWOC M 2001 00:34:30
15 Angus Harrington CUOC M 2001 00:34:42
16 James Lowthian NOC M 2001 00:34:50
17 Ethan Tebbutt LEI M 2001 00:35:07
18 Quinlan Silk SWOC M 2001 00:35:12
19 George Tanner PFO M 1999 00:35:19
20 Sarah Duckworth DVO F 2001 00:35:47
21 Ben Shardlow BOK M 2002 00:36:00
22 Alexander O'Donovan LOC M 2000 00:36:18
23 Andrew Ward SO 00:36:20
24 Finlay Johnson SROC M 2002 00:36:31
25 William Bannister LOC M 2000 00:36:49
26 Sam Hague WAOC M 2002 00:37:00
27 Adam Thorpe EPOC M 2002 00:37:19
28 Oisin Wickham AJAX M 2002 00:37:23
29 Christian Egli UNATT M 1972 00:37:30
30 Rachel Potter BOK F 2001 00:37:31
31 Annick Meister OLGDAC F 2002 00:37:44
32 Wilf Thompson BOK M 2001 00:37:48
33 Nora Holmgard KilsOK F 2002 00:38:10
34 Frank O'Brien CorkO M 2001 00:38:18
35 Jorid Nandrup Nielsen IØOK F 2000 00:38:37
36 Martin Bricknell SN 00:38:41
37 Kerry Wood ESOC F 2001 00:38:44
38 Don Nisbet SMOC M 1962 00:38:52 878
39 John Getliff MAROC M 2001 00:38:56
40 Mairi Eades INT F 2001 00:39:19
41 Simon Oates BAOC 00:39:20
42 Louis Macmillan ECKO M 2002 00:39:36
43 Tim Dalheimer VIKING M 2001 00:39:41
44 Ian Williams DEE 00:39:48
45 Sarah Pedley EPOC F 2001 00:39:54
46 Julie Murphy SLOW 00:39:56
47 Kajsa Bogren SIK F 2002 00:40:11
48 Ellie Harrison SUFOC 00:41:11
49 Laura Harrison EPOC F 2001 00:41:26
50 Karen Omland KOLL F 1979 00:41:29
51 Pippa Savage BOK F 2000 00:41:37
52 Matilda Eve Tiribocchi LOC F 2000 00:41:42
53 Rebecca Nisbet SMOC F 2001 00:42:06
54 Benjamin Parkinson LOC M 2000 00:42:21
55 Joe Field HALO M 2001 00:42:30
56 Zoë Tyner SET F 2002 00:42:32
57 Tom Arsac-England Altair M 1999 00:42:50
58 Duncan White SARUM M 2000 00:43:04
59 Judith Wetherill WAOC 00:43:39
60 Jessica Bricknell SN 00:43:55
61 Alice Wilson CLYDE F 2002 00:43:58
62 Connor Smith EPOC M 1999 00:44:04
63 Ewan Purves FVO M 2002 00:44:31
64 Andrea Marlow MWOC F 1951 00:45:14 785
65 Alexander Foster LOC M 2001 00:45:36
66 Catherine Bloom LOC F 2001 00:45:57
67 Annie Brown AIRE F 2002 00:46:09
68 Benjamin Stevens SHUOC M 2001 00:46:38
69 Jonathan Gurd SN 00:46:51
70 Dominic Simmonds HALO M 1999 00:47:25
71 George Southern BOF M 1999 00:47:27
72 Laura Parkinson FVO 00:47:30
73 Julie Leppard SN F 1954 00:47:47 748
74 Andrew Lees PFO M 2000 00:47:48
75 Elena Kippin TVOC F 2002 00:47:59
76 Will James SMOC 00:48:00
77 Daniel Skinner MAROC M 2001 00:48:31
78 Thomas Hasler QO M 2002 00:49:20
79 Rachel Phillips IND 00:49:30
80 Christopher Gurd SN 00:49:39
81 Jacob Wood DEE M 1999 00:49:43
82 Ann Harris SMOO 00:49:51
83 Corinna Howorth PFO F 1999 00:50:03
84 Hanne Hyldelund OK-HTF F 1958 00:50:17
85 Tony Condy AYROC M 1998 00:51:21
86 Ruth Jennings F 1999 00:51:39
87 Kim Sanderson NATO F 1975 00:51:48 689
88 Evie Conway AIRE F 2002 00:52:12
89 Andrew Elwood DUOC M 2001 00:52:13
90 Melanie Avis AIRE F 1966 00:52:30 679
91 chloe brotherton PFO F 1999 00:52:31
92 Samuel Leitch SO M 2001 00:52:55
93 Holly Craig F 2002 00:53:05
94 Sophie Pruzina LVO F 1999 00:53:20
95 Oliver Brett CHIG M 2001 00:53:26
96 Sam Kneath DEVON M 2001 00:53:51
97 Isabel Hill DEE F 2001 00:53:51
98 Oliver Simpson BOF M 1999 00:54:16
99 Katrine Oystese UNATT F 1997 00:54:37
100 Liz Ward SO 00:55:39
101 Vikki Howells IND 00:55:40
102 Eleanor Bricknell SN 00:55:53
103 Margrethes & Fjellengen IOOK 00:56:33
104 Katie Fisher UNATT F 1986 00:57:03
105 Lydia Jones LOK F 2002 00:57:13
106 Liz Waller 00:57:20
107 Alexander Mitchell HOC M 2002 00:59:08
108 Rosie Spencer WCOC F 2002 01:00:45
109 Logan McIntyre TVOC M 2001 01:01:03
110 Gwenllian Thomas F 2001 01:01:11
111 James Bedwell DVO M 2002 01:01:45
112 Ursula Meehan NWOC F 1960 01:02:15 536
113 Alison Cowe WAOC F 1972 01:03:00 526
114 Matt Hobbs IND 01:03:03
115 Helen Molloy SPLOT 01:03:56
116 Kate Arsac-England Altair F 1999 01:04:12
117 Jordan Pim Wato F 2002 01:04:54
118 Monika Cooper SYO F 1945 01:04:58 497
119 Addie Parr SWOC F 2002 01:05:06
120 Jack Fox-Marrs DEE M 2000 01:05:08
121 Cara Molloy SPLOT 01:05:21
122 Emily Hunter ECKO F 2001 01:05:50
123 James Thorne BOF M 1999 01:06:20
124 Lorna Allison STAG F 1971 01:07:08 465
125 Matthew Kennerley-Ryan DEE M 1999 01:07:16
126 Christine Hayes CLARO F 1959 01:08:16 449
127 Christine Smith SLOW F 1984 01:08:36 444
128 Axel Bovallius JARFAL M 2000 01:08:44
129 Jane Petty 01:09:36
130 Georgina Oates BAOC 01:09:53
131 Debbie Watkins BADO 01:10:24
132 Matthew Jackson DVO M 2001 01:10:36
133 Cornell Parr M 2000 01:10:41
134 Elaine Day CLARO 01:11:36
135 Jasmine Silk SWOC F 2002 01:12:05
136 Karen Ireland UNATT F 1964 01:14:54
137 Luke Butterworth PFO M 1999 01:17:50
138 Accabre Rutlin LOK F 1967 01:19:56 278
139 Oliver Hague BOF M 1999 01:20:01
140 Liz Maxted IND 01:25:16
141 Jan Daniels QO F 1957 01:28:17 156
142 Christine Williams SYO F 1956 01:30:41 121
143 Bernice Tonge WIM F 1943 01:31:57 103
144 Amanda Bailey SN F 1963 01:40:17 0
145 Sue Bowman OD F 1944 01:42:26 0
146 Kai Rutlin LOK M 1996 01:44:09 0
147 Liam Convery 3ROC M 1937 02:15:37
- Marika Haverinen dsq KaSu F 2001 01:01:59
- Josh M'Caw HH M 2001 00:35:50
- Christopher Molloy mp SPLOT 01:02:23
- Mark Leyden OD M 1999 01:12:34
Showing results 1 - 151 of 151