Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (Day 2), 30/03/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.thejk.org.uk/jk2013/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course Badge 5 (M20L,M18L,M21S,W21L) (length: 13.4km, climb: 610m, 28 controls)
Other courses: Badge Course 1 | UKOL Badge Course 2 | Badge Course 3 | Badge Course 4 | Badge Course 6 | Badge Course 7 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 8 (M20L,M18L,M21S,W21L) | Badge Course 9 | Badge Course 10 | Badge Course 11 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 12 (W35S,W40S) | Badge Course 13 | Course 14 | Course 15 | Badge Course 16 (M14A,M16B) | Badge Course 17 (W14A,W16B) | Badge Course 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge Course 19 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Badge Course 20 (M10B,W10B) | Course 21 | Course 22 | Course 23 | Badge Course 24 (M14A,M16B) | Badge Course 25 (W14A,W16B) | Badge Course 26 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge Course 27 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Badge Course 28 (M10B,W10B) | Course 29 | Course 30

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Andrew Llewellyn FVO M 1987 01:27:01 1267
2 Matthew Jones SBOC M 1987 01:28:17 1260
3 Ben Chesters DEVON M 1978 01:29:07 1256
4 Joe Taunton NOC M 1987 01:29:33 1254
5 Laurence Ball NOR M 1986 01:29:45 1253
6 Tim Street AIRE M 1989 01:30:02 1252
7 Steven Clelland SLOW M 1982 01:34:10 1231
8 Alan Elder HH M 1981 01:36:28 1219
9 Gianreto Schaad OLVZUG M 1977 01:41:51
10 Adam Bradbury HH M 1992 01:42:41 1187
11 Robert Ashton BAOC M 1984 01:42:47 1187
12 Matthew Burden SYO M 1983 01:44:52 1176
13 Tom Dobra BOK M 1992 01:45:00 1176
14 Ian Cumpstey BL M 1977 01:45:40 1172
15 Matt Stott SWOC M 1988 01:46:23 1169
16 Harry Nicholson NOC M 1992 01:47:29 1163
17 Adam Poole TVOC M 1989 01:47:58 1161
18 David Maliphant LOC M 1992 01:51:28 1143
19 Leon Foster AIRE M 1983 01:56:29 1118
20 Nicolas Gerard BOK M 1987 01:59:12 1104
21 Edward Stott SLOW M 1983 02:00:00 1100
22 Justin Gathercole NOC M 1986 02:11:04 1044
23 Robert Atkins HOC M 1980 02:11:05 1044
24 Paul Beecher WAOC M 1979 02:11:17 1043
25 Simon Austin LOC M 1990 02:17:29 1011
26 Sebastian Pugh SOS M 1987 02:28:03 958
27 Brad Sutherland TVOC M 1981 02:30:54 943
Showing results 1 - 27 of 27