Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (Day 3), 31/03/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.thejk.org.uk/jk2013/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge Course 1 (length: 17.9km, climb: 410m, 38 controls)
Other courses: UKOL Badge Course 2 | Badge Course 3 | Badge Course 4 | Course Badge 5 (M20L,M18L,M21S,W21L) | Badge Course 6 | Badge Course 7 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 8 (M20L,M18L,M21S,W21L) | Badge Course 9 | Badge Course 10 | Badge Course 11 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 12 (W35S,W40S) | Badge Course 13 | Course 14 | Course 15 | Badge Course 16 (M14A,M16B) | Badge Course 17 (W14A,W16B) | Badge Course 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge Course 19 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Badge Course 20 (M10B,W10B) | Course 21 | Course 22 | Course 23 | Badge Course 24 (M14A,M16B) | Badge Course 25 (W14A,W16B) | Badge Course 26 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge Course 27 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Badge Course 28 (M10B,W10B) | Course 29 | Course 30

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Matthew Speake EBOR M 1983 01:34:44 1328
2 Hector Haines AROS M 1989 01:36:30 1324
3 Mark Nixon FVO M 1984 01:36:48 1323
4 Douglas Tullie RR M 1988 01:37:07 1322
5 Ralph Street SLOW M 1990 01:38:02 1320
6 Jonathan Duncan WAROC M 1975 01:38:25 1319
7 Oliver Johnson SYO M 1978 01:38:30 1319
8 Jegor Kostylev INT M 1982 01:40:10
9 Richard Robinson NOC M 1981 01:40:52 1313
10 Eric Börjeskog SLOW M 1992 01:44:00
11 Chris Smithard FVO M 1989 01:44:26 1304
12 Rune Olsen BSK M 1978 01:44:42
13 James Tullie BASOC M 1986 01:44:57 1303
14 Oleg Chepelin INT M 1986 01:45:16 1302
15 Sander Vaher SBOC M 1985 01:48:04 1295
16 Nick Barrable SYO M 1974 01:48:13 1294
17 Øyvind Helgerud HSK M 1975 01:48:44
18 Edward Catmur SLOW M 1982 01:49:05 1292
19 Darren Burke CorkO M 1981 01:51:15
20 Thomas van Der Kleij Hamok M 1985 01:55:07
21 Jeremy Genar TROL M 1990 01:55:36
22 John Rocke MAROC M 1988 01:56:42 1273
23 Josh Beech EBOR M 1989 01:57:49 1270
24 Pavel Prochazka BKO M 1990 01:58:14 1269
25 Mark Bown CLOK M 1980 01:58:22 1269
26 Matthew Vokes WCOC M 1992 02:00:36 1263
27 Conor Short CNOC M 1992 02:00:44
28 Ben Stevens AIRE M 1987 02:00:47 1263
29 Jamie Parkinson DEVON M 1992 02:00:48 1263
30 Simon Gardner CLYDE M 1988 02:02:10 1259
31 Neil Kerrison SN M 1977 02:02:12 1259
32 Jevgenijs Petrovs SLOW M 1974 02:02:40 1258
33 Tim Beale SN M 1984 02:02:50 1258
34 Shane Lynch CORKO M 1979 02:05:21
35 Alex Rothman SYO M 1979 02:05:26 1251
36 Josh O'S-Hourihan UCCO M 1992 02:05:26
37 Hugh Cashell CNOC M 1983 02:08:52
38 Jonathan Albon CHIG M 1989 02:10:38 1238
39 Per Wirehn BIL M 1985 02:11:11
40 Adriaan Pelckmans TROL M 1990 02:11:31
41 Ruairi Short EUOC M 1989 02:12:48
42 Nicholas Barber CLOK M 1988 02:13:15 1232
43 Chris Heppenstall LOC M 1979 02:16:18 1224
44 Ian Webb SLOW M 1983 02:16:45 1223
45 James Hargreaves BOK M 1981 02:18:05 1219
46 Rory Matheson STAG M 1984 02:18:26 1219
47 Keith Agmen BOK M 1983 02:22:54 1207
48 Ludovic Maillard SLOW M 1988 02:24:39 1203
49 John Svanberg EBOR M 1987 02:27:02 1197
50 James Hoad DRONGO M 1992 02:32:05 1184
51 Michael Balling SLOW M 1987 02:33:19 1181
52 Jon Marsden FVO M 1974 02:33:43 1180
53 John Sammut ERYRI M 1981 02:34:13 1179
54 Alexander Moore BKO M 1992 02:35:43 1175
55 Matthew Lyle SLOW M 1988 02:40:51 1162
56 Harold Wyber CHIG M 1985 02:42:48 1158
57 Jeff Colbert SYO M 1982 03:03:26 1106
- Murray Strain INT M 1983 01:36:45
- Duncan Coombs WAOC M 1987 01:39:34
- Alasdair McLeod AIRE M 1990 01:39:58
- Duncan Birtwistle OD M 1992 01:41:41
- Jamie Stevenson FVO M 1992 01:42:10
- Peter Hodkinson NOC M 1991 01:44:10
- Alan Cherry EBOR M 1991 01:48:05
- Per Melander Often mp NTNUI M 1991 01:50:27
- Allan Bogle NWOC M 1980 01:54:45
- Tom Beasant DEE M 1990 02:04:51
- Jonathan Malley MDOC M 1992 02:21:54
- James Lyne SLOW M 1988 02:22:52
Showing results 1 - 69 of 69