Results

Achievements at
orienteering events

Welsh 6 day CROESO day 1 , 22/07/2012

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at croesomultiday.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge 9 (M55L,M60L) (length: 5.3km, climb: 220m, 19 controls)
Other courses: Badge 1 (M21E) | Badge 2 (W21E) | Badge 3 (M21L) | Badge 5 (W21L,M21S) | Badge 6 (M35S,W35L,W20E,M40S,W40L,W18E) | Badge 7 (W21S,W20L) | Badge 8 (M45L,M50L) | Badge 11 (W50L,W45L,M65L,M50S) | Badge 12 (W16A,W55L,W40S,M70L,W60L,M55S,M60S,W35S) | Badge 14 (W60S,W55S,M70S,W65S) | 15 | Badge 17 (W14A) | Badge 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge 19 (M10A,W10A) | Badge 20 (M10B,W10B) | 21 | 22 | 23 | 24


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ben Hartman INT M 1969 00:44:16 1250
2 Hazel Dean FVO F 1963 00:48:57 1219
3 Cecilia Bratt OK Orion F 1966 00:49:27
4 Kilian Imhof OL Regio Wil M 1968 00:53:48
5 Nick Howlett LOC M 1967 00:54:34 1181
6 Andy Sykes DVO M 1965 00:55:59 1172
7 Maik Kurr LG Ost M 1965 00:57:16
8 Ove Simosas OK ORIENT M 1964 00:58:27
9 José Luis Rodríguez Súnico FUNDI-O M 1969 00:59:29
10 M Carcas INT M 00:59:32
11 Christine Goulding BL F 1963 01:00:11 1144
12 Jackie Scarf EPOC F 1962 01:00:16 1143
13 Liselotte Freuler Thurgorienta F 1966 01:00:54
14 Peter Warland SOS M 1965 01:01:05 1138
15 Margaret Reynolds SBOC F 1961 01:02:01 1132
16 Ian Hughes WCH M 1963 01:02:12 1130
17 Stella Lewsley BL F 1954 01:04:18 1116
18 Alice Bedwell BOK F 1960 01:04:28 1115
19 Woo Allen BAOC F 1965 01:05:34 1108
20 Susan Skinner WCOC F 1964 01:06:02 1105
21 Andy Paterson CLYDE M 1967 01:06:03 1105
22 Ella Bowles DEVON F 1958 01:06:20 1103
23 David Dorling DFOK M 1972 01:06:52 1099
24 Juan Vila Ramiro FUNDI-O M 1970 01:06:52
25 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:06:58 1099
26 Philip Jenkins SBOC M 1966 01:07:04 1098
27 André Wirz OLG Basel M 1963 01:07:07
28 Detlef Richter LVB Leipzig M 1965 01:07:47
29 Matthias Lüdin OLG Basel M 1964 01:07:49
30 Jaana Eronen Pihkaniskat F 1963 01:08:00
31 Heather Fellbaum FVO F 1963 01:08:17 1090
32 Lesley Ross OD F 1966 01:08:19 1090
33 Jackie Chapman LOC F 1958 01:08:31 1088
34 Alistair Tinto EPOC M 1966 01:08:48 1086
35 Duncan Harris DEE M 1966 01:09:05 1084
36 John Ward NOR M 1968 01:09:41 1080
37 Janet Evans WCOC F 1961 01:10:18 1076
38 Joyce Marshall AIRE F 1960 01:10:51 1073
39 Ian Howells RAFO M 1963 01:11:22 1069
40 Geraldine Chatfield Ugly Gully F 1958 01:11:31
41 Susanna Lamminpää OK ORIENT F 1962 01:11:36
42 Geoff Keenan DEVON M 1963 01:12:54 1059
43 Anne Loever Stord Orientering F 1960 01:12:55
44 Nikolaus Adenstedt OK Gittis M 1965 01:13:10
45 Lars Loe Notodden o-lag M 1967 01:13:22
46 Jeremy Parr SWOC M 1968 01:13:24 1056
47 Simon Bevan SOC M 1965 01:14:05 1051
48 Caroline Brammer DEE F 1967 01:14:05 1051
49 Christine Jepson SO F 1958 01:14:13 1050
50 Heather Cairns LVO F 1964 01:15:20 1043
51 Tessa Stone QO F 1966 01:15:54 1039
52 Nicola Brooke WSX F 1966 01:16:22 1036
53 Martin Burkhard OLG Cordoba M 1964 01:16:36
54 Janet Adams SYO F 1963 01:16:51 1032
55 Isabelle Dermine Dauphine Orientation F 1962 01:17:26
56 Frances Cooper WAOC F 1964 01:18:07 1024
57 Matthias Boos OLV Luzern M 1965 01:18:13
58 Ruth Humbel OLG Cordoba F 1957 01:18:16
59 Renata Jirkova KOB Prostejov F 1965 01:18:46
60 Ida Syversen Røyken O-lag F 1966 01:18:51
61 Kim Leslie WCOC F 1963 01:19:08 1017
62 Mary O'Connell 3ROC F 1962 01:19:52
63 Gill Adams AIRE F 1961 01:20:21 1009
64 Lena Hermansson Göteborg Majorna OK F 1960 01:20:42
65 Nina Simosas OK ORIENT F 1965 01:20:55
66 Jeff Pakes QO M 1972 01:21:04 1004
67 Chris McLeod ESOC F 1960 01:21:40 1000
68 Daniel Roth OD M 1971 01:21:44 1000
69 David Pal WRE M 1966 01:21:53 999
70 eunice carter MWOC F 1964 01:22:43 993
71 Elaine Gillies TAY F 1964 01:23:24 989
72 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 01:24:14 983
73 Barbara Keenan DEVON F 1966 01:24:47 979
74 Sally Gilliver MDOC F 1961 01:25:16 976
75 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 01:26:04 971
76 Jane Milne BOK F 1967 01:26:22 969
77 Jon Darley GO M 1966 01:26:40 967
78 David Shipley BAOC M 1970 01:27:03 964
79 Andrew French WIM M 1965 01:27:09 964
80 Robin Stevens LOG M 1963 01:27:10 963
81 Julie Couch EPOC F 1958 01:27:18 963
82 Catherine Hill DEE F 1966 01:27:19 962
83 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:27:22 962
84 Helen Lloyd NOR F 1959 01:27:52 959
85 Greg Ehlen BAOC M 1964 01:28:08
86 Marianne Berrard CO2 Dieulefit F 1966 01:29:13
87 Maggie Hateley DEE F 1963 01:29:15 950
88 Ian Weaver DEE M 1964 01:29:46 946
89 Iain Tebbutt DRONGO M 1967 01:29:55 945
90 Helen Errington HH F 1961 01:29:57 945
91 Mark Jones LOC M 1965 01:29:58 945
92 Philippa Weir MOR F 1963 01:30:50 939
93 Pauly-D Jones DEE M 1965 01:31:29 935
94 Suzanne Harding NGOC F 1964 01:31:31 934
95 Jane Lambert SO F 1960 01:32:00 931
96 Jane Carcas INT F 1966 01:32:25 928
97 Carol Burnapp ECKO F 1967 01:32:32 928
98 Marie Roberts MDOC F 1958 01:32:35 927
99 Judith Wood PFO F 1962 01:33:45 919
100 Alison Smith TVOC F 1964 01:34:05 917
101 Ursula Williamson LEI F 1962 01:34:51 912
102 Helen Livesey LOC F 1964 01:35:01 911
103 Rachel Davis DVO F 1965 01:35:03 911
104 Debby Warren NN F 1963 01:35:46 906
105 Steve Jarvis SO M 1963 01:36:23 902
106 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:36:28 901
107 Gwen Tanner BOK F 1960 01:37:08 897
108 Susanne Maibach ULU`S REISEWELT F 1963 01:37:35
109 Rosie Wych QO F 1955 01:38:01 891
110 Adele Newall KERNO F 1961 01:38:02 891
111 Mike Tyszka IND USA M 1966 01:38:43
112 John Ellis ERYRI M 1966 01:39:16 883
113 Jürgen Schubert LVB Leipzig M 1963 01:39:59
114 Stephanie Milne BOK F 1959 01:40:04 877
115 Jörg Ulver ULU`S REISEWELT M 1970 01:40:15
116 Louise Sylva DFOK F 1964 01:40:31 874
117 Sandra Vogel MV F 1964 01:40:48 872
118 John Brewer SROC M 1964 01:40:51 872
119 Brigitte Dersch-Kollenbach SC HELSA F 1966 01:41:13
120 Isla Mathieson CLOK F 1965 01:41:44 866
121 Duncan Milne BOK M 1966 01:42:19 862
122 Figuiere Valérie Givry SO F 1967 01:43:38
123 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:44:35 847
124 Richard Jones SWOC M 1967 01:49:13 816
125 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:51:19 802
126 Carolyn Dent BOK F 1962 01:52:30 794
127 Sarah Jenkins SBOC F 1963 01:53:25 788
128 Eleanor Taylor DEVON F 1959 01:53:36 787
129 Judy Barclay FUNDI-O F 1960 01:54:09
130 Gina Ross DEE F 1959 01:54:27 781
131 Clare Lines SO F 1965 01:55:20 775
132 Sue Buxton TVOC F 1964 01:55:23 775
133 Marianne Indergand-Erni ULU`S REISEWELT F 1963 01:55:47
134 Tessa Lewis SWOC F 1965 01:55:48 772
135 Julie Webster NOC F 1964 01:57:14 762
136 Erica Pilkinton LOG F 1963 02:00:11 743
137 Helen Powell BOK F 1954 02:01:15 736
138 Gill Harrington SYO F 1958 02:01:46 732
139 Ellen Starling NGOC F 1958 02:02:00 731
140 Aileen McCarron LVO F 1965 02:08:34 687
141 Stuart Greening BAOC M 1965 02:08:57 684
142 Birgit Buhler USV TU Dresden F 1961 02:10:56
143 Nada Zavadilová OK Sparta Praha F 1954 02:12:37
144 Helen Rowlands GRAMP F 1966 02:15:58 637
145 Joy Irvine DEE F 1958 02:16:36 633
146 Caroline Potter BOK F 1962 02:22:00 597
147 Ian Milne BOK M 1961 02:27:57 557
148 Carmen Roig US St Egrève F 1957 02:33:29
149 Viktoria Herzfeld BUS F 1965 02:47:17
- Roy McGregor SROC M 1966 01:17:25
- Gabor Acs ZTC M 1971 01:29:11
- Jon Erik Kvarme Røyken O-lag M 1966 02:26:36
- Magne Loee Notodden o-lag M 1964 01:12:41
- Sarah Howes SAX F 1959 01:18:09
- Gill Lock SBOC F 1963 01:19:51
- Lucy Galloway INT F 1966 01:20:20
- Siri Klausen Ballerup OK F 1960 01:26:58
- Elaine Sutton DEE F 1967 01:36:07
- Carol Taverner WIGHTO F 1959 01:36:48
- Foxie Loxie WSX F 1959 01:46:48
- Ian Lowles WCOC M 1965 02:05:24
- Gabriella Walsh MWOC F 1967 02:06:08
- Gavin Cairns LVO M 1968 02:13:00
Showing results 1 - 163 of 163