Results

Achievements at
orienteering events

Welsh 6 day CROESO day 3 Middle Distance race, 24/07/2012

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.croesomultiday.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge 3 (M21L) (length: 3.7km, climb: 165m, 23 controls)
Other courses: Badge 1 (M21E) | Badge 2 (W21E) | Badge 5 (W21L,M21S) | Badge 6 (M35S,W35L,W20E,M40S,W40L,W18E) | Badge 7 (W21S,W20L) | Badge 8 (M45L,M50L) | Badge 9 (M55L,M60L) | Badge 11 (W50L,W45L,M65L,M50S) | Badge 12 (W16A,W55L,W40S,M70L,W60L,M55S,M60S,W35S) | Badge 14 (W60S,W55S,M70S,W65S) | 15 | Badge 17 (W14A) | Badge 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge 19 (M10A,W10A) | Badge 20 (M10B,W10B) | 21 | 22 | 23 | 24


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jack Millar LVO M 1994 00:33:46 1287
2 Riina Kuuselo OD F 1978 00:34:13 1284
3 Zachary Field SHUOC M 1995 00:35:35 1275
4 Heini Saarimäki Angelniemen Ankkuri F 1987 00:35:51
5 Stephen Reynolds SBOC M 1995 00:37:09 1264
6 Niklas Bratt OK Orion M 1967 00:38:23
7 David Peel SYO M 1966 00:38:34 1254
8 Fabian Näf OLG Cordoba M 1994 00:39:47
9 Clive Hallett BOK M 1963 00:40:12 1243
10 Yvette Baker Wellington OC F 1967 00:40:24
11 Harry Millar LVO M 1995 00:40:47 1239
12 Figuiere Romain Givry SO M 1995 00:42:00
13 John Duckworth DVO M 1966 00:42:11 1230
14 Niall McCarthy Bishopstown Orientee M 1995 00:42:15
15 Sam Mitchell SBOC M 1995 00:42:28 1228
16 Jørn Myrland Notodden o-lag M 1967 00:42:29
17 Marcel Ruppenthal OLG Chur M 1965 00:42:34
18 Callum Roberts MAROC M 1995 00:43:04 1224
19 Petter Loe Notodden o-lag M 1964 00:43:14
20 Nigel Bunn TVOC M 1964 00:44:16 1215
21 Florence Haines BOF F 1994 00:44:46 1212
22 Jon Hateley DEE M 1963 00:44:48 1212
23 Kirill Gorev GAIS M 1963 00:45:03
24 Charles Mayes CLOK M 1966 00:45:24 1208
25 Ben Beresford NOC M 1995 00:45:39 1206
26 Sanni Lepola OK ORIENT F 1990 00:45:58
27 Heidi Haapasalo Tampereen Pyrinto F 1971 00:46:13
28 Steven Linton NWOC M 1966 00:46:16 1202
29 Neil Speers DFOK M 1966 00:46:41 1199
30 Barbora Krejcikova WIT F 1985 00:46:46
31 Kath Broatch ERYRI F 1964 00:46:56 1197
32 Eoin McCullough 3ROC M 1994 00:47:48
33 Phil Scarf EPOC M 1963 00:48:05 1189
34 Alan Irving WCOC M 1967 00:48:07 1189
35 Hagen Nieke USV TU Dresden M 1963 00:48:34
36 Adrian Puntschart OLG Chur M 1962 00:48:51
37 Robert Campbell WAOC M 1966 00:48:52 1184
38 Figuiere Pascal Givry SO M 1966 00:49:50
39 Jon Brooke WSX M 1966 00:50:26 1173
40 Thomas Jaeggi OLG Biberist SO M 1967 00:50:38
41 Christoph Hutzli OL Regio Wil M 1966 00:50:55
42 Mark Purkis EUOC M 1995 00:51:34 1166
43 Peter Chapman SO M 1964 00:51:39 1165
44 Sarah Haines AIRE F 1959 00:51:42 1165
45 Iain Bell DEE M 1963 00:52:20 1161
46 Tony Burton MV M 1964 00:52:45 1158
47 Luca Nembrini C.O. AGET Lugano M 1995 00:52:56
48 Jenny Williamson ERYRI F 1983 00:53:08 1155
49 Sindre Loever Hovden Stord Orientering M 00:53:12
50 Patrick Jones SBOC M 1995 00:53:31 1152
51 Robin Galloway INT M 1966 00:53:31 1152
52 Laura Goy SYO F 1983 00:53:43 1151
53 Tobias Wolf BUS M 1965 00:54:01
54 Kitty Bray SN F 1989 00:54:02 1149
55 Rebecca Reischuk FUNDI-O F 1986 00:54:06
56 Janeta Turka TUS Karlsruhe-Rüppür F 1987 00:54:13
57 Flavia Näf OLG Cordoba F 1991 00:54:16
58 Alexander Lines SO M 1995 00:54:30 1146
59 Lindsay McMillan HOC F 1981 00:54:32 1146
60 Rasa Ivanauskaite OK Azuolas F 1979 00:54:47
61 Tim Wiegand SYO M 1967 00:55:15 1141
62 John Worth LEI M 1965 00:55:22 1140
63 Hege Holth Johannessen NTNUI F 1984 00:55:35
64 Clive Thomas MWOC M 1966 00:55:45 1137
65 Chris Turner WIM M 1963 00:56:55 1129
66 Ian Buxton TVOC M 1965 00:57:20 1127
67 Gareth Yardley GRAMP M 1966 00:57:25 1126
68 Paul Caban INT M 1964 00:57:49 1123
69 Rupert Hornby MOR M 1964 00:58:17 1120
70 Dean Field HALO M 1963 00:58:32 1118
71 James Ross COMA M 1963 00:59:49
72 Alan Hickling SAX M 1964 00:59:52 1109
73 Nick Silk SWOC M 1966 01:00:10 1107
74 Marie Krejcikova WIT F 1992 01:00:15
75 Josh Owen DEVON M 1994 01:01:18 1100
76 Annika Ridell IF Thor F 1972 01:01:32
77 Sarka Jelinkova PGP F 1991 01:01:40
78 Pam James OANS F 1966 01:02:01
79 Brendan Delaney DFO M 1963 01:02:49
80 Sarah-Jane Barrable SLOW F 1984 01:03:07 1087
81 Paul McMillan MAROC M 1964 01:03:33 1084
82 David Lawson OD M 1963 01:03:40 1083
83 David Cooper WAOC M 1963 01:04:01 1081
84 Peter Warland SOS M 1965 01:05:15 1073
85 Richard Sharp TVOC M 1964 01:05:15 1073
86 James Ian Hayward BOK M 1963 01:05:49 1069
87 Andy Rimes QO M 1963 01:06:02 1067
88 Klas Nilsson ULU`S REISEWELT M 1964 01:06:35
89 Eva Adamová Brno-Prague F 1987 01:06:36
90 Neil Simson Toohey Forest OC M 1967 01:06:42
91 Julian Warren NN M 1963 01:06:53 1062
92 Simon Errington HH M 1963 01:06:54 1061
93 Mike Long AJAX M 1962 01:08:41
94 Duncan Conway LOC M 1967 01:08:53 1048
95 Peter Kollenbach SC HELSA M 1966 01:08:56
96 Christopher Garrett DEVON M 1995 01:09:05 1047
97 Penny Bickle EBOR F 1980 01:09:22 1045
98 Zora Jelinkova PGP F 1988 01:09:36
99 Martin Bisceglia C.O. AGET Lugano M 1995 01:09:36
100 James Cunnane TVOC M 1963 01:12:17 1025
101 Simon Hayward DEVON M 1995 01:15:03 1006
102 Richard Hill DEE M 1965 01:16:03 999
103 Zdenek Precek OK Sparta Praha M 1952 01:17:16
104 Martin Skinner WCOC M 1964 01:17:22 990
105 Charles Gook BADO M 1967 01:21:37 961
106 Barry Jones SO M 1967 01:21:39 961
107 Trevor Hindle MDOC M 1964 01:22:02 958
108 Jeanne Gaudin O53 F 1983 01:22:13
109 Hana Najmanova Brno-Prague F 1985 01:23:20
110 Darren Baker DEE M 1967 01:24:45 940
111 Anna Bonafini SLOW F 1989 01:24:49 939
112 Laurent Carrie UMSCO 7709IF M 1963 01:38:32
113 Simon Maytum SAX M 1964 01:40:04 836
114 Steve Edgar LEI M 1966 01:41:13 828
115 Mathieu Carrie IND FRA M 1993 01:54:40
116 Tony Smith DEVON M 1951 02:00:20 698
117 Rob Oldfield HH M 1966 02:24:55 531
- Mark Stephens LVO M 1994 00:36:09
- Charlie Adams SYO M 1964 00:41:58
- Ian Geldof Hamok M 1995 00:48:55
- Bernard Goubau CO Pégase M 1954 00:55:50
- Charlie Jenkins SBOC M 1995 01:02:01
- Stuart Rees MWOC M 1963 01:21:06
Showing results 1 - 123 of 123