Results

Achievements at
orienteering events

SROC Colour-Coded event & Yvette Baker Trophy Heat, 21/10/2012

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.sroc.org/menu7/menu7_1/2012/index7_1.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.8km, climb: 120m, 13 controls)
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | yellow | white


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Zoe Harding INT F 1994 43:19:00 1247
2 Adam Bartlett LOC M 1997 46:46:00
3 William Rigg INT M 1996 50:18:00 1196
4 Natalie Beadle LOC F 1996 53:56:00 1170
5 Callum Pearson LUUOC M 1995 54:37:00 1165
6 Stella Lewsley BL F 1954 55:54:00 1156
7 Martyn Roome SROC M 1952 56:01:00 1155
8 Rosie Watson WCOC F 1994 60:06:00 1125
9 Philip Rutter SROC M 1996 62:33:00 1107
10 Katie Wright LOC F 1996 64:30:00 1093
11 Richard Towler LOC M 1949 64:40:00 1092
12 David Rosen SROC M 1953 64:53:00 1091
13 Laura Hindle FVO F 1998 66:11:00
14 Miriam Rosen SROC F 1949 66:16:00 1080
15 Johanna Cleary LOC F 1964 66:25:00 1079
16 Helen Ockenden EUOC F 1997 66:44:00
17 Robert Wilmore SROC M 1951 67:06:00 1074
18 Katrina Hemingway WCOC F 1996 68:00:00 1068
19 Tony Duncan WCOC M 1943 68:09:00 1067
20 Hannah Cleary-Hughes LOC F 1997 68:14:00
21 Hannah Bradley CLOK F 1995 68:34:00 1064
22 Julie Couch EPOC F 1958 68:47:00 1062
23 Margaret Mackenzie WCOC F 1960 69:38:00 1056
24 Rick Browne LOC M 1954 70:42:00 1048
25 Dave Neild LOC M 1947 72:24:00 1036
26 Tony Walker LOC M 1943 72:34:00 1035
27 Chris Lates BL M 1940 72:38:00 1034
28 Steve Telford WCOC M 1963 73:37:00 1027
29 Gerry Garvey BL M 1966 76:36:00 1006
30 Heather Wornham WCOC F 1995 77:31:00 999
31 Jenny Wren BL F 1950 77:40:00 998
32 Michael Hood SELOC M 1959 79:07:00 987
33 Brenda Rutter SROC F 1963 79:43:00 983
34 Janet Nash LOC F 1951 83:06:00 958
35 Roger Jackson WCOC M 1947 83:26:00 956
36 Tim Field LOC M 1964 85:14:00 943
37 Deb Murrell SROC F 1966 87:07:00 929
38 Debbie Watson WCOC F 1958 87:23:00 927
39 Gill Browne LOC F 1955 87:24:00 927
40 Ann Smith LOC F 1948 91:02:00 901
41 Anne Wilson AIRE F 1952 92:14:00 892
42 Philip Nichols BL M 1957 92:24:00 891
43 David Binks WAROC M 1947 92:26:00 891
44 Kate Bryant MDOC F 1953 92:43:00 889
45 Anne Burbidge WCOC F 1961 92:45:00 888
46 Joyce Woffindin WCOC F 1962 92:49:00 888
47 Joan Cumpstey BL F 1948 93:06:00 886
48 Mike Atherton LOC M 1942 93:26:00 883
49 Dick Whitworth BL M 1939 95:42:00 867
50 Andrew Gregory MDOC M 1935 96:01:00 865
51 Syd Thomas WCOC M 1952 96:06:00 864
52 Lindsey Bayles LOC F 1961 96:14:00 863
53 Raymond Pickett SROC M 1950 96:52:00 858
54 Faye Cannon IND W 1991 97:15:00
55 Norman french LOC M 1947 97:23:00 855
56 David Mawdsley MDOC M 1941 97:37:00 853
57 Malcolm McIvor DEE M 1939 97:50:00 851
58 Julie Laverock IND W 1972 98:00:00
59 Gill Mawby EBOR F 1947 101:21:00 826
60 Ian Teasdale WCOC M 1962 101:36:00
61 Judith Filmore LOC F 1958 102:42:00 816
62 Elaine Baker DEE F 1967 105:41:00 795
63 Paul Booth SELOC M 1964 105:58:00 792
64 Jan Ellis MDOC F 1948 109:54:00 764
65 Peter Howlett LOC M 1941 109:56:00 764
66 Diana Mitchell BL F 1947 110:16:00 761
67 Chris Whitby WCOC M 1965 111:01:00 756
68 Sarah Chaudhri WCOC F 1962 116:06:00 719
69 Jonathan Eaton WCOC M 1958 119:47:00 692
70 John Pullin LOC M 1949 125:45:00 649
71 Peter Marett CLOK M 1943 126:56:00 640
72 Andrew Smith LOC M 1946 128:02:00 632
73 Alan Heppenstall LOC M 1942 132:54:00 597
- Carol McNeill LOC F 1944 59:33:00
- Simon Lewis LOC M 1965 61:30:00
- Angus Dobson LOC M 1996 79:59:00
- Roger Smith LOC M 1948 88:13:00
- Bethan Mason LOC F 1984 102:52:00
- Juliet Bentley SROC F 1967 103:41:00
- Helen Neild LOC F 1947 106:51:00
- Brian Looker SROC M 1939 121:56:00
- Anita Evans BL F 1954 148:14:00
Showing results 1 - 82 of 82