Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day1, 02/08/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C25 (length: 4.875km, climb: 100m, 13 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Zuzanna Morawska Azymut 45 Gdynia W 1999 00:39:17
2 Renee Beveridge North West Orienteering Club W 1994 00:39:55
3 Michael Bättig Rose-Wislig M 1997 00:40:00
4 Dominik Tschamper OLG Stäfa M 1997 00:40:12
5 Annika Simonsen FIF Hilleroed W 1999 00:41:28
6 Laura King AIRE F 1999 00:41:38 1213
7 Alli Haavisto Turun Suunnistajat W 1999 00:41:50
8 Grace Molloy FVO F 2000 00:42:01
9 Stefanie Briggs BAOC F 1988 00:42:15 1208
10 Sarah Magnusson Linköpings OK W 1999 00:42:24
11 Rebecca Rooke SROC F 1987 00:42:58 1202
12 Jasmiina Rantala Rasti-Lukko W 1999 00:43:47
13 Emma Wilson CLYDE F 1999 00:43:59 1193
14 Tom Nichol AYROC M 1998 00:44:25 1189
15 Johanna Gustas Linköpings OK W 1999 00:44:36
16 Rachel May Sage Orienteering and Rogaining Club W 1999 00:44:37
17 Lucy Haines AIRE F 1999 00:44:50 1185
18 Johanna Sarenmark Leksands Ok W 1994 00:44:55
19 Jura Macmillan ECKO F 2000 00:44:59
20 Sara Rensgard OK Renen W 1994 00:45:37
21 Maria Laine Tampereen Pyrintö W 1994 00:45:43
22 Bethany Kippin TVOC F 2000 00:45:49
23 Hanna Mattsson IK UVEN W 1994 00:46:07
24 Marianne Daehli NTNUI W 1994 00:46:09
25 Alex Bett SN M 1997 00:46:20 1172
26 Tina Tiefenböck Naturfreunde Wien W 1999 00:46:20
27 Jasmina Gassner Naturfreunde Wien W 1999 00:46:23
28 Roderick Mansel SUFFOC M 1997 00:46:59 1168
29 Zoé Villar COSE W 1999 00:47:14
30 Rikke Larsen copenhagenO W 1980 00:47:14
31 Karin Persson Hagaby GoIF W 1994 00:47:15
32 Cerys Manning MDOC F 1986 00:48:10 1158
33 Helen Cromie GRAMP F 1984 00:48:23 1157
34 Ylvi Kastner Naturfreunde Wien W 1999 00:48:23
35 Tiina Uotila OrPo W 1994 00:48:56
36 Abigail Mason MAROC F 1999 00:49:15 1149
37 Trine Bolstad Ganddal IL W 1994 00:49:21
38 Nina Vindegaard Grønberg CopenhagenO W 1994 00:49:51
39 Laura Nicoll TAY F 1999 00:49:57 1143
40 Alina Palcau ASQ'O (AS Quetigny ' Orientation) W 1999 00:50:04
41 Jenny Virtala Pargas IF W 1999 00:50:07
42 Alice Selem Orienteering Galilei W 1999 00:50:36
43 Maja Mosslind Vandrarringen W 1999 00:50:48
44 Kathryn Barr MOR F 1999 00:51:06 1133
45 Elin Krogstad Speake Lillomarka OL W 1994 00:51:16
46 Roanne Lilley ECKO F 1999 00:51:17 1132
47 Clare Stansfield FVO F 1999 00:51:33 1129
48 Rebecca Aspin CLOK F 2000 00:51:49
49 Megan Ricketts MAROC F 1999 00:52:06 1125
50 Alice Butt SARUM F 1990 00:52:07 1124
51 Anna Algotsson OK Rodhen W 1994 00:52:24
52 Daisy Partridge SOS F 2000 00:52:48
53 Marei Lehner OLG Regensburg W 1999 00:52:53
54 Valdemar Askeljung OK Klemmingen M 1997 00:53:16
55 Ronja Hill Tumba Mälarhöjden OK W 1994 00:53:20
56 Ophelia Haas Nybro OK W 1999 00:53:38
57 Mariell Arntzen Gneist W 1994 00:53:41
58 Lindsay Robertson EUOC F 1999 00:53:45 1111
59 Zuzana Hrabánková SK Praga W 1999 00:54:15
60 Lucy Tonge BOK F 2000 00:54:15
61 Kerria Rowan SO F 1994 00:54:37 1104
62 Rachel Keith F 1999 00:55:31 1096
63 Linnea Dagsberg OK ORIEN W 1999 00:55:46
64 Ilze Bertule SALDUS OK W 1994 00:55:55
65 Katarzyna Straszewska OLG Basel W 1994 00:55:56
66 Liam Marsh SO M 1998 00:56:52 1084
67 Emily Powell DVO F 1982 00:57:04 1083
68 Anna Renolen Wing OK W 1999 00:57:08
69 Niamh Hunter WCOC F 2000 00:57:20
70 Elias Gisi SWISS O TOURS M 1997 00:57:34
71 Ilze Berga SALDUS OK W 1994 00:57:42
72 Laura Teutsch Orienteering Ottawa W 1994 00:58:01
73 Dulcie Grierson DEVON F 1999 00:58:22 1071
74 Jonna Lundbäck Järfälla OK W 1999 00:58:47
75 Eadaoin McCavana GEN W 1999 00:58:49
76 Rachel Mercer SELOC F 1986 00:58:56 1067
77 Emily Nicholson FVO F 1999 00:59:01 1067
78 Abigail Kerr LOC F 1992 00:59:19 1064
79 Diego Baratti GOLD Savosa M 1997 00:59:52
80 Ida Olsson Ärla IF W 1994 00:59:53
81 Emer Perkins BOC W 1999 00:59:54
82 Ursina Caluori OLC Kapreolo W 1994 00:59:59
83 Carys James SMOC F 1993 01:00:21 1056
84 Alison Etherden SELOC F 1983 01:00:27 1055
85 Catherine Hemingway WAOC F 1999 01:00:31 1055
86 Tim Steck OLK Fricktal M 1997 01:00:46
87 Linda Rezzonico GOLD Savosa W 1999 01:00:48
88 Eija Ihanainen Saarijärven Pullistus W 1994 01:00:54
89 Stephen Elkington OD M 1997 01:01:04 1050
90 Imogen Wilson LEI F 2000 01:01:04
91 Miles Gilleard AIRE M 1998 01:01:11 1049
92 Siobhan Lock SBOC F 1999 01:01:15 1048
93 Minna Ristimäki Helsingin Suunnistajat W 1994 01:01:19
94 Clodagh Moran 3ROC W 1999 01:01:38
95 Bertie Harrington DFOK M 1998 01:01:56 1042
96 Leonie Brown LOK F 1982 01:02:06 1041
97 Simona Ivanova BEGUN W 1999 01:02:07
98 Annie Andonova GO F 1988 01:02:10 1040
99 Heather Hale GRAMP F 1991 01:02:50 1035
100 Saskia Warren NN F 2000 01:03:15
101 Charlotte Daniel BOK F 1982 01:03:16 1031
102 Sofie Andersen BOK F 1999 01:03:21 1030
103 Janni Axelson Sävedalens AIK W 1994 01:03:40
104 Megan Bartlett LOC F 2000 01:03:40
105 Shane Muggeridge HAVOC M 1998 01:03:51 1026
106 Adam Watson NGOC M 1997 01:04:03 1024
107 Liz Heaton LEI F 1981 01:04:12 1023
108 Helen Bickle WAOC F 1982 01:04:21 1021
109 Julie Roll Tornqvist Fana IL W 1999 01:04:24
110 Sarah O'Neil ESOC W 1994 01:04:30
111 Giuliano Balmelli GOLD Savosa M 1997 01:05:08
112 Lea Keller OLG Staefa W 1994 01:05:09
113 Marit Anita Schmid OL Trollelg W 1994 01:05:12
114 Hedvig K. Malde IL Gular W 1999 01:06:04
115 Millie Stagg BOK F 2000 01:06:06
116 Monica Meum Johansen OK Moss W 1994 01:06:19
117 Megan Harrison EPOC F 1999 01:06:54 1000
118 Alana Wright CLOK F 1992 01:07:11 998
119 Ellie Bales POTOC F 2000 01:07:23
120 Christine Smith SLOW F 1984 01:07:48 993
121 Sian Fryer Unattached W 1994 01:07:57
122 Fiona Newby LOC F 2000 01:08:13
123 Runa Almeland Fana IL W 1999 01:08:17
124 Samantha Martin SLOW F 1992 01:08:27 987
125 Anna Barber LEI F 2000 01:09:03
126 Olwen Rowlands BOK F 1987 01:09:07 982
127 Sofie Mathiasen Silkeborg OK W 1994 01:10:15
128 Emilia Svärm OK GISLE W 1994 01:10:24
129 Emma Cochrane SLOW F 1984 01:10:49 968
130 Naomi Lang GRAMP F 2000 01:11:26
131 Ingelinn Molvik Gneist IL W 1994 01:11:39
132 Linnea Nilsson Nyköpings OK W 1999 01:11:41
133 Alice Heliou Unattached W 1994 01:12:05
134 Rowena Johnson BOK F 1993 01:12:58 949
135 Alexandra Forss Ärla IF W 1994 01:13:09
136 Ben Warland SOS M 1998 01:13:24 945
137 Melinda Ymsén OK Pan-Kristianstad W 1994 01:13:24
138 Yasmin Field HALO F 1999 01:14:13 938
139 Elena Marti FUNDI-O W 1999 01:15:12
140 Charlotte Eide Gjø-Vard OL W 1999 01:16:16
141 Raphaëlle Suard DRONGO W 1994 01:17:51
142 Emma Miléus Linköpings OK W 1994 01:18:05
143 Helen Elmes DEE F 1994 01:18:37 900
144 Ingrid Fossum Rye Asker SK W 1994 01:19:17
145 Rachel McTurk HAVOC F 1988 01:19:55 890
146 Kirsti Einum Tydal IL W 1994 01:20:05
147 Julia Derungs Fanclub Hubmann W 1994 01:20:24
148 Marieke Addiers Omega W 1994 01:20:53
149 Gemma Ventura Mustienes COB W 1994 01:21:02
150 Rachel Collins DFOK F 1993 01:21:06 880
151 Emma-Karin Rehnman Vandrarringen Västerås W 1999 01:21:26
152 Anne Mathilde Knudsen GNEIST W 1999 01:21:57
153 Léna Guiheneuf QUIMPER ORIENTATION W 1999 01:22:39
154 Lauren Zweifel OLV Baselland W 1994 01:22:52
155 Emilie Pogu Scapa Nancy orientation W 1994 01:22:57
156 Jessica Parker WRE F 2000 01:23:16
157 Fiona Tam SLOW F 1989 01:23:17 861
158 Norah O'Brien CorkO W 1999 01:23:57
159 Elena Parisi GOLD Savosa W 1999 01:24:11
160 Ida Hegreberg Bodø orientering W 1994 01:25:34
161 Emma Corengia GOLD Savosa W 1999 01:25:53
162 Eleonora De Favari PPN Polisportiva Punto Nord W 1999 01:26:16
163 Elizabeth Gardner STAG F 1987 01:26:36 832
164 Sophie Pruzina LVO F 1999 01:28:03 819
165 Sophie Kingdom SO F 1999 01:28:05 819
166 Yaelle Boissier VSAO W 1999 01:29:53
167 Jenny Lewis SWOC F 1999 01:30:04 802
168 Kieran Marsh EBOR M 1997 01:37:48 737
169 William Gale DVO M 1997 01:45:03 678
170 Samantha Franks SUFFOC F 1982 01:47:23 657
171 Clelia Filesi Orienteering Galilei W 1999 01:47:25
172 Janine Greine TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 1994 01:48:48
173 Judith Anderson GRAMP F 1993 01:50:27 630
174 Rory Maclean Bay Area OC M 1997 01:54:04
175 Nerea Madoz de Vidal FUNDI-O W 1999 01:55:42
176 Kirsty Smith AYROC F 2000 01:56:52
177 Stephanie Mulder Rand Orienteering Club W 1994 02:02:36
178 Lucy Camlin Unattached W 1994 02:03:36
179 Victoria Parkes HH F 1989 02:05:30 504
180 Lynsey Boyd STAG F 1989 02:06:29 496
- Brage Loever Hovden Stord Orientering M 1997 01:21:30
- Helena Persson Centrum OK W 1980 01:29:25
- Hanna Pietsch NF Vienna W 1994 01:37:48
- Egil Knudsen GNEIST M 1997 01:46:42
- Clare Woods WAOC F 1988 01:55:54
- Silvia Favia Orienteering Galilei W 1999 01:57:31
Showing results 1 - 186 of 186