Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day1, 02/08/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C27 (length: 5.25km, climb: 105m, 17 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Anders Håkansson OK Orion M 1970 00:39:16
2 Martin Ward SYO M 1967 00:39:45 1256
3 Mats Lundbäck Järfälla OK M 1970 00:40:12
4 Magnus Ericsson Växjö OK M 1970 00:40:40
5 Panu Hyvönen SK Uranus M 1970 00:40:53
6 Risto Karjalainen Liperin Taimi Suunnistus M 1970 00:41:54
7 Christian Wehrli SWISS O TOURS M 1970 00:42:08
8 Liam Corner MDOC M 1970 00:44:45 1223
9 Hugh Potter NATO M 1967 00:45:24 1218
10 Nick Howlett LOC M 1967 00:45:35 1217
11 Lars Munktved Copenhagen-O M 1970 00:45:43
12 Kell Sønnichsen OK Pan Aarhus M 1970 00:45:46
13 Charlotte Lindkvist Leksands OK W 1965 00:47:20
14 Paul Murgatroyd LOG M 1967 00:47:41 1202
15 Cornelia Müller RAND ORIENTEERING CLUB W 1965 00:48:10
16 Jussi Heikkinen Essu M 1970 00:48:34
17 Irena Morawska Azymut 45 Gdynia W 1965 00:49:13
18 Hannu Arki TuMe M 1960 00:49:27
19 Tommy Johansson Stångenäs AIS M 1970 00:49:29
20 Jon O'Donnell SLOW M 1970 00:50:05 1185
21 Mark Wood ESOC M 1968 00:50:09 1184
22 Per Edström Härnösands OK M 1970 00:50:46
23 Ian Wilson LEI M 1966 00:50:49 1180
24 Tom Johannessen Gneist M 1970 00:50:51
25 Stefan Hess RAND ORIENTEERING CLUB M 1970 00:50:58
26 Agneta Eriksson Uddevalla OK W 1965 00:51:19
27 Brigitte Howald The Woodchucks W 1965 00:52:04
28 Aki Nalli KNOBOC M 1970 00:52:18
29 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK W 1965 00:52:19
30 Gert Lexen SZ Wiesbaden M 1970 00:52:24
31 Neil Pollitt RSOC M 1970 00:52:45 1167
32 Alison Cunningham ESOC F 1963 00:52:51 1166
33 Hazel Dean FVO F 1963 00:53:15 1163
34 Christine Gjermo Østmarka OK W 1965 00:53:29
35 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK W 1965 00:53:39
36 Lene Kinneberg Raumar Orientering W 1965 00:54:12
37 Urban Ståhl Sundbybergs IK M 1970 00:54:16
38 Carey Nazzer Taranaki W 1960 00:54:16
39 Daniel Althaus Swiss O Tours M 1970 00:54:18
40 Toril Hallan Lillomarka o-lag W 1965 00:54:24
41 Nick Martin CLOK M 1970 00:54:26 1156
42 Isabelle Hellmüller OLG St.Gallen Appenzell W 1965 00:54:34
43 Per Ivar Skinderhaug Wing OK M 1970 00:54:38
44 Rebekah Beadle LOC F 1963 00:54:40 1154
45 Woo Allen BAOC F 1965 00:54:44 1154
46 Martyn Broadest AIRE M 1970 00:54:47 1153
47 Susan Skinner WCOC F 1964 00:55:25 1149
48 Ingela Andersson Lunds OK W 1965 00:55:26
49 Marita Väärälä Ounasvaaran Hiihtoseura W 1965 00:55:56
50 James Laird INVOC M 1968 00:55:59 1145
51 Anja-Riitta Hokajärvi Pihkaniskat W 1965 00:56:10
52 Katarina Bengtsson Langhundra IF W 1965 00:56:13
53 Jake Gilmore KNOBOC M 1966 00:56:22 1142
54 Andy Paterson CLYDE M 1967 00:56:24 1142
55 Jarkko Puranen Tampereen Pyrintö M 1970 00:56:43
56 Charlotta Askeljung OK Klemmingen W 1965 00:56:43
57 Jolanda Wehrli SWISS O TOURS W 1965 00:57:10
58 Steve Chafer LEI M 1967 00:57:14 1136
59 Ann Haley INT F 1964 00:57:22 1135
60 Francine Repond Sauty Care-Vevey Orientation W 1960 00:57:35
61 Thomas Callery WATO M 1970 00:57:41
62 Fritz Rothacher OL Zimmerberg M 1965 00:57:46
63 Priska Curiger OLC Kapreolo W 1965 00:57:46
64 Maritta Kymäläinen Tampereen Pyrintö W 1965 00:57:51
65 Mark Hardy LEI M 1967 00:57:54 1131
66 Raili Hokajärvi SK Pohjantähti W 1965 00:57:55
67 Priska Gautschi SWISS O TOURS W 1965 00:58:02
68 Silvia Frey The Woodchucks W 1960 00:58:05
69 Margaret Reynolds SBOC F 1961 00:58:10 1129
70 Valérie Berger-Capbern TOAC Orientation W 1965 00:58:12
71 Johanna Cleary LOC F 1964 00:58:27 1127
72 Karin Swärd Lindberg Vandrarringen W 1965 00:58:40
73 Jane Ackland INT F 1964 00:58:48 1125
74 Guri Alm HTF W 1965 00:59:06
75 Martin Attinger OL Zimmerberg M 1970 00:59:09
76 Roy McGregor SROC M 1966 00:59:11 1122
77 Sirpa Suhonen Kuopion Suunnistajat W 1965 00:59:35
78 Liz Phillips OD F 1964 00:59:39 1119
79 Phil Marsland SLOW M 1970 00:59:53
80 Heather Cairns LVO F 1964 00:59:54 1117
81 John Ward NOR M 1968 01:00:10 1116
82 Teppo Salmia TARPIAN SUUNTA M 1970 01:00:17
83 Iain Phillips LEI M 1967 01:00:39 1113
84 Heather Fellbaum FVO F 1963 01:00:44 1112
85 Helena Pepa Hagaby GoIF W 1965 01:01:12
86 Duncan Bayliss WRE M 1967 01:01:16 1108
87 David Pilling BOK M 1966 01:01:29 1107
88 Sonja Haas Nybro OK W 1965 01:01:29
89 Eva Svanberg Järfälla OK W 1965 01:01:54
90 Nigel Owens SYO M 1966 01:02:08 1102
91 Louise Longhurst FVO F 1964 01:02:39 1098
92 Isabelle Dermine Dauphiné O W 1965 01:02:41
93 Galina Kornilova free format W 1965 01:02:48
94 Ingrid Sandvoll GNEIST W 1965 01:02:57
95 Andreas Fuhrer OLG Stäfa M 1970 01:03:06
96 Riccardo Maddalena O-92/GOV M 1970 01:03:12
97 Anders Sundelin OK Orion M 1970 01:03:15
98 Philip Jenkins SBOC M 1966 01:03:25 1093
99 Sabine Schweiger YOA W 1965 01:03:25
100 Jackie Butt SARUM F 1963 01:03:27 1093
101 Iain Bell SN M 1965 01:03:29 1092
102 Lena Nilsson OK Linné W 1965 01:03:31
103 Christine Goulding BL F 1963 01:03:34 1092
104 Maritta Nurmi VaaSu W 1965 01:03:41
105 Kari Vainio TuMe M 1960 01:04:00
106 Roger Letter OLC Kapreolo M 1970 01:04:17
107 Per Magnusson Linköpings OK M 1970 01:05:26
108 Jørgen Nilsen Sandnes IL M 1970 01:05:45
109 Stefan Ruch Swiss O Tours M 1970 01:05:49
110 Adele Newall KERNO F 1961 01:05:57 1075
111 Liisa Rihko-Struckmann Braunschweiger MTV W 1965 01:06:01
112 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 01:06:14 1073
113 Matt White LEI M 1967 01:06:49 1069
114 Jaana Eronen Pihkaniskat W 1965 01:06:54
115 Alison Smith TVOC F 1964 01:06:57 1068
116 Janet Adams SYO F 1963 01:07:00 1068
117 Kate Brett BAOC F 1965 01:07:05 1068
118 Duncan Milne BOK M 1966 01:07:14 1067
119 Cornelia Rossberg USG Chemnitz W 1965 01:07:18
120 Lindsey King AIRE F 1962 01:07:42 1063
121 Susan Harding SROC F 1962 01:08:18 1060
122 Marit Lundanes Emblem IL W 1965 01:08:19
123 Richard Leake LEI M 1966 01:08:34 1058
124 Helen Errington HH F 1961 01:08:53 1056
125 Kristin Beecroft RMOC W 1965 01:09:07
126 Caroline Mackenzie CLOK F 1963 01:09:12 1054
127 Adrian Bailey HOC M 1966 01:09:19 1053
128 Guy Lidbury HAVOC M 1969 01:09:33 1051
129 Darren Welch BOF M 1968 01:09:36 1051
130 Anne-Katrin Klar OLF Mainz W 1965 01:09:37
131 Carolyn McLeod GRAMP F 1964 01:09:57 1048
132 Barbara Lehmann OLG Hondrich W 1965 01:10:06
133 Liv Sylvi Meyer GNEIST W 1965 01:10:11
134 Stephen Harrison Bay Area Orienteering Club M 1965 01:10:25
135 Elaine Gillies TAY F 1964 01:10:31 1044
136 Iain Tebbutt DRONGO M 1967 01:10:58 1041
137 Velga Zalaiskalna mona W 1965 01:11:03
138 Andrew Macpherson CLYDE M 1967 01:11:07 1040
139 Gill Lock SBOC F 1963 01:11:25 1038
140 Finlay Ross ESOC M 1966 01:11:34 1037
141 Caroline Gregson DEE F 1964 01:11:54 1034
142 Susan Crickmore SO F 1962 01:12:02 1033
143 Denise Wright MAROC F 1965 01:12:02 1033
144 Eija Sulavuori TuMe W 1965 01:12:09
145 Susanne Wenk ULU'S REISEWELT W 1965 01:12:13
146 Lindsey Bayles LOC F 1961 01:12:15 1032
147 Sal Chaffey DVO F 1965 01:12:18 1032
148 Barbara Bryant New England Orienteering Club W 1965 01:12:34
149 Barry Olds KERNO M 1953 01:12:45 1028
150 Joanne Taylor SROC F 1963 01:12:47 1028
151 Gabi Shanahan BAOC F 1961 01:13:21 1024
152 Fiona Clough BKO F 1962 01:13:22 1024
153 Sian Calow DEE F 1961 01:13:52 1020
154 Birgit Spangenberg OLG Regensburg W 1965 01:14:17
155 Ian Shread INVOC M 1968 01:14:22 1017
156 Frances Getliff MAROC F 1963 01:14:57 1013
157 Sylvie Basset BASDEL OK W 1965 01:15:03
158 Stuart Graham SOLWAY M 1968 01:15:09 1011
159 Ellen_Christine Koren Aas-NMBU Orientering W 1965 01:15:18
160 Csaba Tiszttarto DVOA M 1970 01:15:46
161 Barbara Hugelshofer Rose-Wislig W 1965 01:15:47
162 Markus Luethi OLG Biberist SO M 1970 01:16:08
163 Judith Wood PFO F 1962 01:16:10 1004
164 Julia Laverack WAROC F 1962 01:16:18 1003
165 Petteri Hirvonen TuMe M 1965 01:16:27
166 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:16:31 1003
167 Susi Rutz OLG Pfäffikon W 1965 01:16:38
168 Derek Maclean Bay Area OC M 1970 01:16:49
169 Jim Mailer ECKO M 1966 01:17:09 998
170 Martin Wenk ULU'S REISEWELT M 1970 01:17:56
171 Britt Karlsen Askøy orienteringslag W 1965 01:18:08
172 Tessa Lewis SWOC F 1965 01:19:02 985
173 Åsa Rydell Leksands Ok W 1965 01:19:31
174 Fiona Downie TAY F 1962 01:20:36 974
175 Paul Coutts MOR M 1968 01:20:37 974
176 Jill Emmerson OD F 1964 01:20:42 974
177 Cristina Elli PPN Polisportiva Punto Nord W 1965 01:20:55
178 Ellis Byrgiel Sommer OK Øst Birkerød W 1945 01:21:02
179 eunice carter MWOC F 1964 01:21:03 971
180 Rod Harrington DFOK M 1966 01:21:04 971
181 Kristine Fritz OL Team Filder W 1965 01:21:37
182 Kirsten Moller Søllerød OK W 1965 01:21:48
183 Susanne Maibach ULU'S REISEWELT W 1965 01:22:38
184 Daiga Rigava Alnis W 1965 01:23:37
185 Debby Warren NN F 1963 01:23:48 952
186 Dorthe Munktved Copenhagen-O W 1965 01:24:02
187 Stephanie Pruzina LVO F 1965 01:24:51 944
188 Vladimir Geldof ASUB M 1970 01:24:55
189 Andrea Schiwy Australopers W 1965 01:25:14
190 Petia Dimitrova Brown Team W 1960 01:25:24
191 Monika Krejcikova WIT W 1965 01:25:38
192 Dhankumar Thapa Magar BAOC M 1970 01:25:43
193 Rachel Scott GRAMP F 1965 01:26:23 933
194 Genevieve Webb Dunedin Orienteering Club W 1965 01:26:33
195 Simon Gale DVO M 1970 01:26:51 930
196 Miluse Prochazkova OK Dobrichovice W 1955 01:26:57
197 Christian Jochem OLC KAPREOLO M 1970 01:27:05
198 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:27:38 924
199 Ethna Cavanagh FAABORG OK W 1965 01:27:42
200 Jane Cherry AYROC F 1962 01:28:39 917
201 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:29:31 911
202 Anders Holmqvist Snättringe M 1970 01:29:36
203 Aileen McCarron LVO F 1965 01:31:52 894
204 Kristina Spångberg Lunds OK W 1965 01:32:16
205 Helen Rollins CCR ROMA W 1965 01:32:24
206 Janet Walton INVOC F 1964 01:33:32 883
207 Gavin Cairns LVO M 1968 01:33:49 881
208 Gilly Kirkwood INVOC F 1962 01:35:20 870
209 Penny Marsh SO F 1963 01:36:30 862
210 Andrew Houlden HALO M 1970 01:36:31 862
211 Julie Murphy LVO F 1963 01:38:27 848
212 Clare Lines SO F 1965 01:38:40 848
213 Deborah Goodwin WCOC F 1961 01:39:27 842
214 Carolyn Dent BOK F 1962 01:40:33 833
215 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:41:05 830
216 John Leddy BOK M 1969 01:41:21 828
217 Ingrid Tveite ÅS-NMBU ORIENTERING W 1965 01:42:43
218 Helen Livesey LOC F 1964 01:42:46 818
219 Eeva Lehtola-Hirvonen TuMe W 1960 01:43:01
220 James Morris BOK M 1970 01:44:15 807
221 Janet Evans WCOC F 1961 01:44:39 804
222 Laurence Champigny ACA W 1965 01:47:24
223 Nora Perkins BOC W 1965 01:50:17
224 Lai Kuen Candy Chui AOC W 1960 01:52:11
225 Elizabeth Hamer-Davies MDOC F 1965 02:00:59 693
226 Matthew Clark Unattached M 1970 02:01:00
227 Irene Petersen SLOW F 1965 02:22:54 539
228 Bridget Khursheed RR F 1965 02:29:25 494
- David Aspin CLOK M 1969 00:51:20
- Jonathan Molloy FVO M 1968 01:03:26
- Carmen Brandt-Schmorleiz Hansa Simmerath W 1965 02:02:10
Showing results 1 - 231 of 231