Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day1, 02/08/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C29 (length: 5.625km, climb: 115m, 18 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ralph Street M 1995 00:34:28
2 Alasdair McLeod AIRE M 1990 00:34:48 1329
3 Ethan Childs M 1995 00:41:13
4 Cecilia Bratt OK Orion W 1970 00:41:30
5 Suciu Simion Team Romania M 1995 00:43:28
6 Claire Ward M 1995 00:43:50
7 Tapio Ristimäki Helsingin Suunnistajat M 1980 00:44:50
8 WOC 23 D1_M20S M 1995 00:46:15
9 Ciobanu Roman M 1995 00:46:29
10 Lina Berggren Tullinge SK W 1970 00:46:54
11 Ian Finlayson New England Orienteering Club M 1975 00:48:40
12 Kirsi Boström Lynx W 1970 00:48:58
13 Marquita Gelderman North West Orienteering Club W 1970 00:49:43
14 Walter Clark ESOC M 1976 00:50:15 1223
15 Alexandra Jospe M 1995 00:50:16
16 Virpi Remahl Lahden Suunnistajat 37 W 1970 00:51:16
17 Anna-Karin Schmutz Leksands OK W 1970 00:51:30
18 Maris Cipens SALDUS OK M 1980 00:51:51
19 Jonas Holmgren VB OL M 1975 00:51:52
20 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 00:53:26 1200
21 David Sloan TAY M 1972 00:53:48 1198
22 Lenka Kamenicka OSN - Nove Mesto na Morave W 1970 00:53:48
23 Alistair Hindle ESOC M 1972 00:54:02 1196
24 Elin Kracht Copenhagen Police W 1970 00:54:02
25 Magnus Struckmann Braunschweiger MTV M 1995 00:54:12
26 Lesley Ross OD F 1966 00:54:23 1194
27 Johan Swartz OK Orion M 1975 00:54:46
28 Kristin Hall NEOC W 1970 00:55:13
29 Brigitte Grob ULU'S REISEWELT W 1970 00:55:17
30 Carina Svensson Bredaryds SOK W 1970 00:55:20
31 Mika Ilomäki Koovee M 1975 00:55:51
32 Graham Padget Unattached M 1975 00:56:02
33 Barbara Adenstedt Orienteering Klosterneuburg W 1970 00:56:08
34 Annika Ericsson Växjö OK W 1970 00:56:17
35 Madeleine Limpar Attunda OK W 1970 00:56:19
36 Ann Roller järfälla OK W 1970 00:56:27
37 Vitaly Kantsevich Omega M 1975 00:56:36
38 Sarah Dunn MAROC F 1968 00:56:48 1177
39 Eva Zehnder-Gilgen SWISS O TOURS W 1970 00:56:49
40 Graeme Ross INT M 1973 00:56:51 1176
41 Regula Gygax OLG Biberist SO W 1970 00:57:04
42 Tuula Haverinen Kajaanin Suunnistajat W 1970 00:57:12
43 Jenny Peel SYO F 1968 00:57:32 1172
44 WOC 19 D1_M20S M 1995 00:57:42
45 Stephen Reynolds SBOC M 1995 00:57:43 1171
46 Helena Haakana Pihkaniskat W 1965 00:58:20
47 Helen Skoog Kils OK W 1970 00:58:44
48 Una May 3ROC W 1970 00:59:13
49 Ingrid Adenstedt Orienteering Klosterneuburg W 1970 00:59:22
50 Ross MacLagan SN M 1974 00:59:38 1158
51 Susan Blackwood INVOC F 1967 00:59:50 1157
52 Frank Popham KFO M 1973 01:00:05 1156
53 Aleksandrs Ivanovs OD M 1980 01:00:08 1155
54 Sheralee Bailey DFOK F 1970 01:00:13 1155
55 Lise Christensen IF Viking W 1970 01:00:21
56 Kathleen Inch FVO F 1968 01:00:25 1153
57 Doug Flint FVO M 1965 01:00:34 1152
58 Sam Wood BOF M 1995 01:00:40 1151
59 Brian Fletcher QO M 1972 01:00:42 1151
60 Helena Nolan ESOC F 1966 01:01:02 1149
61 Fabian Janischowsky OLG Regensburg M 1995 01:01:21
62 Marianne Pettersson Sodertalje-Nykvarn Orienteering W 1970 01:01:24
63 Petteri Haikola Kajaanin Suunnistajat M 1975 01:01:28
64 Anne-Marie Wigle Södertälje-Nykvarn Orientering W 1970 01:01:32
65 Alistair Duguid TAY M 1975 01:01:36 1145
66 Jan Boeckx Omega M 1980 01:01:38
67 Claudia Bonek Naturfreunde Wien W 1970 01:01:40
68 Brigitte Tschamper OLG Stäfa W 1970 01:01:57
69 Pia Gustås OK Linné W 1970 01:02:00
70 Odin Linga IL Gular M 1995 01:02:02
71 Simon Branford WIM M 1979 01:02:40 1137
72 Melanie Slade SN F 1968 01:03:22 1132
73 Steven Breeze WCOC M 1971 01:03:23 1132
74 Christophe Pige NGOC M 1971 01:03:23 1132
75 David Dorling DFOK M 1972 01:03:24 1132
76 Peter Kollenbach SC Helsa M 1965 01:03:39
77 Lucy Wiegand SYO F 1968 01:03:51 1129
78 Ben Finch FVO M 1976 01:03:53 1129
79 Berit Gummus IFK Mora ok W 1970 01:03:58
80 Sue Bett SN F 1967 01:04:01 1128
81 Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:04:35 1124
82 Barbara Keenan DEVON F 1966 01:05:02 1121
83 Lotta Haavisto Turun Suunnistajat W 1970 01:05:16
84 Manuela Hlosta Naturfreunde Wien W 1970 01:05:25
85 Eva Schlatter OLC Kapreolo W 1970 01:05:32
86 Katja Gassner Naturfreunde Wien W 1970 01:05:36
87 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:05:42 1116
88 Rona Molloy FVO F 1968 01:05:58 1115
89 Evan Barlow SLOW M 1975 01:06:01 1115
90 Thomas Banfi GOLD Savosa M 1975 01:06:01
91 Julie Ferris LEI F 1967 01:06:03 1115
92 Mattia Beltraminelli TOLL - UTOE M 1980 01:06:18
93 Jamie Cunningham ESOC M 1996 01:06:40 1110
94 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 01:06:48 1109
95 Nicola Miller WIM F 1966 01:06:54 1109
96 Lucy Galloway INT F 1966 01:07:02 1108
97 Graham Brew Bay Area Orienteering Club M 1975 01:07:17
98 Fredrik Huldt Tumba-Mälarhöjden OK M 1975 01:07:23
99 Richard Jackson DEVON M 1977 01:07:32 1104
100 Lee Beavers AIRE M 1979 01:08:16 1099
101 Neill Wates DFOK M 1974 01:08:17 1099
102 Cathy Tilbrook FVO F 1967 01:08:22 1098
103 Sandra Simonsen FIF Hilleroed W 1970 01:08:26
104 Matthew Grant SN M 1973 01:08:31 1097
105 Josie Stansfield FVO F 1969 01:08:38 1096
106 Jone Sæbbø Stavanger OK M 1975 01:08:49
107 Diane Jacks WRE F 1968 01:09:21 1091
108 Dan Gallagher BAOC M 1980 01:09:29
109 Anu Gretschel KAJAANIN SUUNNISTAJAT W 1970 01:10:02
110 Craig Purchase QO M 1979 01:10:12 1085
111 Johanna Purrer Ramstein OLG BASEL/OLV BASELLAND W 1970 01:10:24
112 WOC 14 D1_M20S M 1995 01:10:39
113 Susanne Schmid Fanclub Hubmann W 1970 01:10:40
114 Lenka Myslivcova SHK Hradec Kralove W 1970 01:10:57
115 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:10:59 1080
116 Lena Wey ULU'S REISEWELT W 1970 01:11:08
117 Milena Grifoni OLG Regensburg W 1970 01:11:56
118 Evonne Strand OK Linne W 1970 01:12:30
119 Gabriella Walsh MWOC F 1967 01:12:38 1068
120 Ali Basol Istanbul Orienteering Club M 1980 01:12:47
121 Guni Palme Orienteering Klosterneuburg W 1970 01:12:52
122 Benjamin Brooker SO M 1979 01:12:53 1067
123 Neil Carter SUFFOC M 1977 01:12:58 1067
124 Sean Pickering DEE M 1995 01:13:04 1066
125 Thomas Harper BOF M 1975 01:13:25 1064
126 David Harrison EPOC M 1971 01:14:06 1060
127 Lars Klode Herning OK M 1975 01:14:06
128 Régis Baillet Quimper Orientation M 1975 01:14:16
129 Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:14:23 1058
130 Matteo Cazzaniga PPN Polisportiva Punto Nord M 1980 01:14:39
131 Karen Crawford BOK F 1969 01:14:43 1055
132 Maire Convery HH F 1967 01:14:45 1055
133 WOC 18 D1_M20S M 1995 01:14:48
134 Mark Grant FVO M 1975 01:14:50
135 Mietta Groeneveld (THOC) The Hague Orienteering Club W 1970 01:15:14
136 Ondrej Cernin OLG Sauliamt M 1995 01:15:49
137 Cyrille Guiheneuf QUIMPER ORIENTATION M 1975 01:15:56
138 Elizabeth Barr MOR F 1967 01:16:52 1040
139 Judith Hughes WCH F 1966 01:17:14 1038
140 Rik Van Bruggen Trol Belgium M 1975 01:17:56
141 Camilla Jakobsson Centrum OK W 1970 01:18:05
142 Ianka Petrova Evans POTOC F 1967 01:18:20 1030
143 Rachel Wilson CLYDE F 1966 01:18:43 1027
144 Helen Rowlands GRAMP F 1966 01:19:02 1025
145 Suzy Larsson OK Skogshjortarna W 1970 01:19:38
146 Ya Min Lin M 1995 01:19:54
147 Karin Knecht OLV Luzern W 1965 01:19:58
148 Erika Fältman Leksands OK W 1970 01:20:13
149 WOC 24 D1_M20S M 1995 01:20:17
150 Paul Watson MDOC M 1974 01:20:27 1015
151 Brigitte Dersch-Kollenbach SC Helsa W 1970 01:20:47
152 Karen French WIM F 1967 01:20:53 1012
153 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 01:21:03 1011
154 Alistair Dabbs BAOC M 1975 01:21:03
155 Alexandra Coelho GD4C&COC W 1970 01:21:49
156 William Kaminger Orienteering Klosterneuburg M 1995 01:21:49
157 Elaine Sutton DEE F 1967 01:23:27 995
158 Carlos Lobo COALA M 1975 01:23:29
159 Barbara Kastner Naturfreunde Wien W 1970 01:23:33
160 Robert Shenton BAOC M 1972 01:23:44 993
161 Padam Darlami BAOC M 1980 01:24:06
162 Michael Suwald OLG Cordoba M 1975 01:25:38
163 Nick Shanahan BAOC M 1972 01:25:47 979
164 Katleen Van de Moortel OMEGA W 1970 01:26:00
165 Clare Claxton BOF F 1960 01:26:20 976
166 Antony Schofield MV M 1961 01:26:28 975
167 Gemma Solé Boronat Montsant Orientació (Catalunya) W 1970 01:27:05
168 Catherine Hill DEE F 1966 01:27:32 967
169 Andrea Silier Järfälla OK W 1970 01:28:04
170 Carolyn Rigby CLOK F 1966 01:28:23 961
171 Melanie Nicoll TAY F 1968 01:28:58 957
172 Jane McCann MDOC F 1966 01:29:03 956
173 Tim Smith SLOW M 1979 01:29:37 952
174 Alistair Lovegrove SN M 1972 01:30:16 948
175 Outi Aikio SK Pohjantähti W 1970 01:30:23
176 Ingrid Kaminger Orienteering Klosterneuburg W 1970 01:30:29
177 Jason Falconer WSX M 1971 01:30:35 946
178 Andrew Burke BAOC M 1975 01:30:55
179 Annemieke Silk SWOC F 1967 01:31:45 937
180 Simon Firth ESOC M 1974 01:32:16 934
181 Nathalie Rauturier GO78 W 1970 01:32:58
182 David McGhee Bennelong Northside Orienteers M 1975 01:33:00
183 Stephanie Maclean Bay Area OC W 1970 01:33:04
184 Monique Welten OLV LUZERN W 1970 01:33:22
185 Martin Schwarz TGV Horn M 1975 01:38:08
186 Jane Anderson TAY F 1966 01:38:20 892
187 Sarah Louise Francis SN F 1968 01:38:57 888
188 Marianne Reusch Heming orientering W 1970 01:39:43
189 Lisa Methven BKO F 1969 01:40:34 876
190 Margarita Todorova Brown Team W 1970 01:42:50
191 James Turton IND M 1995 01:43:16
192 Alison Reynolds DEVON F 1966 01:46:28 835
193 Eva Tloustova OK Sparta Praha W 1970 01:49:58
194 Leon Ricketts AIRE M 1976 01:52:12 794
195 Rachel Provan MOR F 1966 01:57:25 759
196 Helen Hague WAOC F 1969 02:02:11 726
- Guy Ross OD M 1995 00:54:28
- Jen Leonard FVO F 1969 01:04:25
- Elvina Ivanova Brown Team W 1965 01:45:30
- Christopher Hill HOC M 1989 01:46:32
- Laura Farquharson GRAMP F 1967 01:46:53
- Marianne Lang GRAMP F 1967 02:00:45
- Stephen Clark SELOC M 1979 02:08:45
Showing results 1 - 203 of 203