Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day1, 02/08/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C31 (length: 6.15km, climb: 125m, 22 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Karl Walheim Ärla IF M 1994 00:39:25
2 Emil Rankka OK Roxen M 1994 00:39:33
3 Simon Hedlund Ärla IF M 1994 00:41:49
4 Nick Taylor MDOC M 1980 00:46:04 1378
5 Jussi Parkkinen Angelniemen Ankkuri M 1994 00:46:39
6 Andrew Powell DVO M 1982 00:47:03 1366
7 Christopher MacKenzie CLOK M 1993 00:47:05 1366
8 Paula Gross OL ZIMMERBERG W 1995 00:47:36
9 Thomas Butt SARUM M 1992 00:48:48 1346
10 Linus Svärm OK GISLE M 1994 00:48:52
11 Daniel Martinsson Göteborg Majorna OK M 1994 00:49:16
12 Andrew Brown AROS M 1994 00:49:18
13 Anders Einum NTNUI M 1994 00:49:18
14 David Hodkinson SUFFOC M 1984 00:49:19 1340
15 Emil Tengvall Göteborgs SK M 1994 00:49:27
16 Trygve Grøndahl Lillomarka O-lag M 1994 00:49:51
17 Michael Hofer OLG Aesch M 1994 00:50:12
18 Tom Beasant DEE M 1990 00:50:28 1328
19 Venla Kinnala Turun Suunnistajat W 1997 00:50:32
20 Maja Morawska Azymut 45 Gdynia W 1995 00:50:53
21 Megan Carter-Davies MWOC F 1996 00:51:39 1315
22 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb W 1997 00:51:42
23 Anton Hemlin IK Uven M 1994 00:52:10
24 Anna Kindlundh Södertälje Nykvarn Orientering W 1995 00:52:16
25 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje Nykvarn W 1995 00:52:22
26 Mikko Simola SK Pohjantähti M 1994 00:52:37
27 Mia Taini Jämsän Retki-Veikot W 1980 00:52:38
28 Pippa Dakin SYO F 1998 00:52:56 1302
29 Agnes Nørgård Kracht Tisvilde Hegn OK W 1999 00:52:56
30 Kristof Ralovich PVSK 00:53:06
31 Helen Ockenden CUOC F 1997 00:53:08 1299
32 Ingvild Wang Lillomarka OL W 1995 00:53:08
33 Lena Imhof Fanclub Hubmann W 1995 00:53:49
34 Alastair Brunton Klæbu IL M 1994 00:53:49
35 Roosa Metsola Kymin Suunnistajat W 1997 00:54:02
36 Santeri Aikio Kuusamon Eräveikot M 1994 00:54:18
37 Duncan Grassie AROS M 1983 00:54:24 1285
38 Emma Arnesen Byåsen IL W 1997 00:54:33
39 Robbie Unsworth CLOK M 1990 00:54:40 1282
40 Michal Lubis UKS Azymut Pabianice M 1994 00:54:40
41 Cesar Torrejon Frontela-O M 1980 00:54:48
42 Rimvydas Stupelis OK TELSIAI M 1994 00:54:56
43 Solène Droin NOSE W 1997 00:55:02
44 Annika Östman Domnarvets GoIF W 1975 00:55:03
45 Beth Hanson EUOC F 1996 00:55:19 1275
46 Pippa Archer CLOK F 1978 00:55:28 1273
47 Ellen Sarenmark leksands ok W 1995 00:55:30
48 Janine Inman FVO F 1977 00:55:44 1270
49 Nora Woxholt Asker Skiklubb W 1997 00:56:18
50 Robert Farrington HOC M 1988 00:56:22 1263
51 Alice Rigby CLOK F 1997 00:56:23 1263
52 Jennifer Ricketts EUOC F 1997 00:57:09 1254
53 Ian Hargreaves SOS M 1976 00:57:12 1253
54 Isabel Bryant Cambridge Sports Union W 1997 00:57:22
55 Calum Coombs Ganddal IL M 1994 00:57:34
56 Katie Wright LOC F 1996 00:57:53 1246
57 Aoife McCavana GEN W 1995 00:58:07
58 Greet Oeyen Hamok W 1980 00:58:08
59 Yvonne Welti OLG Pfäffikon W 1980 00:58:10
60 Jenny Johnson SYO F 1978 00:58:17 1242
61 Elin Johansson Finspångs SOK W 1997 00:58:32
62 Dries Heuninckx KOL M 1994 00:58:32
63 Chris Owens DEE M 1994 00:58:47 1236
64 Stewart Caithness INT M 1982 00:59:19 1231
65 Nicola Blatchford Newcastle Orienteering Club W 1995 00:59:25
66 Stefano Raus SYO M 1995 00:59:26 1230
67 Chloe Potter BOK F 1998 00:59:31 1229
68 Niamh Corbett CorkO W 1995 00:59:36
69 Pia Blake YOA W 1995 00:59:59
70 Caoimhe O' Boyle CNOC W 1997 01:00:04
71 Fay Walsh EUOC F 1997 01:00:18 1220
72 Sarah Jones EUOC F 1996 01:00:29 1218
73 Hannah Cox LEI F 1997 01:00:43 1216
74 Michele Botha ROC W 1980 01:00:44
75 Steffen Hartmann TGV Horn M 1994 01:00:44
76 Katrin Lorenz-Baath TSV Jetzendorf W 1980 01:00:44
77 Simon Bradbury LEI M 1994 01:00:47 1215
78 Marko Koskelainen IitPy M 1994 01:00:52
79 Sandro Grasso KOL M 1994 01:00:59
80 Cecilie Andersen BOK F 1997 01:01:03 1212
81 Karin Lundberg Tullinge SK W 1980 01:01:23
82 Elin Fältman Leksands OK W 1997 01:01:24
83 Agne Juodagalvyte OK Ažuolas W 1997 01:01:39
84 Andreas Herzog OLG Schaffhausen M 1994 01:01:39
85 Janne Syrjälä Keravan Urheilijat M 1994 01:01:58
86 Jenny Lindberg Vandrarringen W 1997 01:02:13
87 Astrid Simonsson Sundbybergs IK W 1997 01:02:17
88 Francesca Taufer TRENTINO W 1995 01:02:18
89 Hedwig Haas Sundsvalls OK W 1995 01:02:25
90 Anna Dowling Wellington Ranges Orienteering Club W 1995 01:02:41
91 Angel Frontela Frontela-O M 1975 01:02:58
92 Diana Soldagg OK Klemmingen W 1980 01:03:20
93 Michelle Spillar WIM F 1979 01:03:36 1183
94 Jani Honkanen Espoon Akilles M 1980 01:03:57
95 Tom MacKenzie BOF M 1992 01:04:03 1178
96 Amy Sarkies OD F 1978 01:04:11 1176
97 Annija Anna Zalaiskalna auseklis W 1995 01:04:14
98 Kristin Helland-Hansen Tyrving W 1997 01:04:48
99 Ladina Rutz OLG Stäfa W 1995 01:04:50
100 Adam Bradbury SYO M 1992 01:04:56 1169
101 Emma Waddington DontGetLost Adventure Running W 1997 01:05:05
102 Lova Eveborn OK Roxen W 1997 01:05:14
103 Thomas Hack OJE Wappler M 1994 01:05:51
104 Fabian Näf OLG Cordoba M 1994 01:05:52
105 Jenny Johansson KFUM Örebro W 1980 01:06:18
106 Sindre Loever Hovden Stord Orientering M 1994 01:06:19
107 Roisin Long UCDO W 1995 01:06:19
108 Linda Indola OLG Regensburg W 1997 01:06:22
109 Lenka Kováová OOB TJ Lokomotiva Teplice W 1997 01:06:29
110 Katrina Hemingway WCOC F 1996 01:06:40 1150
111 Hannah Cleary-Hughes LOC F 1997 01:06:40 1150
112 Kevin Watson RadioKlub Blansko M 1994 01:06:42
113 Tiina Aijala Kangasala SK W 1965 01:07:08
114 Dave Murgatroyd AIRE M 1989 01:07:23 1142
115 Doug Stimson NWO M 1982 01:07:42 1139
116 Henrik Karlsson Uddevalla OK M 1994 01:07:52
117 Helena Lindén Växjö OK W 1980 01:07:52
118 Clíona McCullough 3ROC W 1995 01:07:53
119 Ebba Jansson Järpling OK Klemmingen W 1995 01:08:23
120 Anne Honkanen Espoon Akilles W 1980 01:08:50
121 John O'Reilly CLYDE M 1991 01:08:53 1125
122 Frances Wright MAROC F 1995 01:08:53 1125
123 Maria Bengtsson Langhundra IF W 1995 01:08:55
124 Helen Pruzina DRONGO F 1995 01:09:16 1121
125 Ella Gilbert NOR F 1998 01:09:19 1120
126 Jaimie Buckley SYO F 1978 01:09:26 1119
127 Laura Hindle MDOC F 1998 01:09:37 1117
128 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK W 1997 01:10:26
129 Hannah Bradley WCOC F 1995 01:10:37 1107
130 Miranda Leaf DRONGO F 1995 01:10:44 1105
131 Casper Sørensen CopenhagenO M 1994 01:10:49
132 Graham Parkes HH M 1989 01:10:50 1104
133 Bernardo Nanclares Frontela-O M 1970 01:11:10
134 Lena Mathys ZELG W 1997 01:11:19
135 Rory Burford DRONGO M 1994 01:11:29 1097
136 Cecilia Spångberg Lunds OK W 1997 01:11:35
137 Kaste Rutkauskaite OK Ažuolas W 1997 01:11:59
138 Tyler Morrison ESOC M 1991 01:12:11 1089
139 Elisabeth Schutjes HAM OK W 1980 01:12:19
140 Helen Chiswell DVO F 1977 01:12:31 1085
141 Roman Angehrn Fanclub Hubmann M 1994 01:12:38
142 Alex Teutsch Orienteering Ottawa M 1994 01:12:39
143 Heather Findlay SLOW F 1978 01:12:58 1080
144 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 01:13:08 1078
145 Petra Skachova OK Sparta Praha W 1970 01:13:15
146 Rolf Pihl OK Roskilde M 1994 01:13:18
147 Alberto Tejero Frontela-O M 1994 01:13:33
148 Jayne Sales SLOW F 1980 01:13:34 1073
149 Edward Despard CSU M 1994 01:13:35
150 Klára Hrabánková SK Praga W 1995 01:14:44
151 Catherine Isherwood FVO F 1976 01:15:09 1057
152 Nadja Rutz OLG Pfäffikon W 1995 01:15:19
153 Anna Elovaara-Salmi Helsingin Suunnistajat W 1980 01:15:53
154 Alistair Ross WCH M 1987 01:16:04 1047
155 Mirjam Rotzler OLG Aesch W 1980 01:16:26
156 Carolyn Hindle MDOC F 1996 01:16:46 1039
157 Kristian Roberts WCH M 1993 01:17:01 1036
158 Thomas Raftery HH M 1980 01:17:13 1034
159 Ivana Knaupová Braunschweiger MTV W 1980 01:17:19
160 Paco Delgado Frontela-O M 1975 01:17:59
161 Even Einum Unattached M 1994 01:18:03
162 Frances Brown FVO F 1995 01:18:09 1023
163 Juho Markku Mustalammen pallo M 1994 01:18:10
164 Cedric Faucheux DRONGO M 1994 01:18:21
165 Pierre Nyquist IK UVEN M 1994 01:18:37
166 Paul Clatworthy ESOC M 1983 01:18:41 1017
167 Katherine Lowles WCOC F 1998 01:18:52 1015
168 Jens Akerman Gavle OK M 1994 01:18:52
169 Alex Edelsten Unattached M 1994 01:19:13
170 Robert Atkins HOC M 1980 01:19:27 1009
171 Riikka Haverinen Kajaanin Suunnistajat W 1997 01:19:40
172 Martina Palumbo TRENTINO W 1995 01:19:46
173 Katie Blackford BADO F 1997 01:19:52 1004
174 Yordan Kolev SLOW M 1987 01:20:20 1000
175 Vilde Skage GNEIST W 1997 01:20:24
176 Gustaf Gerge Centrum OK M 1994 01:20:43
177 Katherine Bett SN F 1995 01:20:57 993
178 Daniel Cowley NOR M 1981 01:21:07 991
179 Marketa Myslivcova SHK Hradec Kralove W 1995 01:21:14
180 Metka Udovic OK Bovec W 1980 01:21:21
181 Joel Forsgren OK Tisaren M 1994 01:21:23
182 James Wilkinson BKO M 1991 01:21:40 985
183 Chris Beasant GRAMP M 1990 01:21:55 983
184 Jamie Hayward BOK M 1992 01:21:57 983
185 Louise Adams SYO F 1998 01:22:35 975
186 Bettina Deixler-Thier OC Muenchen W 1980 01:22:52
187 Richard Dixon RSOC M 1987 01:23:03 970
188 Gillian Martin ESOC F 1980 01:23:09 969
189 Emy Michelin Orienteering Galilei W 1997 01:23:09
190 Joanna Abbott NATO F 1976 01:23:55 960
191 Alex Webster BAOC M 1994 01:24:03
192 Luis Benito Frontela-O M 1970 01:24:28
193 Magnus Karlsson Centrum OK M 1994 01:24:35
194 Pavla Vildmonova OK Sparta Praha W 1975 01:24:57
195 Råmund Loever Hovden Stord Orientering M 1994 01:25:01
196 Francesco Gatti PPN Polisportiva Punto Nord M 1994 01:26:01
197 Megan Bett SN F 1998 01:26:45 928
198 Rosie Getliff MAROC F 1998 01:27:02 925
199 Ella Milne BOK F 1996 01:27:56 915
200 Vilma Balciunaite Telsiai OK W 1980 01:29:35
201 Samuel Taunton NGOC M 1986 01:30:41 885
202 Katharina Meyer OLG BUSI W 1980 01:30:46
203 Janette Macleod BASOC F 1977 01:30:51 883
204 Jack Tiffin LEI M 1990 01:30:55 882
205 Dorothy Pelly LOC F 1958 01:31:01 881
206 Maximilian Ebneth OLG Regensburg M 1994 01:31:20
207 Sigrid Søvik Gneist W 1997 01:31:42
208 Anne Ockenden SROC F 1998 01:34:52 837
209 Cara McMurtrie MAROC F 1996 01:36:07 823
210 Max Brettschneider Kaulsdorfer OLV Berlin M 1994 01:37:11
211 Adam Caplan-Bricker New England Orienteering Club M 1994 01:37:16
212 Stuart Hanstock BOK M 1994 01:37:24 809
213 Shona Masson SO F 1995 01:38:20 798
214 Huw Thomas SWOC M 1994 01:39:12
215 Sophie Miocevich CLOK F 1996 01:39:20 788
216 Emily Keenan DEVON F 1998 01:39:27 787
217 Méabh Perkins BOC W 1997 01:40:37
218 Ros Jennings Unattached W 1980 01:41:49
219 Hannah Horsewill NOC F 1996 01:42:40 750
220 Ildefonso Rascon Frontela-O M 1980 01:44:12
221 Clare Baker CLOK F 1980 01:45:26 720
222 Ursula Wyss ULU'S REISEWELT W 1980 01:49:09
223 Thomas Gale DVO M 1994 01:56:33 598
224 Heather Walton INVOC F 1997 01:56:57 594
225 Romane Salathe RAID O PARIS W 1995 02:02:53
226 Emilie Chagnon POP W 1980 02:03:17
227 Neil McMillan ELO M 1985 02:05:58 495
228 Andrew Ward LEI M 1988 02:06:54 484
229 Mark Walker Unattached M 1994 02:08:54
230 John Martindale BAOC M 1994 02:10:53
231 David Theaker MOR M 1991 02:27:47 252
232 Zoe Reuss TV 1894 Coburg-Neuses W 1997 02:39:09
233 Ian Martin Unattached M 1994 02:40:01
- Dave Abrams SPOOK M 1994 00:46:49
- Bella Williams SN F 1998 00:53:41
- Mathilde Nørgård Kracht Tisvilde Hegn OK W 1995 00:59:47
- Ross White DEE M 1992 01:26:04
- Simeon Bleach WIM M 1994 01:36:11
- Jake Hanson INVOC M 1990 01:50:10
- Matthew Dammers Unattached M 1994 02:28:44
Showing results 1 - 240 of 240