Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day2 (UKOL), 03/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C15 (length: 3.85km, climb: 145m, 14 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Olli-Pekka Koistinen Hildenk 00:24:35
2 Florence Haines BOF F 1994 00:35:58 1287
3 Hamish Rogers OD M 1996 00:39:02 1254
4 Wendy Fjellstad Aas-NMBU W 1975 00:41:26
5 Seppo Konttajarvi 00:42:07
6 Heather Heppenstall LOC F 1981 00:42:59 1213
7 Linnea Dagsberg OK ORIEN W 1999 00:44:05
8 Fiona Claxton ENG 00:44:47
9 Heather Hartman INT F 1970 00:46:12 1178
10 Nataliya Potopalska IND 00:47:04
11 David Roome SROC M 1982 00:47:37 1163
12 Martin Checkley Totana M 1955 00:47:38
13 Mike Jubb HH M 1970 00:47:46 1162
14 Delyth Darlington ERYRI F 1993 00:47:56 1160
15 Christan Roch CA ROSE 00:47:57
16 Riina Suntioinen 00:48:05
17 Andy Hume INVOC M 1966 00:48:51 1151
18 David Booker NOC M 1954 00:49:29 1144
19 Willi Streuli Hubmann 00:49:52
20 Philip McGoldrick FERMO M 1973 00:50:01 1138
21 Erland Simonsson Sundbybergs IK M 1995 00:50:38
22 Isabel Isherwood 00:51:17
23 Dagmar Borrowman INVOC F 1976 00:52:20 1114
24 Sarah Haines AIRE F 1959 00:52:28 1113
25 Viktor Strand OK Linne M 1997 00:52:33
26 Martin Green MDOC M 1954 00:53:04 1106
27 Anne Darlington ERYRI F 1955 00:54:07 1095
28 Ragnhild Wengaard 00:54:19
29 Lars Ostliw 00:54:22
30 Ernst Rau OLG Bern Unicorns M 1960 00:54:28
31 Longere 6906 ALCO 00:54:34
32 Tom Habsood 00:54:39
33 Nicola Melville FVO F 1969 00:54:40 1089
34 Timo Kononen OK Gisle M 1994 00:54:41
35 Philipp Steck OLK Fricktal 00:54:44
36 Sean Hassett SET (Setanta Orienteers) M 1970 00:55:04
37 Colleen Robinson SET (Setanta Orienteers) W 1975 00:55:48
38 Jonathon Smith 00:56:13
39 Oliver Bruetsch OLG Schaffhausen 00:56:44
40 Jeremy Stepford 00:57:00
41 Bryan Greener EBOR M 1972 00:57:46 1057
42 Mark Dakin SYO M 1960 00:58:00 1055
43 Andrea Davison ESOC F 1976 00:58:36 1048
44 Sebastien Coduri CSMR M 1975 00:58:48
45 Tej Rai BAOC M 1986 01:00:19 1029
46 Roland Hattsson 01:00:58
47 Andy McNamara AYROC M 1975 01:01:05
48 Tomas Sundqvist Ok kåre M 1965 01:01:16
49 Graham Capper LOC M 1958 01:01:56 1012
50 Riva Karkkainen 01:02:29
51 Robin Olssom 01:02:41
52 Gerry Spalton OD M 1946 01:02:46 1003
53 Sasha Habsood 01:03:09
54 Jonathan Hooton 01:03:29
55 Jagatram Rai BOF M 1981 01:03:33 995
56 Carl-Gunnar Bostrom ENEBYBERGSIF 01:03:42
57 Elanor McNamara AYROC W 1980 01:03:58
58 Jamie Lorgren 01:04:02
59 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK M 1970 01:04:11
60 Paul Bloch DEVON M 1960 01:04:38 984
61 Marzio Bergomi TOLL M 1980 01:04:39
62 Neil Watts SO M 1957 01:04:42 984
63 Max Rau OLG Bern Unicorns M 1965 01:05:08
64 Jurjen Arthur Rinsers HammOka 01:05:15
65 Elena Veretennikova obelarus.net W 1994 01:06:31
66 Judith Checkley Totana W 1955 01:06:34
67 Anna Hoogkamer SHUOC 01:06:47
68 Jess Nixon AIRE F 1985 01:06:56 959
69 Daniel Roth OD M 1971 01:07:47 950
70 Chris Heaton LOC M 1980 01:08:02 947
71 Jane Booker NOC F 1954 01:08:13 946
72 Jolanta Sulciene Perkunas OK W 1975 01:08:49
73 Gabby Sleeman BAOC W 1994 01:09:06
74 Victoria Graham SOLWAY F 1997 01:09:39 930
75 Sam Landrigan BOK M 1986 01:09:59 926
76 Debbie Watson WCOC F 1958 01:10:46 918
77 Steven McHarg INT M 1988 01:11:06 914
78 Peter Clinch TAY M 1966 01:12:16 901
79 Alba Serrat UEVic W 1980 01:12:27
80 Kristian Forsell 01:12:45
81 Hannah Cooper 01:12:45
82 Paul Borrowman INVOC M 1968 01:13:15 892
83 Bridget Stein SBOC F 1958 01:14:33 878
84 Lisa Broadest AIRE F 1975 01:15:16 870
85 Jacky Dakin SYO F 1961 01:15:33 867
86 Karen Dobbie INT F 1966 01:16:13 860
87 David Nichol AYROC M 1958 01:16:31 856
88 Eva Rau OLG Bern Unicorns W 1994 01:17:56
89 Hege Naiss Bjorgul 01:19:55
90 Terence O'Brien ELO M 1947 01:21:04 807
91 Lisa Rehnman Vandrarringen Västerås W 1975 01:24:14
92 Gordon Stephens LVO M 1958 01:24:17 773
93 Jenn Hudd WCOC F 1966 01:24:18 773
94 Julie Webster NOC F 1964 01:28:02 733
95 Jim Lawrence SOLWAY M 1945 01:29:06 722
96 Suzanne Robins-Bird INVOC F 1962 01:29:53 714
97 Colin Darlington ERYRI M 1953 01:30:09 711
98 Jakob Petersen M 1968 01:30:57 703
99 Olli-Markus Kantlin 01:31:32
100 Pascal Lardet FVO M 1967 01:32:34 687
101 Gary Cooles SN M 1959 01:34:30 666
102 Anthony Biggs HAVOC M 1949 01:36:06 648
103 Steven Partridge SOS M 1969 01:36:47 641
104 Roberta Colombo Her Majest's Secret Service W 1980 01:37:20
105 Stephanie Libby 01:40:22
106 Harry Bell LVO M 1949 01:44:48 555
107 Sue Kingdom SO F 1961 01:47:27 528
108 Alan Bowers HH M 1970 01:48:17 519
109 Carol Graham SOLWAY F 1966 01:48:27 518
110 Harry Savage LVO M 1955 01:48:28
111 Megan Owens DEE F 1960 01:50:05 501
112 Thomas Wengaard 02:00:22
113 Ian Cowe Unattached M 1955 02:03:35
114 Steve Clayton ESOC M 1962 02:16:12 223
115 Aija Sadurskis CENTRUM W 1955 02:22:51
116 Edda Whelan WATO 02:30:16
117 Deborah Whelan CNOC W 1970 02:30:47
118 Ivanka Brown SLOW F 1982 02:51:35 37
- Kallioniemi Terjo 00:44:49
- David Dunn WCH M 1978 00:52:41
- Samuel Taylor AIRE M 1985 00:58:40
- Nuala Callery WATO W 1975 00:58:56
- Jennifer Beasant DEE F 1960 01:04:25
- Francis O\'Reilly FERMO M 1989 01:09:39
- Vern Nelson CdB M 1965 01:10:09
- TRITSCHLER OK ZURICH 01:21:52
- Derek Warren BAOC M 1970 01:22:46
- Dawn Williamson DEVON F 1959 01:33:53
- Greta De Bock ASUB W 1970 02:09:07
Showing results 1 - 129 of 129